Rada od žien, ktoré majú skúsenosť so serklážou

adriana1989
12. júl 2016

Prosím vás ak máte niekto skúsenosti so serklažou v tehotenstve -potrebujem info.Som v 35+2tt a bola mi urobená serkláž.tú mi majú strihať v 36tt.naposledy asi pred týždňom som bola uzatvorená už iba na 3 cm a odvtedy mám častè tvrdnutie bruška/kontrakcie,takže predpokladam že to bude ešte menej cm.Moja otázka je koľko asi po trestrihnutí serkláže ešte vydržím bez pôrodu ??? Ďakujem

maminkasisa
12. júl 2016

je to individualne, ja som mala serklaz asi v 25 tyzdni, a rodila som v 38... prestrihnunie asi v 34, lebo som mala zapal, tak dali steh prec... ale musela som lezat... takze, ak tvrdne casto, smer pohotovost, alebo nemocnica, lebo sa pri kontrakciach pravdepodobne otvaras, nech Ti daju infuzku, pripadne Ta pozru, aby si vydrzala co najdlhsie... drzim palce a zdrave babatko....

rosabella
12. júl 2016

@adriana1989 ja som mala tiež serkláž asi v 25. týždni, steh mi dali dole na konci 37. týždňa ráno. Večer ten istý deň som porodila. Pred serklážou aj po serkláži som mala tvrdnutie brucha, hovorili mi, že ten steh môže dráždiť krčok, preto som bola stále v nemocke.
Pôrod po ukončenom 37. týždni, t.j. od 37/1 sa berie ako pôrod v termíne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre