Otváranie sa v 31. týždni

rasto88
17. sep 2012

Zdravím dámy 🙂

S manželkou čakáme naše prvé baby.
Kedže manželka je už od piatku (14.9.12) v nemocnici tak sa pýtam ja možno mi poradíte a prípadne ukľudníte.Manželke bolo minulý týždeň zo stredy na štvrtok zle, vracala 4-5x + bolesti hlavy. Štvrtok sme boli na vyšetrenie, všetko bolo ok jedine na nevoľnosť jej lekár pichol torecan. Po injekcii jej už bolo iba raz zle a potom už skoro celý deň spala s krátkym prebudením. V piatok sme šli na kontrolu, cítila sa dobre žiadne bolesti žiadna nevoľnosť no po vyšetrení ju hneď poslal odniesť výter + musela nastúpiť do nemocnice. Dôvod: začala sa otvárať a bola otvorená na 1cm. Od piatku dostala 2x infúziu + musí brať magne B6. Krv aj moč ma v poriadku, zle sa necíti no výsledky výteru zatiaľ nedošli. Dnes pri prehliadke jej lekár povedal že sa to nezlepšilo a nejaký krčok sa jej skrátil alebo tak nejak. Je z toho nešťastná a samozrejme aj ja som nepokojný. Lekár toho veľa nevysvetlil lebo hneď utekal na iné oddelenie a nemáme ani predstavu či je to bežná vec v 31tt a ani čo môžme čakať. Dostala už aj asi 2x injekciu pre babetko aby sa mu začali vyvíjať pĺúca. Takže mame stres a obavy čo nás čaká a či nehrozí predčasný pôrod 😒
Momentálne ma upravenú posteľ tak aby mala nohy hore a musí čo najviac ležať. Hádam tie výsledky výteru budu ok pripadne ak niečo zistia budu vediet či jej treba niečo nasadiť ak by sa náhodou jednalo o nejakú infekciu.

Prosím napíšte mi ak máte podobnú skúsenosť.
Ďakujem za odpoveď.

aduskatt
17. sep 2012

ja som toto mala od 20 tt, lezala som v kuse v nemocke dolu hlavou, surfaktant na pluca som dostala tiez, tri injekcie..........kopec liekov k tomu, ale podarilo sa do 36tt udrzat a syn sa narodil zdravy, takze bez obav, len treba dodrziavat klud na lozku, uzivat lieky, ktore treba a bude to v pohode. Drzim palce

strapco13
17. sep 2012

@rasto88 v 32 tt sa bezne robi vyter na strepotokoka..pri vaginalnom porode musi potom dostat ATB
otvaranie sa tak skoro u prvorodiciek nie je uplne dobre ..ved to asi viete, kedze je v nemocke, nie je tam len tak ...kludovy rezim, lezat, lezat, ukludnit sa ..pozanm pripady co si takto polezali a porodili v termine az 😉 takze hlavne klud, stresovanie nepomoze, skor stav zhorsi
ale 32 tt je krasny tyzden uz ...ale obrazne..drzat nohy spolu a lezkat, maminka nech vela komunikuje s babatkom, nech ho ukecava, nech este ostane v brusku
drzim palce

rasto88
autor
17. sep 2012

Ospravedlňujem sa zle som napísal do témy týždeň, je to 32tt 🙂

rasto88
autor
17. sep 2012

@strapco13 Ja viem stresom sa nič nevyrieši, jedno mi to určite nieje ale neprežívam to ako manželka. No usilovne sa snažím ju ukľudniť aby sa nebála že včas sa všetko zistilo a treba veriť že bude všetko ok 🙂

strapco13
17. sep 2012

@rasto88 skus ju neukludnovat stale..ale rozpravaj aj ine veci, bezne, akoze zivot ide dalej, nech na to nemysli , odbocit od tej temy..ja neviem, co bolo v robote, koho si stretol, proste aj nieco co nesuvisi s detmi, porodom..trosku odputat pozornost
viem ze je to tazke ..ale aj to ze niekomu stale opakujes, ze neboj bude to Ok /aj ekd stale inymi slovami/ strasne stresuje
ale tato rada neplati na kazdeho ..to uz ty vies, ci tvojej zene vioac pomoze opakovat to ze to bde Ok, alebo odputavat trochu pozornost na ine veci

rasto88
autor
17. sep 2012

@strapco13 Nie nie to len občas ale snažím sa ako vravíš aj o iných témach rozpravať a keď vidím že ma slzi na krajíčku začnem srandovať , naklonim sa k brušku "naša malička je zvedavá ako mamka, chcela by čim skor vidieť co je vonku ale ešte musit byt v brusku" a pod. a slzi su prec aj so slabym ale predsa usmevom 🙂

aduskatt
17. sep 2012

mne manzel nosil vzorky koberca a dlazby do nemocky a to sme sa nedohodli, ze ideme prerabat, ale nejak sa tym ukludnoval 🙂 som nespoznala byt po tych troch mesiacoch...................inak, je mozne, ze toto bude vykupene lahsim porodom........ja som porodila za hodinku a stvrt.......ale skutocne si myslim, ze pokial je pod dozorom lekarov, mozte byt kludni....

strapco13
17. sep 2012

@rasto88 jj vela komunikujte s babom, kludne mu vysvetlite preco je dolezite aby este bolo v brusku, ze este nie je jeho cas, ze ak sa narodi tearz, tak bude musiet byt chvilu bez mamicky same a ked pockaa potom sa narodi, tak bude moct byt stale s vami
ja som takto ukecavala malu nech sa pretoci ..a bud nahoda alebo nie..tak pocas takejto meditacnej chvilky, akosom sa s babom spojila a vysvetlila jej to ..zrazu taka mexicka vlna na bruchu a mala sa pretocil ..viem ze je to ina situacia..len to ze treba sa spojit s babatkom a ono vie
a niekedy je predcasny porod pre dobro babatka, niekedy proste telo a babo vie, ze je lepsie vyliezt trosku skor .cize povedzte babatku, nech vylezie same a dobrovolne /teda nech je porod lahky/ vtedy kedy bude pripravene
drzim palceky a vela sil aj tebe, nech si pevnou oporou pre svoju rodinku ..nie je to lahke ale je to uzasne

gubcikova
18. sep 2012

@rasto88 ja som bola otvorená na 1cm od 33tt a krčok som mala 1,5cm.ležala som v nemocnici.dávali mi magnézium no mne po nom bývalo veľmi zle,tak ho vysadili.vydržala som to do 38tt

nicky07
18. sep 2012

@rasto88 - Ahoj, ja som sa začala otvárať v 24tt - začala som krvácať. šli sme k dr a tam mi nasadili manezium a kludový režim, ležať a ležať a ležať. bola som vtedy otvorená na jeden prst a krček zmäknutý. Veľmi som sa bála predčasného pôrodu. V 30 tt som bola už otvorená na 2 prsty. Ďakovala som za každý deň čo bol za nami že bábo je zasa o čosi zrelšie. No a prišiel 32 tt to som si hovorila že to už je lepšie už by mu dokázali pomôcť ked sa narodí. Potom 36tt to som už bola spokojná že už sme v podstate z najhoršieho von a už sa môže narodiť. Vysadili mi mg a čakalo sa na pôrod. A poviem ti porodila som 1 týždeň po termíne vyvolávačkou lebo sa mu proste už asi nechcelo :D nález ostal úplne rovnaký ako bol v 30tt - na 2 prsty krček mäkký no nijak sa to samo nevedelo rozbehnúť. Porodila som však dosť rýchlo za necelé hodinky...Magnezium naozaj dokáže divy... a hlavne snažiť sa byť pokojny a veriť tomu že to celé dobre dopadne...

gubcikova
18. sep 2012

a tu to je pekne vidieť že keď plašia s predčasným pôrodom nakoniec ho sami vyvolajú 😀
@nicky07

rasto88
autor
24. sep 2012

Ahojte, už to bude skoro 2 týždeň no ešte stále sme v nemocnici 😒 Stav už bol dobrý no pri dnešnej vizite primár zhodnotil že sa skracuje alebo sa o niečo skrátil krčok maternice. Takže domov sa nejde, akurát povedal že musí nasadiť inú liečbu alebo niečo v tom zmysle.

ocko22
18. apr 2014

Ahojte, manželka čaká dvojičky a je 2 týždeň už v nemocnici ☹ , je v 29 + týždni a krček ma na 2,1 cm , lekár nás zastrašil , že môže byť kvôli tomu predčasný pôrod..... deťúrence sú dole hlavičkou , manželka bolesti nemá , ale dosť kašle .... takže ani ja neviem teraz , že ako sme na tom a či je to normálne.... 😒

lukasko12
31. okt 2021

Ja som rodila v 31tt a teraz neviem ako sa to pocita ked sa mi malicky mal narodit 5.12 a narodil sa mi 5.10 kolko ma mesiacou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre