Pôrod bez prípravy

nahbia
20. okt 2018

Ahojte, všade čítam ako sa baby pripravujú na pôrod - masážou hrádze, aniballom , pitím čaju , tak má zaujíma či ste tu aj take , ktoré ste sa na to nepripravovali a zvládli v pohode ( “ v pohode” viete ako myslím ) ja z toho nič nerobím , tak uvažujem či s niečim začať, keďže čas by som ešte mala , som 37tt ale napr. U nás v nemocnici nastrihavajú automaticky , nečakajú či treba , tak či to má nejaký zmysel . 🤔

kyra51
28. okt 2018

@nahbia Mňa pri prvom pôrode nastrihli úplne a necítila som vôbec nič. Neviem ani kedy to urobil. To isté zo šitim. Cítila som len tlak, že niečo robí, ale bolesť žiadnu. Som zvedavá ako to bude pri tomto pôrode.

benculka
28. okt 2018

Ja som nástrih cítila, aj šitie...ale po 12 hodinách kontrakcií po 2 minútach to bola malina😂 viem len že mi hovorili, vydržte ešte asi 4 štichy a ja som nechápala prečo by som to nemala vydržať 😂

benculka
28. okt 2018

A ináč máme úplne rovnaký termín pôrodu😂

veve10
28. okt 2018

@nahbia ahoj. Nechce sa mi citat to tu vsetko (no, automaticky nastrih je uplna blbost-nestrihali ma a bolo to super, nie ako kamosky, co sa este tyzdne nemohli posadit), ale hlavne ti za seba odporucim nezanedbat dojcenie!!! Zaklad je, prikladat s otvorenou pusinkou (malicek do kutika), nenechat sa dohryzt a ak budes mat bolesti, tak natri mastickou (Babylove z DM) a vetrat, vetrat, vetrat. Porod sa vzdy ako tak prezije...vacsinou vsak vsetky prvorodicky trpime cele tyzdne pri kojeni, takze podla mna je zaklad mat toto nezanedbane. 😉 Drzim palce.

petamich
5. feb 2022

@nahbia ani neviem kedy mi nastrih spravil 🙂 jednak dobry porodnik vie kedy ho spravit a to v case ked je kontrakcia "najvyssie" - a nie dnes uz vela porodnic rutinny nastrih nerobi, lepsie asi nastrihnut ako sa roztrhnut po chrbat 🤷‍♀️ mne ani nastrih nepomohol a ak tak musel ist maly extraktorom, lebo mal velku hlavicku a ver mi v tej chvili ti je uplne jedno, ci ta nastrihnu len uz chces mat babo v naruci a pokoj

mikadooo
5. feb 2022

@nahbia ahoj ja som sa nijak nepripravovala a nástrih nestihli ani pri jednom dieťati 😁. Pri prvom som došla dosť neskoro (prvorodička - nevedela som kedy je tá správna chvíľa🤷 a voda mi praskla až priamo pri pôrode). Pri druhom som došla síce skôr, ale oni to neodhadli, poslali ma na vzdycháreň, že to bude asi až ráno, no a o hodinu už ma viezli zo vzdychárne na vozíku, bábo pomaly "medzi nohami" 😄. Držím palceeeee

zuzanka.zuzu
5. feb 2022

@petamich
@mikadooo baby je to 4 roky stara tema, tak asi to uz ma za sebou 😉

petamich
5. feb 2022

@zuzanka.zuzu fakt? a preco som ja vobec komentovala? 😂😂 to sa mi ako podarilo, mozno uz aj dalsie stihla autorka

nahbia
autor
7. feb 2022

@petamich 😂😂 stále jedno , ale už 3 ročné, tak som si teraz pekne zaspomínala 😁

lucka114
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre