Som v 30. týždni a dieťa kope celkom dole. Je to normálne?

dianna3571
21. máj 2016

Ahojte baby..som v 30tt a posledné dva dni má trápy otázka,či je normálné že moja maličká ma kope celkom dole,citim ju skoro v gatkách akoby už chcela ist von 😉 je to neprijemný mocit,tlačí mi na mechúr..máte stym nejaké skúsenosti?

knobloska
21. máj 2016

Ahoj, ano, taky jsem to tak měla, jakoby mi měla vypadnout🙂. Nic to neznamená, rodila jsem normálně v termínu.

katrin21
21. máj 2016

ano, aj moja tak kopala. stale.. a tocila sa, jeden tyzden hlavickou, druhy bola ritkou atak....
niekedy som sa nad ranom zobudila s tym, ze mam dole na podbrusku ako je mechur, alebo az skoro kost vypučenu uplnu hrcu, co sa tam tlacila snad uplne na krcok...

rheuska
21. máj 2016

To co je za otazku? Vsak ked ti to tak robi tak asi je to normalne. Ked by nekopala to by nebolo normalne! Evidentne sa ti otocila hlavickou dole. Preto ti tlaci na mechur. Dobra sprava je, ze brusko klesne a bude sa ti lepsie dychat. Zla, ze to uz bude len horsie a horsie. Myslim tlacenie na mechur. A dalsie pripadne komplikacie ako bolesti chrbta, panvy, bedier a celkova priprava tela na porod nie je bezbolestna. Teda aspon u mna nie, ale aj to je normalne. A poplasne kontrakcie ta pravdepodobne tiez cakaju. Aj tie su normalne.

misel0806
21. máj 2016

To je uplne normalne a to si len v tridsiatom tyzdny plod rastie vlastne uz je to mali cloviecik je normalne ze kope tlaci na mocovy mechur.. Mna syn kopal vsade nebolo miesto kde by ma nekopol najviac rebra krize... Takze kopat a tlacit bude coraz viac😉😉😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre