Som v 31. týždni tehotenstva a už nemám krčok

siinda
5. dec 2013

Som v 31 týždni a už vôbec žiaden krcok len tvrdnutie bruška. Doktor má chcel poslať už do nemocnice ale ja chcem ležať doma, máte podobnú skúsenosť? Zvládli ste to? Ďakujem.

brulka
5. dec 2013

@siinda ja som v tehotenstve mala okolo seba vybornych lekarov ktorym som absolutne verila a posluchala som na slovo. ked povedal treba do nemocnice sla som. si len v 31 tyzdni radsej si tam chod na par dni polezat, budu ti robit monitor sledovat babatko aj teba a ak lekari usudia ze mozes byt v klude doma pojdes do domaceho osetrenia. nejde tu o teba ale hlavne o tvoje babatko tak neriskuj aby si si to raz nemusela nevycitat. neboj lekari tiez nemaju zaujem drzat ta tam neviem ako dlho 🙂

siinda
autor
5. dec 2013

@brulka máš pravdu., pôjdem si polezat na Antolsku

grelu
5. dec 2013

@siinda určite chod do nemocnice. Nejde len o lezanie. Dajú ti liečbu na to tvrdnurie, pretože to su vlastne kontrakcie. A ak by to nepomohlo, tak pichnu kortikoidy na dozretie plucok drobca, ak by sa narodil skôr. Drzim palce nech vydrzite pokope este aspoň mesiac. Ja som si tento rok odlezala na antolskej viac ako 3 mesiace dokopy, ale stalo to za to🙂

mm2008
5. dec 2013

@siinda ja sa len pýtam, prečo nechceš? to už nie sranda, bez krčku a s tvrdnutím brucha. neviem, prečo má žena takú traumu z nemocnice, a hlavne v tehu, ked ide o dva životy! to si treba uvedomiť. práve naopak - aspoň vo väčšine prípadov ten pobyt v nemocke pomôže... minimálne zastavia tvrdnutie brucha a dajú kortikoidy na dozrievanie pľúc dieťatku, keby musel ísť von skôr. nemáš sa čoho báť. Lebo nech mi nikto nehovorí, ale "kľudový režím" doma nie je vôbec kľudový, ak aj nemáš ešte deti (aspoň v pase ti ich nevidím napísané) ... to nikomu neverím. Takže ak ti môžem poradiť - šup do nemocky a to čím skôr, kým nebude neskoro! drž sa. všetko sa dá ešte zachrániť.
ja som rodila staršieho v 31+0 tt... a potom druhého 33+1 tt... takže viem o čom hovorím.

miminkacik
5. dec 2013

ja som lezala na antolskej od 32tt, teraz som uz tyzden doma a stale drzime, takze da sa vydrzat 🙂 zo zaciatku ti budu davat magneziove infuzky, pravdpodobne pichnu kortikoidy na plucka, asi kazdy den ctg monitor.. a potom po case uvidis a ak sa nebude nic zhorsovat, daju len tabletkove magnezko, tak sa mozes dohodnut s lekarom na lezani doma 🙂 drzim palce

patkobo
5. dec 2013

ja podobnu skusenost nemam, ale ja byt Tebou, tak urcite poslucham lekara .. resp. mysli na svoje babo a hlavne na to, ze kazdy dalsi den v Tvojom brusku pre neho znamena neskutocne vela. Este je skoro prist na svet, a ked nebudes pod dohladom, tak sa to moze spustit tak rychlo .. a potom si budes buchat hlavu, ze si mala posluchat. Do 38tt este dalekooooooo .. drzim palce nech vsetko dobre dopadne ..

aspinka
6. dec 2013

@siinda aj ja mam paniku z nemocnice ale v tvojom pripade potrebuje ist do nemocnice tvoje nenarodene babo 😉 takze nevahaj a chod aby si potom nelutovala svoje rozhodnutie. Kludne si tu pozri fora mamiciek predcasniatok preklikaj si par fotiek cim vsetkym si museli prejst a do tej nemocky sa este potesis a zistit ze hospitalizaciou mas sancu babatko este udrzat v bezpeci a mas moznost ho riadne donosit mnohe mamicky uz taku sancu nedostali a museli bojovat o svoje male mini maciatko a je to velmi tazky boj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre