Môžem v tehotenstve 2% pivo?

denisa54231
31. aug 2018

Môžem 2%pivo myslela som že je nealko a potom sondu všimla že má 2% nemôže to malej neako ublížiť ?

renci777
31. aug 2018

@denisa54231 jedno pivko jej nic nespravi neboj ;)

dianapaulenova
31. aug 2018

Jasné malé pivko si buchni 🙂 Raz za čas určite. Niektoré v 3 ani nevedia že sú tehotné.

majusska202
31. aug 2018

@denisa54231 ahoj mne býva zle dosť vraciam a keď mi je ze ťažko tak si vždy dám pivo a sa mi uľaví takže kľudne môžeš

kikulienkadd
31. aug 2018

@denisa54231 ja som si na konci tehotenstva zvykla na zl.bazant 0,0. Je to pivo úplne bez alkoholu. Dá sa naň zvyknúť. Len veľmi peni...

dagmara17
31. aug 2018

Malé pivo neuškodí, dobre ti to padne a drobcovi to nič nespraví, keď to je raz za čas a len takéto tak úplne v pohodke 🙂

veronice
31. aug 2018

Ja som si prave neskutocne vychutnala zlaty bazant radler nealko citron baza mata.... pol litra cistej slasti, mnam, aj malinkej chutil, kope odusu :D

anemone123
31. aug 2018

Par tyzdnov dozadu som isla umriet za bielym vinom, vydrzala som tyzden, potom som si musela dat troska na spodok pohara, a to alkohol nepijem ako je rok dlhy. Potom uz dal moj maly alkoholik v bruchu pokoj s vinom. Nemyslim, ze by to babatku mohlo uskodit.

slenky
31. aug 2018

Take male mnozstvo alkoholu dietatku nemoze ublizit. Pohar piva, alebo 2 deci vinka raz za cas je uplne v poho. Odporuca sa nepit vobec kvoli tym mamickam, ktore by pri tomto mnozstve nezostali...

mmag
31. aug 2018

V súčasnosti ešte len málo ľudí vie o syndróme FAS. Moja sestra má v pestúnskej starostlivosti dieťa, ktoré týmto syndrómom trpí. Je to v podstate poškodenie mozgu, ktoré vzniká požitím alkoholu v tehotenstve. Nemusí vzniknúť ako následok opíjania sa matky, stačí práve aj pohár vína alebo iného alkoholu. Len ak ho požije matka v určitom čase, kedy to dieťaťu práve ublíži pri vývoji mozgu. Táto sestrina malá má horší stupeň FAS ako iné dieťa, ktoré poznáme- tiež mu bol diagnostikovaní tento syndróm- a jeho matka sa doslovne opíjala počas tehotenstva, ale až v neskoršom štádiu.

Nechcem tým povedať, že budete mať kvôli 2% pivu postihnuté dieťa, len chcem zdôrazniť, že pitie aj malého množstva alkoholu v tehotenstve, môže spôsobiť v budúcnosti veľké problémy dieťaťu.

sono2
31. aug 2018

Fakt bez obáv.

sono2
31. aug 2018

@mmag a kto tu pije male množstvo. Nepreháňaj Prosím ťa. Vypila radler ten nemala ani V krvi nie to aby prešlo do mozga dieťaťa plus placenta je extrémny filter, nepustí hocičo, takže žiadne problémy.

evittam
1. sep 2018

@dianapaulenova Nepoznám zenu co by v 3.trimestri nevedela,ze je tehotna. 😉
@denisa54231 Môžes.

titimata
2. sep 2018

Jq som v prvom mesiaci aj tvrde pila som.nevedela ze som twhotna keďže meskanie bolo skoro vzdy

lienka9
27. okt 2018

@denisa54231 :D jasne..raz za cas uplne kludne aj pohar normalneho piva alebo vinka 🙂

ejanjelik
27. okt 2018

Ja som prave pocas tehotenstva mavala hroznu chut na pivo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre