O niekoľko týždňov ma čaká pôrod a mám zlatú žilu

abcdefgahc
2. jún 2020

Zdravim mamičky 😊 mám taký menší problém v oblastí konečníka. Bola som s tým samozrejme pri doktorke predpísala mi masticku , ktorú používam, no zatiaľ sa to nezlepšuje. O niekoľko týždňov ma čaká pôrod bojím sa , že po pôrode to bude ešte oveľa horšie. Keďže teraz po toalete sa asi pol hodinu zvyjam v bolestiach. Máte s tým niekto skúsenosti ? Nebude to problém pri pôrode ?

marselita10
2. jún 2020

mne najviac zabera Gél z dubovej kôry napr. od Dr. Maxu a otuzovanie konecnika v sprche studenou vodou. toto je pre mna top kombinacia

sapetka
2. jún 2020

@abcdefgahc no to bude este horsie, na to sa priprav, bude to velky tlak. Treba brat nieco na zjemnenie stolice a natierat a davat cipky.

abcdefgahc
autor
2. jún 2020

Myslíte si , že mi hrozí cisársky rez ? Radšej by som mala prirodzenou cestou.. čakám prvé bábätko a teraz som z toho pôrodu vystresovaná ešte viac ako predtým

tslobik
2. jún 2020

@abcdefgahc Sekciu ti kvôli tomu nespravia. Ja som mala také problémy od 5 mesiaca - a to až tak, že som ležala len v posteli a nemohla sa ani zboka na bok pretočiť. Brala som aj detralex, sedacie kúpele, mastičky, nič nepomohlo. Dieťa som mala nízko uložené, to asi aj preto bolo také zlé. Bola som na tom tak zle, že som prosila chirurga o operáciu žily - povedal, že až po pôrode. Ale dal mi lok. anest. a narezal mi ju. Tým sa mi dosť uľavilo. Pri pôrode len povedali, že mám hemer. a hotovo. Ale odvtedy som bolesti nemala a je to už pár rokov, čiže to neriešim už vôbec zatiaľ.

tenerifka
2. jún 2020

@abcdefgahc este mozes vela zachranit, zmeñ stravu, zarad viac vlakniny(ovocie, zelenina, strukoviny, celozrnny chlieb, biely jogurt), vyrad udeniny a syry, zvys prijem tekutin, najlepsie cistej vody. Zmena by sa mala dostavit

sapetka
2. jún 2020

@abcdefgahc kvolu hemeroidu neviem ci davaju cisarak😊

abcdefgahc
autor
2. jún 2020

Čiže by som mala zájsť za chirurgom ? Lebo ja som zatiaľ bola len pri obvodnej lekárke. Veľmi ste ma milé mamičky potešili , až mi je lepšie konečne som sa trošku upokojila.

esther282
2. jún 2020

@abcdefgahc tiež mam a to som tesne pred porodom, cisarsky nerobia kvôli tomu. A ze to bude aj do 6nedelia...Vydrzat,potom sa rieši keď tak. Samozrejme udrziavat makku stolicu, masticky, Detralex, studena sprcha na konecnik...

eliska13
2. jún 2020

@abcdefgahc to choď k chirurgovi nielen k obvodnej.Mna po pôrode nebolela pošva, ale zadok vraj som zle tlačila a to nemám také problémy.Toto určite nie je na cisársky.Mas ju aj vystrcenu, alebo krvacas?či len stipe svrbí?

ivangeline
2. jún 2020

Bude to horšie ale doktor sa pozrie a povie, či až také zle. Ja som mala, myslela som, že nezmizne, i keď doktor má po pôrode uisťoval, že videl aj horšie a zmizne postupne. Ešte týždeň som s tým mala doma problém a postupne sa to zmenšilo. 🙃

abcdefgahc
autor
3. jún 2020

@eliska13 mám trošičku vystrcenu a boli len po stolici inak ani neviem, že ju mám

martina1998271
5. jún 2020

@abcdefgahc ahoj, mne sa to vyhodilo par tyzdnov dozadu najprv sa mi to po masticke zmensovalo mam mast preparation H su aj cipky ked mas vnutorne hemoroidy, oblady mam z dubovej kory tiez kupis v lekarni a este gel Dubova kora tiez kupis v lekarni bez predpisu,, doktorka vravela ze si to nam doliecit ak sa bude dat lebo pri porode kedze to je velky tlak sa mi to moze este viac zvacsit, aj ked je to tazko kedze ti babatko uz tlaci tak sa to tazsie hoji ale pokial ti to nekrvaca nie je to najhorsie, pri stolici skus pouzivat vlhceny toal. papier z dubovej kory nie je taky drazdivy 🙂 snad sa ti to dolieci a nebude ta to boliet

marca12
5. jún 2020

Do jogurtu si daj za pplnu kavovu lyzicku zomletych lanovych semien,ja kupujem lanovu muku a tu si davam. Poviem to sprosto,ale krasne sa zo mna vysmykne stolica pokial si nedam lanovu muku,tak je to trapenie. Natierat gelom z dubovej kory a do par dni si git. Tu lanovu muku jedavaj kazdy den a pi dostatok vody.ja som mala taku zilu,ze som ani sediet nemohla. Lanova muka je zazrak.

sonaniki
1. júl 2020

@abcdefgahc ahoj ja som v 38tt a tiez ledva sedum vybehla mi zila vonku a neskutocna bolesr. To len natieraj ja mam aj lieky cyclo 3 fort na stiahnutie skus nech tibto predpisu. A hlavne oddychuj.
Po porode sa to moze zhorsit nebudem ti klamat, ale ako prislo potom zasa odide no uz sa toho nezbavis. Casom sa to bude objavovat.
Ja cakam teraz po 7 rokoch druhe babo mam to od prveho porodu. Drzim palceky

dominikalemesova
7. aug 2020

Aj ja mám momentálne veľký problém s hemeroidom, jeden veľký vystrceny von a okolo neho ďalších päť malých , veľmi bolestivý nevládzem sa ani postaviť ani kráčať nič. 😭
Čo mi na to pomôže? Som 30 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre