Som v 30. týždni a drobec má 1800 g

miskamichalka
10. júl 2020

Ahojte. Mate niektora skusenost? Vcera som bola na 3D . som v 30tt a drobec ma 1800g - vraj o 300g viac, ako by mal mat na tyzden v ktorom som 🙂 ja sa z toho tesim ze sa mu dari. Z manzelom sme obaja výšky nad 180 cm, cize som s tym aj pocitala, len sa chcem opytat na vase skusenosti, ci aj vy ste mali vacsie babatka a ako ste sa v tych poslednych tyzdnoch citili. Doktorka mi povedala, ze bude ku koncu castejsie kontrolovana ultrazvukom kvoli velkosti maleho.

mogaa
10. júl 2020

@miskamichalka vôbec sa tým netráp.....jednak tie merania sú orientačné - našej napr.2týždne pred pôrodom povedali že má 2800g, pôrodná váha o 2 týždne bola 2430g. A ak by to bolo aj "presné", obaja ste vyšší, takže je predpoklad že aj bábo bude väčšie😉

jaskolka
10. júl 2020

Obaja ste vysokí, genetika nepusti, bábätko ma byt po kom veľké 😃.My tiež tak sme výškovo, ja 176,muz 192,a malý tiež už je "veľký"

alikal
10. júl 2020

u mna sa sekli o cele kilo, obaja doktori ku ktorym som chodila, cele tehu ma strasili ze dcerka je nejaka mensia, ze budu radi ak bude mat tri kila ked sa narodi, a mala bez par drobnych 4kg 🙈 viem ze vacsie deti sa sleduju kvoli cukrovke a tlaku myslim ale ak to mas ok tak 300g je nic

erikissima
10. júl 2020

Ku koncu sa budeš cítiť na prd, ci bude mat babo 3000g alebo 4000g, takže by som sa tým netrápila 😂

simulienka255
10. júl 2020

@miskamichalka ja som mala tehotenstbo bez problemov a prirodzene som porodila maleho s vahou 5,5kg.Dr stale vraveli ze je mensi ako ma byt, a vzdy mali problem ho zmerat,napr na 3d sme sli 2 krat nikdy sa nepodarilo lebo bol dokruteny;) Urcite sa neboj, a nemaj obavy, prosto clovek neovplivni kolko si babetko vezme,a tento rok ma 2 je to fesak, len je vysoky ako 3rocny;) a ja som tiez ok;) A v poslednych tyzdnoch to je narocejsie nech ma babetko aj len3 kg.zvlast v lete, maly je augustovi, takze to poznam.Drzim palce nech to vsetko zvladnete🥰

tatiana1329
10. júl 2020

Mne stale hovorili ze je mala o 2 az 3 tyzdne vacsia ako by mala byt a ze sa narodi riadne velka... Narodila sa s mierami 3600 a 51cm, co su normalne normy a uplne v pohode... Kamoska porodila synceka (ona je teda mensia odo mna) a mal bez par 4 kila... A bez nastrihu uplne v pohode. Myslim ze miery u teba sa este 100x otocia 😂 neboj bude dobre, to sono a podobne vysetrenia dost skresluju...

miskamichalka
autor
10. júl 2020

Dakujem dievcata. Ja som spokojna aj tak aj tak lebo maly je zdravy ako rybka no a uvidime po porode ci lekarske prognozy za nieco stali alebo sa aj u mna seknu 🙂

ildiko36
10. júl 2020

@miskamichalka môj bol tiež veľký😊v 38.týždni mal 4000g , narodil sa presne na termin 4430g a obvod hlavicky 37cm..mala som normalný pôrod..bez nástrihu, bez poranenia a bez šitia ale som poctivo cvičila s aniball..
Akurat kvôli velkej váhe po pôrode dieťa sledovali ci nema cukrovku..

dajana1983
10. júl 2020

Aj u nás to tak bolo,dva dni pred pôrodom mal mať 3200g a zrazu mal temer 4 kg😀 sestrina zasa nepriberála že ju chceli v 7 mesiaci vyberať a hľa,mala 3500 g pri narodení..

macko1007
10. júl 2020

@miskamichalka z tejto odhadovanej vahy si nic nerob..mne vravela ze ma okolo 2700g a mala 2350g ked sa narodila..kamoske vravela 2800g a malá mala 4kg

juliet86
10. júl 2020

hej neries vobec. mne malu dvaja lekari pred porodom odhadli na 3700gramov. mala 3300...

pininka1
10. júl 2020

Nás už v 20tt mal ovela viac ako ostatni, čakali sme cez 4kg, nakoniec deň pred pôrodom že má okolo 4,5, konečná váha bola 4650g. Tým že to bolo prvé dieťa tak chrbtica trpela neskutočne, ale aj ďalšie deti máme väčšie.

maryetta
10. júl 2020

To je len orientacna vaha. Tam moze byt aj pol kila rozdiel co je dost 😉
A keby aj. Kazde babo sa narodi s inou vahou.
Niektore maju po termine 2800. A niektore este pred aj cez 4kila 😉

supucka
10. júl 2020

@miskamichalka ahoj.. Ja som v 37 tt a moja malá vraj váži 3100g...doktor povedal ze plus, mínus 300g... A to mam tehotensku cukrovku... Malá môže byť väčšia ale nemusí.. To sa nedá váha určiť presne... Hlavne ze sú bábätká v poriadku 🥰... Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre