Môžem používať epino alebo anibal, keď som po serkláži?

nicolette8
15. máj 2016

Ahojte, v 25tt mi robili serklaz, lebo moj krcok mal uz len asi 3mm... odvtedy kazdy tyzden kontrola, vsetko je ok, ja som vlastne ziadne problemy nemala ani predtym, takze som ani nevedela, že sa nieco deje... teraz som 29tt... chcem sa spytat, myslite, ze je mozne potom cvicit s epino, ked mam tu serklaz? Mate s tym niekto skusenosti? 😕

bajana
16. máj 2016

Toto je tak zavazny stav, ze by som sa radila vylucne s lekarom a nie tym, co mi tu hocikto napise.

pribinak
16. máj 2016

Zavolaj svojmu gyn

aristka
16. máj 2016

To nemyslis vazne ...ved mas urcite zakazany aj pohl.styk.mas kludovy rezim a ty si chces do susy pchat epino a ked sa ti potrhaju stehy...

sardinka335
16. máj 2016

A toto sa pýtaš na nete? A ked ti tu kazda povie ze ano, tak to budeš robit??? Baby vam je asi jedno vaše zdravie a radšej sa pytate anonymných nickov na nete ako svojho ošetrujuceho lekara. Tebe je asi luto ze si predčasne neporodila. Skracovanie a oslabovanie krčka maternice nebolí, takze preto si ,,nemala problémy,, ale kedze si podstupila tento zakrok tak zjavne problémy máš a to vazne - hrozil ti predčany porod. Predpokladám, ze tvoje tehotenstvo je povazovane za rizikove, mozno si na PNke, máš zakazanu namahavu aktivitu, máš kludovvy rezim a pohlavny styk asi tiez ee..takze v tomto pripade sa epino určite neodporuča!!!! Ja osobne som mala ,,len,, skrateny krčok a uz lekar dvihal varovne prst...aby sme sa dostali aspon do 36tt. Takze nebázni dievča. Aj prvy porod moze byt rychly a pohodovy, chapem ze sa bojiš porodu ale za zdravie dietata to naozaj nestoji. Take predčasniatka to maju velmi naročne, rozne komlikacie a kým to vypiplu v inkubatore a potom ešte chodia další tuším rok do poradne pre predčasniatka a su sledovane. No stojí ti to za to? Pochybujem...

gretocka
16. máj 2016

tak toto je tak zavazna otazka a rozhodnutie, ze by som sa pytala v prvom rade lekara a nie neznamych zien na fore. Ja som tehotenstva mala bezproblemove a napriek tomu dve z troch skoncili v 35 a 36 tyzdni.
Ak mas spravenu serklaz a tym padom tehotenstvo uz teraz rizikove, neriskovala by som.... predpokladam, ze od pouzivania epino ocakavas vyhnut sa nastrihu. Ano mam za sebou porod aj s nastrihom aj bez, Ano bez nastrihu som bola zotavena o par dni skorej, ale nastrih nie je ziadna katastrofa. Na prvom mieste je zdravie tvojho dietatka...

senta_sofia
16. máj 2016

Tie stehy ti budu okolo 36 tyzdna vyberat,nejak extra skor sa ani cvicit nezacina, tak sa spytaj, mne to pride trosku malicherne.

misel0806
16. máj 2016

Nerob si zbytocne vecsie problemy ako mas.. Mysli na svoje zdravie a zdravie babenka... Rad sa vylucne s gynekologom!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre