Som v 31. týždni a som otvorená na 2 cm

mudreocko
30. aug 2016

Ahojte mamicky.
Som v 31 tyzdni a dnes mi dr. zistil, ze ze som otvorena na 2 prsty.
Pred 2 tyzdnami som mala krcek zatvoreny, tvrdy a dlhy 3 cm. Cize za 2 tyzdne sa mi skratil o 3 cm a otvoril o dalsie 2 cm.
Co dokopy 5 cm rozdiel a to je ze vraj velmi vela za 2 tyzdne, vravel.
Odporucil mi hospitalizaciu, no nema sa kto starat o syna...neviem co robit.
Prosim na piste mi Vase skusenosti, ci ste aj vy boli otvorene v takom skorom tyzdni, ci ste boli hospitalizovane a ako to nakoniec skoncilo, teda v ktorom tyzdni ste rodili.
Dakujem
PS: neprijemne komentare si prosim nechajte pre seba ;

darina1952
30. aug 2016

@mudreocko Ahoj, určite počúvni čo ti vraví lekár - toto je stav hroziaceho predčasného pôrodu, je to vážne. Naj by bolo v nemocnici vybrať infúzie a možno aj nasadiť steroidy na pľúca pre bábo. Synovi musíš vybaviť náhradné riešenie - starí rodičia, otec dieťaťa, kamarátka, suseda... Mala som predčasný pôrod, tak viem prečo ti to odporúčam 😉

mudreocko
autor
30. aug 2016

@darina1952 chapem a viem ze je to dolezite, no zijem v meste kde nemam rodinu a ani kamaratky, byvame tu pol roka. Rodinu mam na druhom konci republiky, mama aj tak pracuje a nemoze odist z prace, svojra je na to zdrav.zle, a manzel je vojak a ten uz nema narok na dovolenku a pn len tak mu neda jeho vojensky doktor.

No proste neviem...musim nieco vymysliet, no zatial musim ostat doma a vela oddychovat.
Aj tak dakujem za rady 🙂 :-*

renata9
30. aug 2016

ja som bola otvorená na 4 prsty v 26tt..............v nemocnici som si poležala do 33tt......................v 35tt otvorená na 7prstov.................rodila som v 38tt

v nemocnici som bola asi 5 dní nonstop na infúzkach magnézium,dostala som kortikoidy na dozretie pľúc a potom som bola len na tabletkách magnézia/8 denne/

aspoň na tie infúzie by som šla do nemocky a potom sa veľa šetriť a odpočívať aby si potiahla čo najdlhšie

prvá dcéra bola narodená v 28tt a teda poviem ti nie je to med lízať,ten strach či prežije,či bude zdravá je hrozný

držím palce

darina1952
30. aug 2016

@mudreocko viem určite, že doma nemáš šancu dosiahnuť také oddychové prostredie a kľudový režim ako v nemocnici - už len to že máš doma ďalšie dieťa o ktoré sa treba starať ti zamedzí kľudový režim, nákup, varenie - každodenná starostlivosť o dieťa. Mala by si teraz výhradne ležať hore panvou, aby sa dieťatko netlačilo von...
Aj tvoja mama aj tvoj manžel si vedia na teba vybrať OČR - je to ošetrovanie člena rodiny, stále si mamina dcéra a manžel je tvojim mužom aj keď je profi vojak. Lekár ťa vpíše na PN a členovi rodiny vypíše na teba OČR a môžu byť pri tebe doma a starať sa o teba aj syna. V prípade nástupu do nemocnice si takúto OČR vyberie manžel na syna - to mu vypíše vaša detská lekárka a bude doma so synom pokiaľ ty budeš v nemocnici.

charity
30. aug 2016

@mudreocko Kto sa Ti bude starat o syna az budes s mladsim travit mesiace v nemocnici a na terapiach kvoli nedonosenosti?

Ide o zivot a o zdravie. Okamzite zalahni, idealne do nemocnice.

mudreocko
autor
30. aug 2016

@darina1952 jedine ze manzel si vezme ocr na mna a bude so mnou doma. A bude sa starat o syna pokial ja budem lezat doma.
To by sa teoreticky dalo.

Na maleho mu ocr nedaju, lebo maleho mam z prveho manzelstva.
No ked budem v nemocnici nedaju ocr muzovi, lebo tym padom ked som v nemocke sa o mna nemoze starat.
Dnes sa ho opytam, ci si vezme ocr na mna a ja budem doma, ved aj tak som na PN od zaciatku tehu.
Dakujem za tip ..vyzera to slubne 🙂

mudreocko
autor
30. aug 2016

@charity mas pravdu....no mam to tazke. Ked raz nema kto prist pomoct, co urobim? Vezmem ho do nemocnice? To je somarima, aj tam nastupuje do 2 rocnika...Dufam ze vyjde plan s ocr na mna a muz bude so synom sa ucit a tak.

aduskatt
30. aug 2016

@mudreocko ja som tak bola od 25tt, hneď do nemocnice a do pôrodu ma nepustili domov, potiahla som do 35 týždňa

charity
30. aug 2016

@mudreocko Zavolaj mamu nech docestuje. Volaj manzelovi. Proste makaj na tom.

darina1952
30. aug 2016

@mudreocko hlavne treba hľadať možnosť ako sa to dá 😉 ...ja si myslím, že aj starostlivosť o syna počas tvojho pobytu v nemocke by sa dala nejako zariadiť 😉 - dohodnúť sa s jeho lekárom a "vybaviť PN" pre manžela, alebo PN pre babku kde sa uvedie do kladenky tvoja adresa pre jej pobyt počas liečby...
V tvojom stave je nemocnica to najlepšie čo môže byť pre zdravie tvoje aj dieťatka čo nosíš v brušku.

maminkasisa
30. aug 2016

urcite by si mala ist do nemocnice, doma urcite nebudes tolko lezat, a to viem, z vlastnej skusenosti, ja som lezala 10 tyzdnov v nemocnici a o 3 rocnu dceru sa staral manzel, mama a svokra na striedacku, ale stalo to za to, rodila som v 38 tyzdni a sme uplne v poriadku.... niet nad zdrave deti.... a budes tam pod kontrolou, a hlavne lezat bez pohybu..... urcite to nejako zmenezuj.....

tova
31. aug 2016

no ja neviem, ja som bola na 2 cm od 30tt. a dr. vobec nerobil ziadnu paniku, vlasnte v tom 30tt som uz mala aj nejake kontrakcie tak som bola v nemocnici 3 hod. na infuzii , kontrakcie prestali a uvazovali ma nechat len ak by kontrakcie pokracovali. potom som chodila len na kontrolu raz tyzdenne a rodila v 38tt (skor lebo dvojicky) doma som od toho 30tt. viac menej lezala myslim s 1 dietatom by sa dalo zvladnut, tiez som zasla k dr, po dome k tv, wc, osprchovat sa v kuchyni nieco zjest, rychle navarit, atd, synovi sa moc nepovnujes ale lezat na gauci mozes, ved uz neni male dieta, na wc zajde, este aj tebe pomoze a nieco donesie. neviem si predstavit vyvalovat sa v nemocnici 10 tyzdnov, radsej doma a kontorla kazde 2 dni aspon tyzden, dva, kym sa syn zabehne v skole.

nika1106
31. aug 2016

@mudreocko doma to nikdy nie je také ako v nemocnici nikdy ,verím že to máš ťažké ale aj nechces ohroziť bábo choď do nrmocbuce,unak sa môže stať že predčasne porodis,. Nemocnici ti dajú infúzie,budu pichať magnézium a doma,ze si dáš tabletky je nič ....

atalinka
1. sep 2016

Ja tiež odporúčam kľudový režim, tiež som ležala v nemocke v 35tt otvorená na 2,5cm. Doktori kričali, naliehali. Tak som poslúchla, hoc ja som sa cítila OK. Cítiť sa môžeš. Na vlastné oči som videla babu, čo porodila predčasne dvojičky, lebo sa jej ležať nechcelo. Mne doktor povedal presný dátum (14 dni pred termínom) do kedy mám byť pripútaná k posteli. Ja šťastná, keď ten deň nastal. ..... Skončil pôrodom 🙂

alenkam.
1. sep 2016

@mudreocko ocr sa vztahuje na kohokolvek v spolocnej domacnosti.. aj keby ste boli druh/druzka, moze na teba... 😉 drz sa...

sasha185
26. nov 2018

Ahoj...mne sa zacal krcok skracovat v 28tt v nemocnici som bola na infuzkach magnezia potom ma pustili domov kde som musela len lezat...chodila som do rizikovej poradne kde som aj prisla ze mam zvlastne vytoky a lekar mi povedal ze to su bezne tehotenske vytoky (aj ked boli zelene ) tak ma poslal domov...na druhy den (31 tyzden) som dostala kontrakcie nasledne prevoz do porodnice kedy mala nebola este otocena tak som rodila akutnou sekciou pretoze mala sa uz nozkami prekopala...narodila sa 1600gramova s infekciou ktoru mne nikto nezistil bola par dni na antibiotikách aako aj ja...v inkunatore bola 3 a pol tyzdna a z nemocnici sme si ju odniesli po mesiaci a 5 dnoch...verte ze to boli najhorsie dni v mojom zivote...no dcerka ma dnes 6 mesiacov cvicime s nou ale inak vyzera byt zdrava...baby drzim prsty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre