Môžem mať mlieko v 27 týždni?

silvikaaa
13. feb 2013

Ahojte !
Som v 27tt a chcela som sa spytat , ci niektora z vas ties vymiena aspon 2 krat denne tricko , pretoze ja ano a mam stale mokre! samo mi witecie dost mlieka a hlavne ked vstanem rano ,, a niekedy pocitujem taky zvlastny pocit potreby aj vytlacit .Ked vytlacim tak mi normalne az strieka ale v bielej farby nie zltej ,,, ma niektora z vas ties taky podobny problem ? 😒

zonjushe
13. feb 2013

@silvikaaa ja som mala od 24tt mlieko, niekedy som nestihala menit pyzamo 🙂

bodka13
14. feb 2013

@silvikaaa
@zonjushe
...nie je to mlieko,ale kolostrum ....toto som našla v jednom článku :
"Prsia sa v tehotenstve vplyvom ženských pohlavných hormónov zväčšujú a pripravujú na tvorbu mlieka (laktáciu). Zväčšujú sa a tmavnú prsné dvorce. Niekedy už od prvých týždňov tehotenstva, väčšinou až v jeho druhej polovici môže z pŕs samovoľne odtekať výlučok mliečnych žliaz (kolostrum), čo je viskózna žltkastá tekutina. Po pôrode dochádza vplyvom poklesu ženských pohlavných hormónov k spusteniu procesu tvorby mlieka – laktácii. Nastáva zvyčajne tretí deň po pôrode."

zonjushe
14. feb 2013

@bodka13 samozrejme ze viem, ze je to kolostrum 🙂..kolostrum je pociatocne mlieko, brala som to ako mlieko vo vseobecnosti 🙂

gulkaaa
15. feb 2013

ahojte som v 38tt a dnes v noci ma rozbolel prsník a mám aj zdúrenú žľazu asi to nie je ok že?

denisafono
15. feb 2013

no nenazvala by som to problem, bud rada, je velka pravdepodobnost ze po porode nebudes mat problem s kojenim-myslim s mlieckom. Ja som cele tehu nemala ani kvapku a to som skusala vytlecit ale nic.Po porode som mala mliecka strasne malo, az na desiaty den som povedala dost. Malu som vazila pred a po kojeni a tak sme prisli na to ze mam velmi malo, tak som zacala dokrmovat. Takze je to ok.

avion
15. feb 2013

@gulkaaa moze byt upchaty mliekovod. radsej chod k dr.

majuska7111
15. feb 2013

Áno, kolostrum je to... ja som ho mala ešte trošku skôr - asi v nejakom 16-tom týždni a poviem ti, že o mlieko veru núdzu nemám... tak sa len teš, budeš ho mať dostatok, ak teda budeš kojiť 🙂

anjelik2509
15. feb 2013

ja keď som čakala našu malú bambulku, neustále som mala fľaky na tričku...zaschlo to a normálne to bolo ako keby naškrobené 😀 po pôrode som mala mlieko hneď a malú dojčím doteraz (má takmer 28 mesiacov..) ale ak máš takú tvorbu mliečka už teraz, nevadí, nech ťa to netrápi, daj si do podprsenky prsne vložky a je 😉

gulkaaa
15. feb 2013

jasne že kojiť chcem asi by som bola hlúpa keby nie 😉 ja len že ma to dosť bolí aj na dotyk tak či to nemôže byť nejaký zápal. ☹

kacoorka
15. feb 2013

baby taky stav dobre poznam, aj ja som pri oboch mala uz v 7mes tehu mlieko, kolostrum to uz nebolo ale normal mliecko co bolo super lebo som nemala problem kojit, o prve babo som prisla tak mi mlieko zastavovali ale pri dcerke som kojila hned po porode prvy vecer,bolo to super ziadne zapasenie so spustanim mliecka, snad to aj teraz bude take 😉 horsie ze bradavky ma neskutocne bolia co pred tym neboleli

gulkaaa
16. feb 2013

no dievčatá tak v noci som mala zimnicu, dnes sme boli na pohotovosti a predsa mám silný zápal prsnej žľazy tak mi dali antibiotiká a ak to neprejde budu mi ten hnis vyberať ihlou ☹

kobrtko
19. mar 2013

@gulkaaa tak sa drž, vylieč sa a potom to bude v pohode, neboj 😉

dominikachna
5. jan 2022

Ja som od 28 týždňa začala trošku kvapkat ale teraz som 36 a je to horšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre