Som v 37. týždni a už nevládzem

27. máj 2023

neviem či si to domýšlam len ja ale mám za sebou jedno tehotenstvo a teraz druhé lenže toto druhé sa mi zdá veľmi náročné…už od 6m nevladzem na nohy ťažko sa mi robí atď.. teraz som 36+5tt a bola som na kontrole a tam mi povedali že má 3200g prosím vás je možné že má to bábo viac kg’? lebo strašne zle sa cítim veľmi tažká pri prvom som tieto pocity nemala a to mala pri narodení 3500g cítim že je dosť tažké mala to tak niektorá?

domkakvet
27. máj 2023

Kazde tehotenstvo je ine, co si mala pri prvom nemusis mat pri druhom.

svetlonos
27. máj 2023

Ahoj,
ja som pri prvom tehotenstve fucala od 6ho mesiaca. Byvali sme na 1 poschodi a to bol pre mna vzdy trest. Zadychana, unavena, casto som oddichovala a to som ani do prace, zial bohu 😐 nechodila. Na prechadzky som mohla max pol hodinu alebo v meste, bo kadu chvilku som musela na wc. Bola som celkovo dost zavodnena. Teraz pri duhom mesiac pred porodom vyjdem na 3 poschodie v pohode, prechadzky kludne aj dvojhodinove. Som ovela viac fit aj s jednym neduhom naviac. Kazde tehu je fakt ine. Pri tretom pobezim hadam maratom 😁. Neboj bude dobre, uz len vydrzat a setri sa kolko sa len da.

jaskolka
28. máj 2023

Kazde tehotenstvo je iné. Nemôžeš porovnávať, že aké bolo prvé, tak bude automaticky aj druhé.
Skrátka je to "iný stav" môžeš sa cítiť všelijako a každý deň inak. Oddychuj, ak sa dá, už nemáš veľa do pôrodu.

marticka85po
28. máj 2023

Ja som to tak mala.lekar ma ubezpecil den pred porodom ze ma tak do 3,5kg. Mne bolo hrozne tazko.posledne 2 mesiace som uz ani chodit nevladala. 5kg dcerku som nosila do 42tt a prenasala

autor
28. máj 2023

ďakujem za každú odpoveď naozaj no cítim sa hrozne.. ako by som umierala😂🤦‍♀️

terry658
28. máj 2023

Každé tehotenstvo je iné. Teraz čakám tretie a veru ma zaskočilo
Prestalo mi chutiť mäso v treťom trimestri. Každé popoludnie musím aspoň 30 minút spať lebo nevládzem a to som len v 33. týždni. Ešte ani raz sa mi toto nedialo. Očividne zakaždým telo potrebuje niečo iné.

netti87
28. máj 2023

Ja som v 38 tt.a normalne chodim s manzelom do fitness. Uz mesiac hovorim, ze nepojdem a predsa.
V prvom tehotenstve som nevladzala, teraz som este fit.😉

autor
29. máj 2023

no ja mám 1,7m dievčatko a ona dá zabrať čiže to mám aj za fitnes😂🤦‍♀️

zuzkapap
29. máj 2023

Ja ti závidím že už si v 37tt to už máš za rohom... Ja sa cítim rovnako hrozne a len teraz som začala 28tt 😭 všetko ma boli, ani ležať ani sedieť ani stat .... Tiež si pamätám prvé tehotenstvo oveľa menej bolestive... Vtedy mi až v 8m tlačilo dieťa na rebra, teraz začalo koncom 6m... A to je neskutočna bolesť a predstava že ešte 3m mám toto zažívať ... a tiež doma 1,5r dieťa 🥺

mima1608
29. máj 2023

Ja som 40tt a cítim sa ako parný valec. Už pred mesiacom som sa začala otvárať, dr. mi hovorí, že nech aspoň do ďalšej poradne vydržím kvôli výteru na streptokoka (v 36tt) a teraz to vyzerá, že mi budú musieť vyvolávať. Takže úplne ťa chápem.
Dúfam, že nám to už rýchlo prejde a že naše uzlíky budeme mať čoskoro pri sebe 🥰

autor
30. máj 2023

@mima1608 to áno presne tak🤰❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre