Narodenie dlhšieho dieťaťa

mnavo
24. okt 2021

Ahojte mamičky.
Viem presne kedy sme nášho prcka počali. Váhovo aj všetkymi ostatnými parametrami mi dátum pôrodu vychádza rovnaký, +- 1 deň. Ale dľžkovo je dlhšío 14 dní🙈
S mužom sme vysoký, ale žiadny extra dlháni. Ja 178cm a muž 185cm.
Do oficiálneho pôrodu mi zostáva 8 týždňov.
Narodili sa vám takéto dlhšie bábätká skôr? Alebo mam len rátať že 56 nosiť nebudeme🤣🤣

uzivatelka1113
24. okt 2021

celkom nerozumiem ako vieš aká je dlhá... ani váha bábätká podľa sono nemusí byť vždy presna..

mnavo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domculik
24. okt 2021

@mnavo Ta odhadovana dlzka vie byt dost nepresna (ale aj vaha) najma ked uz je babatko schulene vo vyssom stadiu tehotenstva. A mozno to aj bude dlhanik. PS. Na dlhsom tricku sa vzdy daju vyhrnut rukavy ;).

evinka3007
24. okt 2021

Sono velmi skresluje, mne den pred porodom doktor povedal ze maly ma podla sona cca 3200g, prisla som do nemocnice tam mi povedali ze cca 3500g a narodil sa s vahou 3800g a 55 cm, v tom case bol najdlhsi spomedzi babatiek 🙂 termin som mala 15.7., narodil sa mi 11.7. a povedali ze som ho uz prenasala 🤷‍♀️

zuzubb007
24. okt 2021

58 centi, rovno sme isli na 62jku

ankare
24. okt 2021

Práveže dĺžka sa neuvádza pri meraní bábätká, len orientačná váha. Lebo babo je tam pokrčené.
Ale keďže ste obaja s mužom vysokí, je veľká pravdepodobnosť, že budeš mať dlhé babo

nana8989
24. okt 2021

No u nás to teda nebolo o tom, že sme s mužom vysoký. Ja mam 180cm, on 183cm a mala mala 49cm keď sa narodila 🙈 tiež mi povedali ze určite bude dlhá, a nakoniec som z pôrodnice ešte utekala kupovať oblečenie veľkosť 50, lebo 56 bola obrovská 😂

paulinkaa2
24. okt 2021

@mnavo ja 175 mus 180. Dcera 50cm
56 nenosila

miskamicha
24. okt 2021

@mnavo moze to but velmi nepresne. Dlzka babtak sa taly cas velmi zmerat uz neda. Aj ta vaha je len a len orientačna.

alex666
24. okt 2021

@mnavo No moj muz ma takmer 2 metre a nosili sme este 56ku. Babo by muselo but fakt ultra dlhe aby vam 56ka nebola dobra.

luccija
24. okt 2021

@mnavo podľa mňa podľa Vašej výšky bude dlhšie, ale vôbec sa tým netráp🙂horšie by bolo, keby zaostávalo.Ja som mala stále pocit, že bábo bude malé aj váha bola nižšia a aj tak bolo, ale ja som bola posl.2 m na rizikovom boli problémy s placentou a dieťa 46 CM, takže tie mini veci čo som kúpila mala ohrnute a dobre, že som také nakupila, lebo aj najmenšia čapica bola velka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
24. okt 2021

dlzku myslis podla stehennej kosticky? lebo pokial viem dlzka ako taka sa nemeria a ani neaproximuje z ostatnych merani, vaha jedina sa dopocitava 🤷‍♀️ a aj ta ma odchylku +-500 g v termine porodu 😃 je to fakt cisto orientacne, ja mam 1.66 cm, manzel takmer 2 m a ano nas maly mal 54 cm a 4.5 kg - dva dni pred tym na kontrole mi vypocitali 3.8 tak som bola dost prekvapena, 56 velkost nas maly nosil asi tyzden, kedze ked si pridas 2 cm plienku...a tyzden som prenasala podla oficialneho terminu, ktory mi upravili na zaklade merania z USG v 12tt, pri merani v 34tt bol podla merani vacsi o 2-3 tyzdne

mimi2120
24. okt 2021

@petamich môžem sa opýtať či si rodila prirodzene? Pretože ja čakám tiež takého valibuka a trochu mi to naháňa strach. Ďakujem

petamich
25. okt 2021

@mimi2120 ahoj ano rodila som vaginalne, po pravde ked by mi povedali, ze bude mat 4.5 kg asi sa nad tym cisarskym zamyslim, ak chces viac detailov napisem radsej do spravy, nie kazdy take rad cita 🤷‍♀️ s odstupom casu nelutujem ten vaginalny ale nebolo to jednoduche

nika1971
25. okt 2021

mal 54 cm, narodil sa po termine...teraz ma 16 rokov a 190 cm 😀

monro
25. okt 2021

Neviem o akej dĺžke hovoríte, lebo dĺžka dieťatka od hlavy po päty sa meria až po pôrode. V brušku sa merajú mnohé iné parametre.

mimi2120
25. okt 2021

@petamich bola by som vďačná za správu ak by si mala čas. Ďakujem. Nemám vo svojom okoli nikoho kto by rodil take veľké babo.

basska23
25. okt 2021

Mne sa dcéra narodila s váhou 3460g a 52cm.
Pár dní pred pôrodom mi porodnik robil sono a diktoval sestričke čísla a sestrička:Ty kokos vám sa aké nohaté tieto narodí 😂 podľa merania mala dlsie končatiny.
Za pár dní som porodila akútnom sekciou a nohy mala dlhé ako mesačne dieťa. Vrch nosila 56 a spodok len tak tak 62 lepšie jej padli 68ky .
Teraz ma 2 roky a nohy ma ako modelka .Štíhla a dlhé nohy ale chodidla ma malé 22ky 😀

alex666
25. okt 2021

@mimi2120 aj ja som mala valibuka...4540g a 52cm. Odhadovana vaha bola 4300g asi 5dni pred porodom, takze to odhadli takmer presne. Nemala som ani dovod neverit lekarom, kedze v nasej rodine sa rodia deti vsetko nad 4kg.
Ale napriek tomu som chcela rodit prirodzene, zazila som 16 hodin bolesti no nakoniec cisarsky kvoli omotanej pupocnej snure. Pri takti velkych detoch je ten porod tazke rozhodovanie - su pripady, ze aj velke dieta sa narodi bez vacsich problemov no nie vzdy to dopadne dobre. Drzim palce, doveruj lekarom 😉
Mimochodom, maly ma teraz 1,5 roka, po jeho velkej vhe uz nie je ani stopy, je to taky vychrtlik jeden 😁

zuzanka.zuzu
25. okt 2021

aj môj malý bol dlhý 😀 kúp si zavinovačku babyland pre dlhé bábo, nie tie bežné štvorcové

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre