Máte skúsenosť s prácou v 8 a 9 mesiaci tehotenstva?

ivka_alex
20. sep 2011

ahojky kočky, ... aku mate prakticku skusenost pracovat v 9 mesiaci? myslim nie moc fyzicku pracu, ... napriklad sediet v kancelarii pri pc, ... kadernicka co sedi na tej stolicke co ma kolieska, ... hm? dakujem a negatívne vyjadrenia ani nepiste, to ma ozaj nezaujima, ... to mozu doktori 🙂

c15211b8
20. sep 2011

ahoj, ja som pracovala pri obidvoch tehotenstvach skoro do konca, dva tyzdne pred porodom som skoncila. Citila som sa skvele, tak sa to dalo, pracujem v kancelarii.

kvetinka211
20. sep 2011

ja si to neviem predstavit, kedze som uz vtedy ledva chodila, nemohla som sediet a aj otacanie v posteli ma bolelo ... az tesne pred porodom som sa dala zasa dokopy ... ale ked sa niekto citi fajn, tak preco nie 😉 Je to ale nevyhodne z hladiska materskej, zakon to nezakazuje, ale ak nastupis neskor ako tych 6 tyzdnov pred terminom, tak o tie tyzdne materskej prides ...

moni
20. sep 2011

@ivka_alex
Pracovala som do 38tt, ale nie na Slovensku takze netusim ci ti zamestnavatel odsuhlasi ked nenastupis na matersku

ivka_alex
autor
21. sep 2011

hm ako zivnostnik alebo konatel zamestnavatela nemas, tak neviem ako to je zo zakonom tu, ... a hovorime o praci tak na 3-4 hodinky tak snad budem fit 🙂 budem chodit asi na tehotensku jogu a kade co aby som to dala :D

evka4
21. sep 2011

@ivka_alex zalezi, ako sa budes citit... ja som skoncila pracovat v deviatom mesiaci, ale citila som sa uplne super, brusko mi vobec nezavadzalo, tak sa to dalo... neviem, ci si uz tehotna, resp. v akom stadiu tehotenstva si, ale skus sa pocas tehotenstva vela hybat, ja som chodila vela peso, mozno pomohlo aj to. problem moze nastat s datumom vypisania na MD, mna sa dr sam spytal, kedy ma ma vypisat, ale neviem, ci je to bezna prax 🙂 drzim palce, nech ti vyjde vsetko, ako chces 🙂 lebo vies ako to chodi, clovek mieni a pan boh meni 🙂

martina2001
21. sep 2011

ja som pri prvom tehu pracovala do konca, asi fakr týždeň pred pôrodom som prestala, nemala som to náročné, pracovala som v kancelárii, pri druhom tehu som od začiatku ležala. Neviem jak kaderníčka by som to asi vzdala, ono sedíš ale predsa si celý deň napnutá, ale zas je to na tvojom uvážení, ak sa cítiš dobre a nevadia ti výpary tak problém nevidím.

luly13
21. sep 2011

Ja som tiez pracovala pocas materskej. Skoncila som dva tyzdne pred planovanym porodom. Po pravde, viac by som to nespravila a odhovaram vsetky prace chtive kamosky :D. Fyzicky som sa citila az do konca velmi dobre. Ale ta 6tyzdnova "dovolenka" pred narodenim ma podla mna velky psychicky vyznam. Mas sa pripravit na zmenu, vylozit nohy, relaxovat, precitat zopar knih. Celkovo sa tak skludnit, spomalit, aby si nacerpala sily do dalsieho obdobia. Mne to nakoniec v podstate vyslo, lebo krpcovi sa nechcelo.von a pobudol o 10dni navyse ;)

desmodka
21. sep 2011

ako kadernicka urcite nie, aj ked pri tom sedi, ale v kancli v pohode, ja som robila skoro az do konca, v piatok som sla posledny krat do roboty a v pondelok na vyvolavacku 😀 ... zalezi od toho ako sa citis

angua27
21. sep 2011

ahoj,
či pracovať, alebo nie ku koncu tehu, je vyslovene na Tebe a na tom ako sa budeš cítiť. ako však písala kvetinka211, ak nastúpiš na materskú neskôr ako 6 týždňov pred odhadovaným dňom pôrodu, prídeš o tie dni materskej.
čo sa mňa týka. ja som sa celé tehu cítila dobre (cez deň v práci, poobede dlhé prechádzky, cez víkend výlety), ku koncu sa mi síce ťažšie spalo, resp. otáčalo v posteli. pracovala som v administratíve, čiže celý deň som sedela. aj tak ma v 34. týždni lekár vypísal na PN, pretože sa mi začal nebezpečne skracovať krčok. tým, že som celé dni sedela v práci, tak bábo tlačilo na krčok. dva týždne som preležala s panvou vyššie ako hlava, aby som predišla predčasnému pôrodu.

hameeda
21. sep 2011

@ivka_alex : no ja som pri prvej dcere pracovala do deviateho mesiaca, robila som preclievanie kamionov, takze v podstate sedis, ale ked pride kamion tak musis s nim na colnicu a tak,,pri druhej som nepracovala, pri prvom synovi som sa 9 mesiacov nezastavila,,a to som nepracovala ze sedis v kancelarii,,pocas tehotenstva som 23 krat letela lietadlom,,len na kratke vzdialenosti ale uz ma poznali na letisku ze nepojdem cez skener,,ha ha 😀 mohla som pasovat nieco,,v den kedy som rodila tak som o piatej este bola v kancelarii,,mm mi doniesol veci do porodnice,,a o jedenastej uz bol syn na svete,,,pri poslednom som tri dni pred porodom cestovala do Jordanska autom,,na obchodnu schodzku,,co v aute 3 a pol hodiny som myslela ze tam po ceste porodim,,ale co zena ked musi tak musi,,,vsetko sa da zvladnut,,,ale to zalezi od vole a od cloveka ze ako to zvlada,,ja este k tomu rizikove tehotenstvo,,ale ja zasa si to neberie,,nech sa stane co sa ma stat.......zvladnut sa to da urcite,,ale je to o pevnej voli

cecil36
21. sep 2011

@ivka_alex No ja si to dost dobre neviem u seba predstavit lebo obe tehu mam rizikove, takze pri dcere som pracovala iba prve dva mesiace tehu a pri malom som od zaciatku PN. Ale moja dobra kamoska je kadernicka a pri poslednom syncekovi pracovala az do porodu. Den pred porodom este farbila a strihala vlasy 😀 Jasne, nerobila 9 hodin denne, ale nejake styri, ale to skor preto, ze sa musela postarat aj o dve starsie deticky. Takze asi je to indi vindi a ak sa na to citis a nemas problemy preco nie....

segricka
21. sep 2011

2 týždne pre pôrodom som ešte pracovala, úplne bez problémov, kľudne som mohla zostať ešte aj dlhšie.
pracovala som v kancelárii a tehotenstvo bolo bez problémov, takže prečo nie?

spalka
21. sep 2011

@ivka_alex ale jasne, ked sa budes citit fajn, mas vecicky pripravene, necaka ta stahovanie a podobne "velke veci" preco nie? ja som robila este v 8 mesiaci, ale kedze som mala chvilu vyssi tlak tak som musela ist 5 tyzdnov pred terminom na matersku, ani sa mi nechcelo, tiez som robila 4 hodiny a to bolo pekne spestrenie dna 😉, 8 hodin by som uz nezvladala sediet na prdeli pri tom pocitaci 😉

ivka_alex
autor
23. sep 2011

tak pravdu povediac, ja este mimi necakam, lebo som s tych co si vsetko napisu naplnuju na vsetko sa pripravia a idu na to 🙂 s mojim sme 8 rokov, teraz sme kupili byt - prerabame, 5.5.2012 mame svadbu, ... teraz som vysadila lieky, ... mame pauzu a potom ideme na to 🙂 zacala som si platit to dopoistenie a zatial sa pytam na otazyk co ma zaujimaju 🙂 potom ked uz budem cakat mimi budem mat urcite chaos a milion novych otazok tak nechcem na nic zabudnut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre