Som v 33 týždni a bábo má väčšiu hlavičku

something
6. jún 2012

Ahojte.
Mate niekto skusenost s tym, ze vam lekar povedal, ze babetko ma na usg vacsiu hlavicku o 2 az 3 tyzdne? Meral aj stehennu kost ale o tej sa tak nevyjadril. Dost ma vystrasil, lebo do teraz ziadne merania nerobil. Som v 33.tt, je to moje prve tehotenstvo a chodia mi po rozumie vselijake diagnozy. Dnes idem este na nejaky ,,velky,, USG. Tak som zvedava. Ale mam o maleho strach...Ked sme boli cca v 26tt na 3D usg tak sa iny lekar vyjadril, ze maly je o 2 tyzdne vacsi, ale neviem co vsetko meral. Viem, ze hlavicku ale neviem ci aj nieco ine.Tak som z toho nervozna a bojim sa aby bolo vsetko v poriadku. Pri tom do teraz som nemala ziadne problemy, triple test vysiel negat., tehotenstvo uplne v pohode ☹ Dakujem

strapco13
6. jún 2012

@something merania na USG su niekedy dost nepresne..vaha moze byt odchylka aj 500g a zazila som ako studentka aj ze sa cakalo babo o kilo mensie ako sa nakoniec narodilo 😉
velkost hlavicky sa meria tak ze si dr zastavi obraz na sone kedy si mysli ze ju ma v najvhodnejsiej pozicii a nakresli kruh kolo nej a pocitac zmeria obvod..ak nakresli kruh o nieco vacsi ci mensi tak vyjdu odchylky
nie kazde babo sa rodi podla tabuliek, nie kazde je rovnako velke..pokial ti na velkom USG povedali ze cele babo je o 2 tt vacsie, tak je proste iba vacsie..to som mala aj ja, cakali tym padom, ze sa narodi skor, ze asi zle termin /to je dalsia vec..nemusi sediet realny termin s vypocitanym/..no a nakoniec som prenasala mesiac a maly sa narodil s uplne normalnou vahou /ktoru dr aj presne odhadol nakoniec/ 😀
problem by bol, keby bola hlavicka neumerne vacsia ci mensia oproti zvysku tela..ale ak je cle babatko vacsie, tak je len vacsie 😉

something
autor
6. jún 2012

@strapco13 Ale doktor vcera meral aj stehennu kost a o tej nepovedal.ze je vacsia...len o hlavicke. A na tom 3D usg neviem ci meral aj ine veci ako hlavicku a vyjadril sa na zaklade len jeden veliciny

mummy01
6. jún 2012

@something moje obe deti sa narodili z vacsou hlavickou,dokonca aj synovec...mame to v rodine,deti su zdrave....vobec sa neboj,tie merania su veeeelmi nepresne lebo ked som cakala dcerku tak mi tvrdili ze ma hlavicku mensiu a ona ju mala skor vacsiu....

kacsik
6. jún 2012

Mne na sone v 36.tt doky povedal, že malý ma hlavičku na koniec 41.tt čo je o 5 týždňov viac ako by mal mať 😒 ale skontroloval ju poriadne a na sone nevidel žiadne chyby ani patologické zmeny, takže dufam, že to bude v poriadku 🙂

lujza123
6. jún 2012

@something ultrazvuk je nepresny, nie vsetky deti sa vyvijaju rovnako, vobec ale vobec sa prosimta nestresuj takymito vysledkami. Mne na kazdom zo 4 ultrazvukov vypocitali iny termin porodu ( ja som ich mala spolu asi 5 terminov dr to uz ani nepisala..proste v rozmedzi mesiaca sa malo narodit ..a to som vedela presne datum pocatia aj tak ultrazvuky boli mudrejsie)
Ked som bola na tom velkom 3 d tak bol tam uzastny doktor ktory mi vsetko vysvetlil...vsetky tie odchylky, ukazal kde vsade sa mozu tvorit nadory ktore na ultrazvuku vyzeraju hrozivo ale do porodu sa to vsetko zmeni, zmizne. A povedal velmi mudru vec: ze si mysli ze take extra caste USG a informovanie buducej maminky o kazdom detaile mimo tabulku ju len a len stresuje . Takze kym jeden lekar vyklopi bez rozmyslu vsetky odchylky druhy to vie podat aj takymto ukludnujucim sposobom...
Mimochodom ja ked si pozriem svoje babetkovske fotky tak to vyzera ako keby sa mojej mame narodi namiesto babetka len samotna hlava..taku som ju mala velku..

juliagregor
6. jún 2012

mne to dr. povedala vecer pred porodom, preplakala som noc a narodil sa mi krasny chlapec...
utz je nepresny, 10 dr. a 10 vysledkov...
hlavu hore 😉

something
autor
6. jún 2012

Dakujem 😉

kikushka2386
6. jún 2012

pri prvej mi tiez povedali ze ma vecsiu hlavicku a narodila sa zdrava a nemala velku hlavicku.pri tretej mi vraveli ze bude mat vyse 4200g a mala 3650g.usg nieje presne.

something
autor
6. jún 2012

Tak som bola na tom usg. Maly ma hlavicku fakt vacsiu, ale len v jednom rozmere a teda ju ma sirsiu. Biparietalny rozmer je vacsi. Ale inak vyzera, ze je tam vsetko v poriadku, dr. tam nevidela ziadne odychlky. Priatel ma velku hlavu, tak asi to bude po nom. Uvidime ako to bude vyzera na vzhlad a mozno si to ani nevsimneme lebo podla tabuliek to nerobi ani 1cm. O 2 tyzdne na kontrolu, tak som zvedava ako rastie..

miskafl
6. jún 2012

Drzim palce nech to dobre dopadne, tie merania su fakt nepresne,netreba si s tym zbytocne lamat hlavu (lahko sa hovori, ja si hned pri kazdej pochybnosti tiez vsetko googlim a stresujem 😉 ) . Moj muz sa tiez narodil s vacsou hlavickou a ma ju aj terazv podstate a nevyzera nijak cudne, moj maly v brusku ju tiez mozno bude mat vacsiu uvidime, dcera nemala. Hlavne nech su deticky zdrave 😉

vilica
18. mar 2015

@kacsik ahoj prepac ze s par rocnym posunom reagujem. Prosim vies mi povedat ako ste dopadli? Lebo som v uplne identickej situacii. Tiez ma syn o 5 tyzdnov vacsiu hlavu. Dakujem snad sa mate dobre

len_leninek
20. apr 2015

Tiez ma to zaujima, v 20. tyzdni namerali hlavicku väcsiu o 2t+1 a v 30.tyzdni o 2t+5. Pri poslednom usg strukturu hlavicky skumali dvaja doktori (mlada dr. si privolala na konzultaciu primara), vyjadrili sa, ze je to v poriadku. Som na vazkach, ci navstivit nezavisle este ineho doktora, alebo to neriesit a nestresovat sa dalej.

vilica
20. apr 2015

@len_leninek ahoj poviem svoju cerstvu skusenost. Koncom tehotenstva maly mal hlavu vacsiu o 4 tyzdne ako telicko. Polohu mal KP narodil sa v poriadku. Aj odovodnovali mi tie rozdiely v nameranych hodnotach tym ze ked maly nieje hlavickou dole panva mu nemodeluje hlavu a tak ju ma nestandardnu - tvar ako futbalova lopta. Tiez som sa bala ale nastastie vsetko Ok s hlavou. Ale bola som aj u Čunderlika na konzultacii aby mi potvrdil ci v tej hlavke je vsetko ako ma byt. Drzim palec

mmmmisicka
27. apr 2015

ahojte baba,ja som teraz v 34tt ,ked som bola v 31tt,a isiel mi robit usg povedal,mi hned ked videl brusko ,ze babatko je velke,takze zacal merat maleho povedal,mi ze obvod hlavicky ma 32cm,dost som sa zlakla,ked som sa ho opytala,ze neni to nic vazne,vsak ?povedal,ze nie,ale teda ja som dodnes nepokojna,lebo aj povedal ze vazi 2200g,mam segru tiez bude mat chlapca a jej lekar povedal,ze je v 29tt a maly vazi 1300g,tak som ako v soku,ze nas malicky,je taky riadny chlapisko,ani nema byt pokom ja meriam 164cm a manzel o par cm viac,tak teraz cakam len na 7.5. kedy pojdem na priechody ,co mi tam povie,ale poviem vam ,ze maly je poriadne asi velky,lebo uz ma poriadne tlaci,a mam pocit uz asi mesiac,ze mam padnute brucho.Ozaj a aby som nezabudla stehenna kosticka sedela na tyzden presne a podla tej hlavicky je vacsi o 1tyzden

ivky
20. jún 2015

@mmmmisicka : ahoj, ako dopadli dalsie vysledky ohladom velkosti ?

ivky
20. jún 2015

@kacsik ahoj, ako ste nakoniec dopadli ?

mmmmisicka
21. jún 2015

@ivky tak ivky dopadli sme tak,ze malinky ma obvod hlavicky 36cm,co znamenalo pri porode uplne roztrehanie az po konecnik,hruza,ale naozaj zato to stalo,je krasny a zatial sme zdravi🙂,paa

ivky
21. jún 2015

@mmmmisicka , jooj ha, ale hlavne je ze to nemalo ziadny vplyv na jeho zdravotny stav....aj ked ktovie ci by sa nemali vacsie deticky rodit radsej cisarskym....

mmmmisicka
23. jún 2015

@ivky uz pri tolkom cakani,lebo malicky sa narodil po 31hod.som myslela na cisarsky,ale ked si pomyslim,ze v pohode mozem po tyzdni super sediet a vykonavat vsetky domace prace som rada,ze nemam cisarsky,lebo to by som sa musela este starat o ranu a takto,jaaaaj pohodicka🙂

len_leninek
7. sep 2015

Nakoniec som podla nejakej tabulky tu na MK vycitala, ze tento rozdiel vo velkosti hlavicky oproti tzv.standardu je par milimetrov po obvode a neriesila to dalej. Maly sa narodil v poriadku, takisto velkost hlavicky normalna 🙂

step13
7. sep 2015

No mojej netere sa narodil chlapcek pred 6 rokmi no narodil sa s vedsou je pravda 🙂 ale teras ma 6 r. A niak nevytrca spriemeru je sikovny povedal by som ze az moc 🙂 vie aj take veci co aj dospeleho zaskocia takze vobec vobec sa netrap nie vzdy vysetrenie je presne ultrazvukom a keby aj mal takako pisem neterin mal hlzvycku vadsiu a je sneho normalny chalan 🙂 drz sa a hlavne nic si nedomyslaj aj ked je to taske viem ale drzim palce🙂nech je to chalanisko ako buk 🙂

mmmmisicka
8. sep 2015

@step13
@step13 ahoj step ,tak dakujem za povzbudzujuce slova,je to teda riadna chlapina,presne ako si napisala,je to riadny BUK-VALIBUK🙂uz ma 3mesiace a je prenadherny,som velmi stastna,ze ho mam,mááááme🙂paa

maya359
23. nov 2016

@kacsik ahoj prosim ta ako ste dopadli s tou hlavickou. Sme v podobnej situacii a dost sa bojime dufam ze zbytocne.

ivky
24. nov 2016

@maya359 Ahoj, aj mne tvrdili ze maly ma vacsiu hlavicku a narodil sa uplne vpoho 🙂

janka.l
24. nov 2016

Mne tiež gynekológ pri každom sone povedal a aj do knižky napísal, že malý má väčšiu hlavičku, ale pri kontrolnom sone pred pôrodom mi v nemocnici povedali, že na celkovú veľkosť primeranú. Mala som dcérku a tá sa narodila s hmotnosťou 3200 g a malý mal až 3950 g.

maya359
26. nov 2016

@ivky
To sa teším. A o koľko týždňov mal väčšiu hlavičku tvoj synček podľa lekárov?

annalena
26. nov 2016

@maya359 ahoj, aj moje obe mali pri kazdom merani obvod hlavicky na hornej hranici normy, pri porode potom obe obvod 38 cm. a aj teraz pri tretom to je rovnake.
dolezite je, odhliadnuc od nepresnosti merani, ci lekar nevidi ine patologie ako napr. rozsirene mozgove komory a pod.

kubko
26. nov 2016

Hlavne sa nestresuj, resp stresuj, až keď bude naozaj kvoli čomu. Moja dcéra vraj mala mesiac pred pôrodom podľa usg 3500g, tak som myslela, že bude gigantík podľa pôrodnej vahy otca a narodila sa mi malička 3000g bábika a všetko jej bolo veľké, takže usg nie je zákon. A po porode nas stále naháňali po lekároch, ze má veľkú hlavičku, nič sa nepotvrdilo, len sme kupovali väčšie čapice chi chi, neboj všetko bude ok. 😉

ivky
1. dec 2016

@maya359 ... tvrdili ze hlavicka je o mesiac vacsia ! A vobec nie. Ani po porode ani teraz (mame 16mesiacikov a vsetko je ok)

zuzannahah
23. jan 2017

@ivky My mame presne to iste, hlavicka u malej vacsia o 4 tyzdne, uz zacinam stresovat ci vsetko bude ok. Chcela som rodit prirodzene ale asi bude musiet ist cisarskym
Fakt u vas bolo to iste a dietatko je ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre