Rozmery bábätka podľa ultrazvuku v 35tt. Aké ste mali?

silvestrova
14. sep 2007

ake ste mali rozmery v tomto tyzdni? lebo mne vychadza väčšie hodnoty BPD o 2 tyzdne viac oproti stehennej kosti. Myslite , ze bude hlaváč?

lula5
14. sep 2007

Nie, stehenna kost obvykle zaostava (aj mne napr.). Ak by nieco nebolo ok lekar to riesi.

bubatko
14. sep 2007

ja som tiez mala hodnoty v tomto tyzdni take "hore-dole" aj o tri tyzdne, ale vraj uz v takomto vysokom stadiu tehotenstva sa casto vyskytuju chyby merania (proste babo je prilis velke a tazko ho poriadne zobrazit na UZV) - takze urcite je to len chyba merania a vobec sa tym nezatazuj 🙂

zuzana76
14. sep 2007

aj ja som mala BPD takmer stale vyssie oproti stehennej kosti a maly ani nebol az taky hlavac, uplne normalne babetko 🙂

andy.a
14. sep 2007

aj ja som mala FL/steh.kosť/ vždy kratšiu pri boch deťoch..dr. sa smial,že po kom majú krátke nohy..ale to je hlúposť.. 😒

andy.a
14. sep 2007

ale skôr by som chcela rozpovedať,čo sa mi stalo:teda asi tak v 34.-35 tt.som bola na UZV a prietokoch,všetko OK,bábo tabuľkové čo sa týka rozmerov aj hnotnosti..potom mi už sono neropbil,že načo,veď som bola OK..a v tom 35.tt.už bola aj malá pekne otočená hlávkou dole..ale pri pôrode to už také ideálne nebolo..ešte ma aj sprdli,keď som ako druhorodička nabehla do pôrodnice len na 1 cm otvorená..ale mala som príšerné bolesti i keď na CTG vraj kontrakcie boli iba polovičné ako by mali byť...a po 18 hod.bolestivých kontrakcií-nezabral mi epidurál...na rozdiel od prvého pôrodu..som vytlačila na 3x malú..medzitým však na CTG-monitore asi tak 3 hod.pred narodením sa jej výrazne spomalila srdcová akcia..nikto nevedel,čo sa deje,ale upravilo sa to spontánne..a teda potom sa konečne narodila..muž vbol poesldné 3 hod.pri mne../pri narodení syna to nestohol.. 😀 /..tak sa teda narodila Anetka..veľmi chudučká,i keď dlhá,s veľmi tenulinkým pupočníkom,ktorý ju ku koncu tehu nemohol vyživovať-a preto bola taká tenká...278O g a 5O cm..

inak v tom 35.tt.podľa UZV mala 26OO g...takže pribrala len 18O g za 4 týždne!!! 😢

a stále je tenučká,pomaličky priberá...myslím,že tie prietoky a sono by sa mali robiť aj ku koncu tehu..nielen v tom 34.-35.tt a finitto... ☹

andy.a
14. sep 2007

preto treba apelovať na doktorov aby robili sono,i ku koncu tehu..aby sa vám nestalo niečo podobné ako mne... ☹

monikapt
25. mar 2015

@lula5
@bubatko
@zuzana76
@andy.a
Ahojte baby, viem, ze ste sem uz pisali davno, ale som strasne vydesena...vcera som bola na usg v martine u grochala a nameral mi kratsiu stehennu a ramennu kosticku, o cca 10-14 dni oproti hlavicky ☹ ☹ ☹ sice sa priklonil k nazoru, ze dcerka bude len drobnejsia, spomenul aj riziko hypochondroplazie, downa, k comu sa ale nepriklanal velmi, odporucil mi v pripade, ze chcem amniocentezu... neviem co robit, inak bolo vsetko uuplne v poriadku, aj usg v 1. trimestri, aj tripple, len tie dve kosticky su mensie ☹ poradte ci sa strachovat alebo ako??

trudy1717
25. mar 2015

@monikapt nic sa neboj tie vypocty niesu vzdy spravne .... mne vraveli za ma stehennu kost o 2 tyzdne vacsiu a ramennu o 2 tyzdne mensiu od hlavicky .... sestre zas vraveli ze mala bude mat cez 3kg a mala 2,1 kg a vsetko bolo ok ....tak by som sa moc nato nespoliehala a nestrachuj sa zbytocne 😉 neprospeje ti to 🙂

monikapt
25. mar 2015

@silvestrova u vas to ako dopadlo nakoniec? ohladom tej kratsej kosticky?

zuzana76
25. mar 2015

@monikapt nic sa neboj, usg vôbec nemeria dobre niekedy a su aj odchylky, ako vravim, nas mal ten rozdiel az 3 tyzdne, teda nepomer velkosti hlavicky a stehennej kosti a je ok, ramennu kost jemu asi ani nemeral

bubatko
27. mar 2015

ahoj, u nas bolo nakoniec vsetko v uplnom poriadku (syn ma uz teraz 9 rokov 🙂) ale velmi som sa kvoli tomu stresovala; chcela by som ale zdoraznit, ze napriek rozdielu v UZV lekar nekometoval nic, akoze vsetko v poriadku bol jeho zaver, to len ja som sa stresovala sama na zaklade toho, co som mala nacitane, ze kratsia stehenna kost moze znamenat down syndrome... ale my sme mali praveze cudne triple testy, tam som mala jednu hodnotu 2.7 nasobok oproti normalu, co mohlo indikovat down syndrome takisto (mohlo ale nemuselo), nakonieco som nebola ani na amnio ani nic, no a k tomu ta kratska stehenna kost - uzila som si stresov velmi vela... Ty ak si mala vsetky ostatne testy v poriadku, tak by som sa nestresovala, lebo moze to len byt, ze babo bude proste drobnejsie, mat drobnejsie rucky a nozky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre