Som v 37. týždni a som otvorená na 2 prsty

mimi97
3. júl 2020

Baby ahojte dneska som bola na poradni , prietoky vsetko ok malá je 2800g bambulka , povedal ,ze hlavička je už dosť nízko a že som otvorená na 2 prsty a kontrolu mi dal hned na pondelok.Mam sa šanovať no ale bývam na 3tom a keď niekde musim ísť tak len schody lebo nemame výťah 🤷‍♀️ Kolko vám od začiatku otvárania trvalo,kým ste porodili? Sem tam ma bolí podbrusie ako na menstruaciu ale nieje to nejako časovo presné len par krat do dna.Mala ste podnne niektora prosim vás toto? Som prvorodivka vopred vam dakujem a želám krásny zvyšok večera

tinqua
3. júl 2020

Ja som takto vydrzala od 36tt do 41tt+0 ....a to som sa ju vyslovene posledne dva tyzdne snazila "vytriast", nakoniec isla az ked sama chcela 🙂

bagre
3. júl 2020

no pocity môžu byť rôzne, keďže bábo je už dole... ale ak sa pýtaš na to, či schody vadia alebo nie - možno cez víkend porodíš a možno budeš za 2 týždne stále na 2 cm... buď v kľude, funguj normálne, trošku opatrnejšie možno.
Mňa nechali v nemocke lebo som bola na 3 cm, - 36 týždeň... kázali ležať dole hlavou, nech to potiahneme aspoň do 37. pri kontrole zistili že som napriek tomu už na 6 cm otvorená ale prehupli sme sa do 37. Potom som už mohla byť normálne a že teda môžem rodiť ak by niečo,a čuduj sa svete - otváranie sa skončilo, a ak by to nebolo rizikové kvôli infekcii tak by som potiahla aj dlhšie. Takto vyvolávali pôrod v 38tt.

miaumiauxc
3. júl 2020

@mimi97 Ahoj ja som to mala podobne prvorodička 36 týždeň na 2 prsty otvorená malá dole hlavou .. tiež mi kázali sa šetriť..Lenže mne bolo dlho doma a bývame v rodinnom dome.. takže som sa nijak nešetrila upratovala som, varila, lietala hore dole po záhrade zbierala orechy, 3.11 som v celom dome zmyvala podlahy po kolenach ručne a 4.11 podvečer sa mala narodila. vydržali sme 40+0 .. rob to načo sa cítiš.. ja som sa cítila super.. a ak sa bojíš tak si kľudne sprav pohodové oddychové dni po schodoch čo najmenej.. ps: keby sa dal vrátiť čas tak by som nerobila nič len spala a ležala 😂😂😂

mimi97
autor
3. júl 2020

@miaumiauxc jaj ja som tiež taká vždy a všade pred pár dňami som bola aj na hríby nenechám si ujsť ten pocit na dubaky hahah a doma tiež zriadit,variť, mam staforda takže prechádzky no stále mam aktivít, že ani neviem ako a už je večer 🤷‍♀️😅neviem si to predstaviť len ležať niesom nato absolútne zvyknutá 😭😂

miaumiauxc
3. júl 2020

@mimi97 aj ja mám staforda ❤️ na to som úplne zabudla že ešte každý večer som si dala tak 30-45 minút prechádzku aj napriek tomu, že sme v dome aby mi malo nebolo 😂

heidy222
3. júl 2020

Chod Po schodoch pomaly a hotovo,vec vybavena. Ja som mala kontrakcnu aktivitu od 28 tt a rodila som 2 dni pred terminom, tiez ma strasili. Na tvojom mieste by som sa este tyzden setrila, potom je to jedno.

mimi97
autor
3. júl 2020

@miaumiauxc môj najvernejší kamarát ❤ tak sme aktívne ženy ako čítam hih 🙂))

deti95060810
3. júl 2020

zo ešte nemusí znamenať nič... kľudne môžeš rodiť aj v termíne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre