Pohár vína v 39. týždni

14. sep 2020

Ideme na oslavu myslíte že si môžem dat pohár vina som 39tt?

lenuliatko84
14. sep 2020

Nie preboha

lenuliatko84
14. sep 2020

Ked si vydrzala 9 mesiacov tak tych par dni ta nezabije.

lenuliatko84
14. sep 2020

Kup si nealkohuberta

schoki
14. sep 2020

Ahoj,nie
Inak mam znamu,ktora si dala vecer pohar a v noci zacala rodit.Vies si predstavit ako trapne sa citila ,ked sa jej v nemocnici pytali na alkohol?Musela s pravdou von,ze ano,kvoli liekom a podobne.

evkakozickova
14. sep 2020

@schoki och,tak to by som vážne neriskovala

dilino
14. sep 2020

Určite nie v žiadnom prípade

sapetka
14. sep 2020

Hm ak to tak velmi potrebujes

nevenka
14. sep 2020

@kubkovamama no ja som bola tyzden po termine a mala som navstevu, cely den som upratovala este, piekla, vecer sme si s kamoskou pokecali, dala som si za pohar cerveneho vina a ked kamoska odisla, dostala som kontrakcie, za 3,5 hodiny bol maly na svete. Ani som sa nestihla spamatat, ci to naozaj rodim 🙂...Inak by ma rano uz zavreli v nemocnici a vyvolavali porod. Maly bol a je uplne v poriadku. Starej mame zase doktor povolil si dat trochu vina, lebo mavala strasne nizky tlak. Samozrejme, netreba sa nalievat alkoholom, ale v 39 tt. by som si uz asi kludne dala ten pohar vina 🤔😇

nevenka
14. sep 2020

@schoki tak ako som pisala uz, ja som bola uz ale tyzden po termine a nic nepomahalo, s kamoskou som si dala vecer pohar vina a uz to slo. Na kamosku to potom o par rokov neskor takto nefungovalo, jej porod museli vyvolavat. Na alkohol sa ma nikto v porodnici nepytal, nestihli sa teda absolutne nic pytat, ledva sme to stihli na salu...nikoho nechcem na nic navadzat, ale zase ju tu zvozia zeny, ako keby sa pytala, ci moze pit kazdy den ten pohar vina cele tehotenstvo...🤔

evkakozickova
14. sep 2020

@nevenka no už aj keby porodila je to normálne donosene bábo. Ja si teda budem musieť ešte dosť počkať.

nevenka
14. sep 2020

@evkakozickova ved to ano...no netusila som, ze na mna to tak bude ucinkovat, na niekoho ani to nefunguje. Ja uz som potrebovala to nejak "spustit" a 39 tt., to uz by nebola tragedia, keby porodila. Ja som si dala na oslave teraz v 25 tt. 1 glg z pripitku, cisto pre chut, ale takto skoro by som teda pohar nedavala. Radsej vineu 😅

guiseppinka
14. sep 2020

Mna by to nenapadlo sa ani pytat. Ja by som si pohar dala. Cervene moc nepijem, ale biele v pohode. Ved nejdem zdrulat flasu...

lienka9
14. sep 2020

Nam na predporodnom kurze a aj lekar mi povedal,ze raz za cas to nevadi.ja som si pocas tehu dala parkrat (asi 3x) deci vina.

mirola
14. sep 2020

Pre mna aj kvapka akoholu v tehotenstve nepripustna. Fatalny alkoholovy syndrom vznika u prilezitosnych alkoholovych konzumentiek a taktiez aj u alkoholiciek.. povod, geneza je nejasna.. asi je to o nahode.. rozpolozenie, jedlo, kalorie, kyseliny, hormony, bieloviny. Ale nasledky su nezvratne. Studovala som to, som klinicky psycholog. Nerob to, vydrz

oblecenie99
14. sep 2020

Popravde,ja si neviem predstaviť,že by som tak stala v spoločnosti s pohárikom vína,tehotná,s veľkým bruchom...🤷 Ja ozaj nie som odborník,netuším či škodí,neškodí ten pohár,ale položme si otazku:dali by ste víno svojmu dieťaťu?Novorodencovi?Nie pohár..len za lyžičku..No vidíte...

bluka2
14. sep 2020

Mne viacerí doktori povedali, že 1 pohár je ok, že odporúčanie je pre to, že podaktore pri tom 1 poháriku nevedia ostať. Tak ak z toho spravíš pol pohára, si už na tom úplne ok. Keď som bola 1. krát tehotná, tak som si to overila aj v Google scholar

budemmamca
15. sep 2020

Ja keď som bola tehotná a bol jarmok kúpila som si burčiak tiez jeden pohár.vyzerala som jak dement s bruchom a burciakom ale stálo to zato 😄

viikkki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkakozickova
15. sep 2020

@nevenka ja si budem musieť pekných pár týždňov ešte počkať. 😕

adkamladka
15. sep 2020

Nie,...aby si si to potom nevycitala...

nykkushka
15. sep 2020

Mne osobne by ten jeden pohár vina (a mohlo by byt akokoľvek kvalitné a drahé) nestal za ten risk. Môže sa stať hocico, zhodou náhod to nemusí mať to víno na príčine a vyčítala by som si, že keby odolám, bolo by to inak. Pre nás je to možno "len" pohár vína, ale babo nevie tak metabolizovat alkohol ako dospelák, preto to môže mať zle následky. Vydržala ste 9 mesiacov, týždeň dva vás nezabije. Ale je to len na vás, asi ste rozhodnutá si dat, tak nech všetko dobre dopadne 😉

nevenka
15. sep 2020

@evkakozickova no a este potom dojcenie, no neviem, ja som dojcila 17 mesiacov prve a 20 mesiacov druhe dieta...neskor sa to uz dalo nacasovat, prvy rok takmer vobec, no 😇

1mina
15. sep 2020

@taga joj to vazne existuje nealko vino ? 🙊 a preco som to zistila az teraz v druhom tehotenstve 😂 ale zrovna dnes rozmyslam aku mam chut na vino ale ja si v tehu nedam fakt ze nic alko takze idem pogooglit kde sa da take nealko vino kupit 😂👍

nevenka
15. sep 2020

@1mina no to si este dobra, ja som zistila az teraz v tretom tehotenstve 😂

marionluna
15. sep 2020

Boze kludne si daj a nepocuvaj tu tie debilne nazory. Ked si cele tehotenstvo nepila tak si mozes dovolit kludne dat si 1 deci vina v 39 tt akoze prvorada je teraz tvoja psychika aj, babatku tym nijako neuskodis..

ukulela
17. sep 2020

A naozaj ti to víno treba? U nás sa nepije. Ani na oslavách. Ani návštevy neponúkame. Je aj nealko víno.

simca06022011
17. sep 2020

Jasne, pohar vinka vo vysokom stadiu tehu je ooook.. videla som ked si u nas dala kocka a do rana sme ju viezli do nemocnice a potom 2 mesiace prerevala pred inkubatorom. Fakt uz mesiac sa da vydrzat bez alkoholu...

lala123
17. sep 2020

Neboj sa, nič sa ti nestane. Ak si to ustrážis a budú to fakt 2 dcl. Kamoska žije v Taliansku a ona mi pravidelne posielala fotky z nedeľného spoločného rodinného obeda a pred sebou pohár vina mala . Nikoho ani nenapadlo, že si neda😂j Jasne , že to bolo biele ľahké vínko ale bolo...Takosto mi vravela, že je to aj teraz aj keď dojčí ....keď sa na to opýtala pediatrička tak sa zasmiala, že nemá brat život tak vazne

prettiness
17. sep 2020

preboha kludne si pohar vina daj, hlavne nedavaj taketo otazky na koniku lebo tu ta ukamenuju zato 🙈 nic sa ti nestane ked si na konci tehu das pohar vina niekomu tak radia aj vyvolavat porod 🙂 treba sa riadit sama sebou a nie tuto ultra dokonalymi mamickami 😉

prettiness
17. sep 2020

@simca06022011 a co sa akoze stalo z toho pohara vina?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre