Prvorodička v 28.tt. Ako mám komunikovať s bábätkom?

kattika24
26. apr 2011

neviem ako treba komunikovať s babätkom o čom sa s nim rozpravať a hlavne kedy... myslim si že je strašne tichučky v brušku lebo male kedy ho citim a ešte by som chcela vedieť či je normalne že už asi týždeň nepotrebujem tak často jesť... jem ako keby som nebola ani tehotna žiadny hlad ☹ bojim sa či sa niečo nedeje ☹

kvetinqa
26. apr 2011

Moj maly bol v brusku tiez kludny, citila som ho sice kazdy den, ale iba velmi jemne. Davaj si vsak pozor, ja som na konci tehotenstva maleho prestavala citit a nakoniec sme zistili, ze mal omotany pupocnik okolo krku. Treba to sledovat. Aspon raz za den by si male citit mala..
Ja som sa s bruskom rozpravala skoro stale, az som neskor mala pocit, ze trpim samomluvou. Rozpravam sa s nim teraz uplne tak isto. Rozpravam mu o tom, co ideme robit, ako sa citim, co sa mi paci a co nie atd... pustala som mu tiez pesnicky a presne tie pesnicky, ktore som vtedy pocuvala najviac, su teraz jeho oblubene... Chut jest a ani ine tehotenske priznaky nebudes mat stale... mne prve tri mesiace nic nebolo, stvrty som cely pregrcala a potom som uz ani nevedela, ze som tehotna... drzim palce

montinka
26. apr 2011

ahoj no ja som sa s malymi tiez rozpravala skoro stale a ked kopkali tak som jej klopkala na brusko a oni obcas odkopkali nazad a tiez som im pustala pesnicky teda hlavne ked som cakala malu a ta je teraz za hudbou ako drava furt tancuje,a zaujimaju ju vacsinou iba rozpravky kde je aj hudba a spev. a pri malom som tak isto vobec nemala hlad jedla som iba preto ze som vedela ze je v brusku. ale normalne ako ked som tehu nebola.tak drzim palce

miskap
26. apr 2011

Dieťatko v brušku reaguje na podnety, počuje hudbu, rozruší ho väčší hluk, pozná chute, viac plodovej vody vypije, keď je sladká, počuje tvoj hlas a aj ho spozná po narodení, cíti tvoje dotyky a reaguje na ne pohybom. Rob len to, čo cítiš a robíš intuitívne - hladkaj si bruško, rozprávaj sa s ním, počúvaj príjemnú hudbu, spievaj mu, tancuj... 🙂 Keď je mamička v pohode, bude aj maličké. Hormóny tiež prechádzajú cez placentu k dieťatku. Ale aj stresové hormóny, takže vyvarovať sa stresu. Prajem pohodové tehotenstvo a pôrod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre