Pôrod v 29+4 tt

natalia2285
15. jan 2019

Ahojte. Ak by som zacala teraz rodiť, tak musia spraviť cisársky alebo môžem rodiť aj prirodzene? ...mám za sebou uz dva pôrody jeden akútna sc a druhý prirodzene.. no neviem ako to je ked je bábätko ešte nedonosené..ďakujem

katarina5194
15. jan 2019

@natalia2285 to je strašne skoro. Prežilo by to vlastne?

natalia2285
autor
15. jan 2019

@katarina5194 jasné prežilo, len musí byt v nemocnici zo špeciálnym zariadením..niektoré mamičky rodili aj v 24tt a dnes majú zdravé dieťa

takaaa
15. jan 2019

@natalia2285 podla mna lekari usudia, ci by prirodzeny porod nebol prilis velkou zatazou pre babatko a podla toho sa rozhodnu. Drzim prsty 🙂

nikpa
15. jan 2019

@natalia2285 mne hrozil pôrod v 30tt, vtedy mi odporúčali prirodzene, nakoniec sme to dotiahli do 34tt ale to uz bola sekcia. Čiže záleží aj od toho prečo by si išla skôr rodiť. Keď syn ležal v inkubatore na JYSke boli tam aj menej donosene bábätká ako 29tt, takže príspevky typu ,,či by to prežilo,, neber vobec vážne. A je dobré aby si rodila v neonatologickom centre, je ich niekoľko na Slovensku a dokážu tam vypiplat extrémne nezrelé detičky. Držím palce 🙂

deti95060810
15. jan 2019

to je od prípadu k prípadu...rozhoduje o tom lekár, nie my tu na Mk
podľa mňa veľmi skoro, ešte treba troška vydržať...

mica535
23. jan 2019

@natalia2285 Ahoj ja som rodila 1 dieta v 32tt prirodzene a 2dieta 27tt sekciou predcasne narodene deti by mali ist sekciou tak mi dr.povedala pri 1 dietati ze preco som rodila prirodzene ale ja som uz bola na 4cm otvorena uz som musela rodit

mica535
23. jan 2019

@natalia2285 prirodzeny porod je velka zataz pre dietatko a sposobuje zakrvacanie do mozgu pri tlaceni syn mal zakrvacanie ale chvala bohu vstrebalo sa mu to a dcera pri sekcii nic

natalia2285
autor
23. jan 2019

Dnes som bola u gynekologicky a chvala bohu sa mi to nezhorsilo a vravela, že je šanca, že by som to mohla vydržať do 37tt tak dufam ze to vide a vydržím 🙂

mica535
23. jan 2019

@natalia2285 Tak drzime palce aby ste to vydrzali co najdlhsie

natalia2285
autor
24. jan 2019

@mica535 ďakujem <3

vaneska
13. feb 2019

@natalia2285 drzim palce nech vydrzite co najdlhsie 2v1 🍀ja som rodila v 28tt, dovod bol amputovana diastola, cize poskodene prietoky a rodila som akutnym cisarskym. Je to na posudeni lekarov ale menej sa podla mna babo natrapi pri takto skoro predcasnom porode ked ide von sekciou. A to som bola cele tehotenstvo za prirodzeny porod. Proste sa veci deju inak ako si predstavujeme. Super ze lekarka dala nadej na 37tt. Cim dlhsie, tym lepsie 😊
@katarina5194 prepac, ale ta tvoja otazka je trosku mimo 🤔 ja som rodila v 28tt a mala je zdrava, dokonca hned sama dychala, len bola mini

natalia2285
autor
14. feb 2019

@vaneska ďakujem pekne za odpoveď. Uz som v 35tt aa podla sona je bábätko vacsie o 2týždne :D neviem preco mám také veľké deti :D dcérka sa mi narodila s vahou 4350 a 55cm a syn v 34týždni mal tiež dobrú váhu 2760g aa 50cm :D tretie je tiež väčšie ..tie 2 týždne to už hadam vydržím možno aj viac.. dr na sone mi povedala ze budem rodiť prirodzene ak bude všetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre