Som v 36. týždni a dieťatko sa neotáča. Poradíte?

zuzanka1610
20. okt 2015

Som v 36 tt a moje dietatko je hlavickou hore a uz sa neotoci ze tam mu zavadzia pupocna snura mam sa pripravit na cisarsky.Mate s tym skusenost.Strasne sa bojim...

8291
20. okt 2015

Jednoznačne sekcia.ja som išla sekciou pre moje zdravotne problémy.uplne v pohode som to zvladla.vecer o 18:30 sa krpata narodila,celu noc som prespala,dostavala som pravidelne analgetika absolútne si z noci nič nepamätam,len keď mi malu v noci doniesli ukázať.rano o piatej som sa zobudila a o šiestej som sa premotkala k umyvadlu.a potom to bolo len lepšie a lepšie.bolesti boli znesitelne,vedela som v pohode chodiť.

mimik79
20. okt 2015

urcite sa neboj, cisarske rezy su na kazdodennom poriadku, zvladnes to ako ai ini, ja som mala cisarsky, bolo to sup sup, prebrala som sa tiez rychlo potom a zotavila tiez super, len tie prve dni bolesti ale to sa da zvladnut, vsetko ti bude jedno, myslim ci ta nieco boli ci nie, ked uz budes po a dietatko bude na svete, clovek vsetko zvladne, uvidis male a budes sa tesit nech ste uz domka a raz dva to bude

darina1952
21. okt 2015

@zuzanka1610 v pohode žiadny strach 🙂 je to trochu iný pôrod ale pre zdravie bábätka a teba je to najbezpečnejšie. Ja som mala dve sekcie - prvú akútnu a na druhú som sa tešila - vedela som do čoho idem a pôrod som si užila 😉. Nemusíš sa ničoho báť, personál nemocnice tam bude pre teba a ty si 5dbní po pôrod odnesieš domov svoje bábätko. 😉

maja099
21. okt 2015

no ja som mala moju malú takto otočenú až do konca tehotenstva. doktori mi všade kde som chodila hovorili, že to nie je dôvod na cisársky rez a odrodím normálne. veľmi som sa obávala takého pôrodu, ale nič sa nedalo robiť. keď som prišla s kontrakciami do nemocnice /malo to u mňa rýchly spád/, pri vyšetrení zistili, že dcéra má okrem polohy KP aj pokrčenú nožičku, takže nakoniec som rodila cisárskym. a poviem pravdu, odľahlo mi. všetko prebehlo bez problémov.

tjaden
22. okt 2015

Ahoj, aj synovec sa neotočil, a to mal ešte pupočnú šnúru okolo krku a málo plodovej vody, rodila predčasne cisárskym a všetko vporiadku

veni3
22. okt 2015

Ja som rodila v 40 týždni KP prirodzene, a som vďačná, ze mi dali tuto možnosť, vsetko išlo hladko rýchlo a bez problémov. Porod KP je tak isto normálny prirodzený porod, len ten fakt, ze babo nie je otocene, este neznamená nutnosť sekcie.

xevulax
22. okt 2015

Ani nebudes vediet, ze ta rezu. Len budes lezat a cakat kym ti ukazu dietatko. jasne, ze potom to boli, aj ked pre mna osobne najhorsie bolo zo 24 hodinove lezanie. A kazdy den potom bolo lepsie. Ono ani ten prirodzeny porod nie je med lizat. Pre mna bol urxite lepsi, ale ked cloveka vysetruju poxas kontrakcie tam na tu bolest nikdy nezabudnem. Takze nestresuj vsetko sa da vydrzat.

deni73
22. okt 2015

Už sa ani neotočí, má na to už málo miesta. Rodila som aj ja kvôli tomu cisárskym, v 38. týždni, lebo bábätko bolo veľké. Nie je to nič strašné, aj cisársky má svoje "výhody". 🙂

evittam
22. okt 2015

@zuzanka1610 Tak máš pravdepodobne "prepadnutý pupočník". Mne sa tiež malá neotočila, ale dúfala som, že si to "rozmyslí" alebo pôjdem KP, nakoľko som CR vôbec nechcela. Nakoniec kvôli tomu pupočníku sa nedalo rodiť ani KP. Ale hlavne, že sme obe zdravé 😉 Držím prsty.
@deni73 Za to, že sa tebe neotočilo, neznamená, že sa otočiť ešte nemôže 😉 . Mojej známej sa malá otočila po odtečení plodovej vody a rodila normálne. 🙂 😉 A môj názor - cisársky teda nemá žiadne výhody, samozrejme pokiaľ nie je nutný a nezachráni aj matku aj dieťatko. 😉 Keby som nemusela v živote si nevyberiem rodiť CR a to netvrdím, že to bol nejaký strašný zážitok - to nie ale 1000x radšej normálny pôrod. 😉

nikuska744
22. okt 2015

Ja keď si spomeniem, že som rodila prirodzene a 10 hodín vrešťala od bolesti, tak by som druhý pôrod chcela mať cisársky... Normálne závidím ženám, ktoré idú na plánovaný cisársky rez....

janalv
22. okt 2015

Ja som sa včera vrátila z nemocnice, už som bola prijatá na dnešnú sekciu v 39.tt.. V rámci prijatia na oddelenie mi robili aj sono a zistili, že malá sa včera otočila z polohy KP do normálnej. A namiesto dnešnej sekcie som od včera obeda doma a čakáme na normálny pôrod.... takže, ako mi jedna staršia skúsená sestrička na oddelení povedala: život prináša rôzne prekvapenia a len bábo si rozhodne, ako sa chce dostať na svet a hlavne kedy 🙂)))))

vilenka
22. okt 2015

ja som si odkrutila obidva spôsoby, je to porovnateľné. Ked uvidíš bábatko tak zabudnes na to čo tomu predchádzalo 🙂 CR som mala neplánovaný, len bol potrebný lebo sa malej nechcelo isť von (ani po 13 hodinách normálneho rodenia). Na druhý krát zase to už vyzeralo že tiež bude CR ( nejako to tiež nešlo cca 4 hodinky) ale dr. povedala no a ešte raz a už bol malý von. 🙂 Bolesti po pôrode su rovnaké, jazvu po CR mi vôbec nevidieť, len viem že tam je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre