Opuch nôh v tehotenstve

christin33
3. júl 2020

Ahojte baby,prosím vás je normálne mať až takto opuchnuté nohy?Mám ich opuchnuté aj v noci a taktiež aj keď som v klude. Moja doktorka má dovolenku tak preto sa pýtam vás aby som nešla zbytočne na pohotovosť...možno len panikárim🙈

comika
3. júl 2020

@christin33 Ja som taketo mala, dokonca prsty tak opuchnute ze ich pomaly ani vidno nebolo. A na porode som dostala preeklmapsiu. Radsej bud opatrna a nech ti skontroluju tlak.

martul
3. júl 2020

Odmeraj si tlak či nemáš preklampsiu, ja som v týchto horúčavách mala tiež opuchnuté nohy, ale toto je dosť,

deti95060810
3. júl 2020

mala som....lekárka mi nakázala okamžitú diétu. Nič slané. ani údeniny, syry, dokonca som si piekla aj sama nesolený chlieb. Nebolo tam ani štipka soli. nohy mi krásne odpuchli .... skús si odmerať tlak. mne lekárka kázala že či mi náhodou nestúpa. Potom už len ozaj na pohotovosť...

evamea
3. júl 2020

Mala som takéto, opuchnutá tvár, brucho i ruky. Brala som aj diuretiká a nič nepomohlo, najprv tlak v norme, hospitalizácia, bez bielkoviny v moči, týždeň na to preeklampsia, tlak vo výšinách, bielkovina na niekoľko krížov a akútna sekcia. Našťastie som rodila len pár dní pred termínom. Isto by som s tým zašla, držím palce.

erikissima
3. júl 2020

No ja by som určite išla na pohotovosť, opuch je ok ale na noc by mal ustúpiť, inak to môže byť naozaj preeklampsia, radšej si skoč nech ta pozru, za to nič nedáš a aspoň budeš vedieť ako si na tom

christin33
autor
3. júl 2020

Ďakujem baby,no tlak mam v pohode merala som si pred cca hodinou...len uz ked idem aj na wc a utriem sa tak asi cca tyzden mam taky zltkasty akoby hlien tak neviem ci uz ide o hlienovu zatku ...že by pomaly odchadzala som v 34tt

deti95060810
3. júl 2020

@christin33 niekomu odchádza zátka aj 3 týždne pred pôrodom...

christin33
autor
3. júl 2020

@deti95060810 hej hej preto sa pýtam že či to môže byt už ono že pomaly odchadza

evamea
3. júl 2020

Pripojím sa s otázkou. Tie ktoré ste mali preeklampsiu, dokedy ste brali tabletky na tlak? Ostal vám aj po niekoľkých mesiacoch vysoký alebo sa upravil bezprostredne po pôrode? Malý má vyše dvoch mesiacov a stále to nie je ok. 🤦‍♀️

comika
3. júl 2020

@evamea mne hned po porode sa upravil

sebastian2009
4. júl 2020

Mne tiež puchnu nohy najme tých horúčavách ale tlak mam 115/72 a bielkovina v moči môj doktor to nerieši už som mu to hovorila ešte že idem v pondelok do nemocnici na poradňu.

christin33
autor
4. júl 2020

@sebastian2009 ja idem 13.7 poslednykrat k môjmu a potom uz do porodnice

fiafia
4. júl 2020

@christin33 ja som rodila v januári a nohy som mala ešte horšie, ani prsty mi nebolo vidno. Ja som ale pre problémy s tlakom ešte pred tehotenstvom bola viac sledovaná. Chodila som na tlak a moc. Pre pokoj duše by som aspoň zavolala na pohotovosť, hlavne ak je opuch náhly. Nemusí to hneď byť preeklampsia ,ja som nemala

matildam
4. júl 2020

@christin33 Tiež som mala takto veľmi opuchnuté počas celého 9.mesiaca. Nemala som preeklampsiu ani žiadne iné vážne problémy. Nohy mi neodpuchli hneď po pôrode - podľa lekára mi bábätko odoberalo veľa bielkovín, kt.mi chýbali. Ako som ich začala dopľňať, nohy do 3 týždňov odpuchli.

christin33
autor
4. júl 2020

@matildam ďakujem no ja už budem pomaly končiť 8.mesiac

christin33
autor
4. júl 2020

@fiafia tlak mam v pohode uplne..a uz mam odpuchnute trosicku

sebastian2009
4. júl 2020
etelkatelka
5. júl 2020

@christin33 vylož si nohy vyššie, nesoľ, nepi minerálky 😊

olivia_0309
5. júl 2020

Ahoj, si na tom rovnako ako ja len s tym rozdielom ze ja som uz v 38tt. ale tiez nic nepomaha, ani vykladanie,ani kompresne pancuchy, studene obklady a sprchy, chladive masticky 🤷🏻‍♀️ Proste nic, len porodit ako skonstatovala sestricka na poradni...dufam ale ze si ma nenechaju pre to v nemocke. Tlak a moc mam tiez dobry cize zatial to nikto neriesil, ale ako pises,uz mi vobec neodpuchaju a prave naopak, v noci ked chodim kazdu hodinu na wc mam problem sa na taketo opuchnute nohy postavit a dojst na wc a spat do postele. Co je horsie ja som takto naliata cela, aj tvar aj ruky a v rukach mam akoby mravcanie a trpnutie a tiez mam problem ich rozhybat. Neviem cim to je...S tym solenim asi fakt treba opatrne, a tie mineralky som nevedela ze netreba si radsej davat ale to si len sem tam dam. Takze skus vydrzat a sleduj ten tlak hlavne, nemusi to byt nutne preeklampsia ak je ostatne vporiadku proste tvoje telo zadrziava vela vody, drobec ti tlaci na cievy viac ako inym zenam ich deti a proste puchnes doslova...Ja som to mavala v teplach aj predtym,takze sa teraz necudujem. Hlavne sa nestresuj ale davaj si pozor😉 Drz sa🙏🏼

christin33
autor
6. júl 2020

@olivia_0309 ďakujem,presne to mám ako píšeš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre