Stále slabé pohyby v 27. týždni

eevicka83
25. júl 2013

Maminky a bud. maminky napiste mi prosim nazory alebo skusenosti ci je podla vas normalne ze citim pohyby velmi malo a velm slabo...este asi pred dvomi tyzdnami kopala mala castejsie a aj bolestivejsie aspon sem tam a teraz uz asi vyse tyzdna ju ledva citim ani v noci nie je aktivna lebo som casto hore neviem spavat.som z toho uz zufala ...bola som na utz dr. Povedal ze vyzera byt o.k. je koncom panvovym preto ked aj nieco citim tak len v dolnej casti brucha...koncom panvovym bola zatial na kazdom sone...len nechapem ze je tak hrozne malo aktivna ked by mala byt stale vacsia...keby aspon raz za den bola viac aktivna...neviem ci to je normalne

sabina1975
25. júl 2013

Ahoj aj moja babulka je menej aktivna kopka len ked lezim na chrbte a sem tam ju musim aj "vyprovokovat" aby kopla synovia kopali omnoho viacej

eevicka83
autor
25. júl 2013

@sabina1975 a kde citis pohyby? Moja sama od seba velmi malo kope...len mna hneva ze pred tyzdnom to este bolo castejsie aj ked aj tak nie velmi vela no teraz este menej...bud jej je tam dobre a nema potrebu kopkat vela alebo neviem ...niekedy predtym ma sem tam kopla aj tak ze to bolelo ale len par krat...teraz citim len hmyrenie a to mozem zjest a vypit co chcem...a lahnut si ako chcem nic ju nezvykne vyprovokovat..

sabina1975
25. júl 2013

@eevicka83 ja citim vlavo dole a okolo pupku no napr.dnes este poriadne ani nekopala niekedy je aktivnejsia a dnes to vyzera ze bude ticho potom mam nervy ci je vsetko v poriadku

jania023
25. júl 2013

@eevicka83 ono to bude aj tym ze rastie a miesta jej ubuda..vela deticiek nieje bohvie ako aktivne..moja nebola skoro vobec..skoro ziadne pohyby az do porodu a aj potom do 1 roka sme neboli hyperaktivny..mozno je to znak pokoja dietatka..len babo ktore je v strese alebo prebera stres matky je culejsie..mne doky vravel ze je velmi dolezite aby som cca 32-34tt bola kludna lebo vtedy sa vyvija charajter babatka a ked budem v strese tak to prenesiem na babo a to bude potom uplakane..mne sa mala narodila a mam dojem ze je to aniel..ani nevieme ze ju mame

eevicka83
autor
25. júl 2013

@jania023 tak fakt si malu citila len sem tam ? Ja vsetko co citam tak mamicky pisu ze drobcov citia veelmi.. a potom mi je to cudne...dufam velmi ze je len kludna a ze jej je iba dobre ..

jania023
25. júl 2013

@eevicka83 neboj nie vsetky deticky sa hybu..ja neviem co je to riadny kopanec..moaj nikdy nekopala a na konci sa uz aj velmi malo hybala..vraj mala malo miesta..neboj bude to dobre ak mas pochyby chod na pohotovost ale uvidis bude to ok len bud kludna

eevicka83
autor
25. júl 2013

@jania023 dakujem u dr. som bola vcera povedal ze vyzera byt o.k. no len ju mohol aj pomerat a tak mozno aj prietoky pozriet..aj ked dufam ze v 27tt su prietoky o.k. doteraz hmotnost zodpovedala danemu tyzdnu...

eevicka83
autor
25. júl 2013

@jania023 a ako si citila pohyby? Nemala si ich ani velmi casto?

jania023
25. júl 2013

@eevicka83 nie ja som pomaly ani nevedel ze som tehotna..hybala sa len velmi malo..ak ti doky vravel ze je ok tak nestrachuj..je dost teplo a mozno aj babu je teplo..tak len nohy hore a oddychuj

eevicka83
autor
25. júl 2013

@jania023 dakujeeem

charlie1980
25. júl 2013

No nemyslim, ze to bude teplami, pretoze ja chodim este do roboty, kde je ukrutne teplo a pohyby citim cely den. V noci sa nehybe ani moj, pekne so mnou spinka a spolu sa aj prebudzame. Ale pamatam sa, ze tiez som si stazovala, ze sa malo hybe asi v 24.tyzdi a o par dni uz zase vystrajal. Tak neviem, ale bud kludna, pretoze je to rozdielne.

hamca
25. júl 2013

@eevicka83 ak ty doktor povedal,ze je male v poriadku, tak by som to neriesila. Jednoducho mas lenivsie babo. Moja mala sa od urcireho casu tiez velmi malo hybala a kopala. Okolo 34 tt som bola aj na pohotovosti,lebo som pohyby necitila vobec. Mala sa narodila uplne zdravucka, akurat bola hypotonicka, co teda vysvetlilo jej lenivost v brusku. Trosku sme si pocvicili, aby sa malej rozhybali svaly a teraz je z nej sidlo, co sa cely den nezastavi. 🙂

googlinqa
25. júl 2013

@eevicka83 uz mas aku taku skusenost s tehotenstvami a ked predtym bola aktivnejsia a teraz je minimum, trebalo by to stale sledovat, nechcem strasit, ale moja prestala byt aktivna vtedy, ked zacinali moje problemy s placentou a prietokami, vtedy si babatka setria energiu a menej sa hybu, ked pojdes na pohotovost, tak ti urobia ultrazvuk, ale treba prietoky, tie sa ale mozu menit kazde dva - tri dni, ked som lezala v nemocnici, bolo tam viacej mamiciek prave kvoli tomu, ze mali slabe pohyby a boli monitorovane

matrix87
25. júl 2013

@eevicka83 ja tiez dakedy maleho necitim poriadne, zacinam ho sledovat od coho to zavisi, ale zatial som prisla len na to, ze sa stale zmesti za placentu a aj ked sa otaca, tak ho moc necitim, len zrazu sa objavi nozka na opacnom konci brucha... ale asi to nejako posleduj, aby si vedela povedat aj dokimu v poradni.... ja som si tiez myslela, ze je to teplom, ale vcera sa hybal viac a bolo horuco a dnes bolo pod mrakom a chladnejsie a hybal sa menej... alebo teda slabsie... takze v tom nie si sama, ja uz to tiez sledujem...

eevicka83
autor
25. júl 2013

@googlinqa a kedy ti zacali problemy s placentou? Prva mala sa tiez az tak nehybala a narodila sa v termine s vahou 3700g no ale nemozem sa spoliehat na to aka bola prva .musim tuto malu sledovat...dr. mi povedal ze je dost velka a ze ma aj dost vody ale nemeral ju tak dufam ze ma dobry odhad ...ak to nebude lepsie pojdem este za jednym susedom gynekologom.

eevicka83
autor
25. júl 2013

@matrix87 jeden den mi nevadi ked sa menej hybe ale mojej sa nechce uz tyzden ...alebo aj viac ale teraz sa trochu viac ozvala..uz by jej to mohlo ostat nech som kludnejsia.

zuzkamacken
27. júl 2013

moj maly bol tiez mimoriadne kludny.. tiez sa mi zdalo ze ho obcas citim malo.. a bolo to v pohode.. nie kazde babatko dava rany 🙂

eevicka83
autor
28. júl 2013

@zuzkamacken som rada ze nie som sama 🙂 ja sa bojko hrozny...teraz sa 2 -3 dni hybala viac a uz sa dopredu bojim ze bude mat kludne dni... a to ked su kludne dni tak doslova... ona sa tam vtedy len sem tam pomrvi...ziadny kopancek iba take mrvenie.. hadam je vsetko o.k.

zuzkamacken
28. júl 2013

no tak to je v pohode!!!!! je to proste kludaska!!! 🙂 neboj, ked sa narodi, bude zive striebro.. ako moj jurko 🙂

googlinqa
30. júl 2013

@eevicka83 v 25 tyzdni na morfologickom uz mala mensie brusko ale ja som potom mala aj preeklampsiu takze to bolo mozno preto, u teba to moze byt ceklom ine ked si zdrava a bez problemov mas tehotenstvo

mamacamca
27. aug 2013

ja som ukoncila 24tt a tiez nie vzdy je aktivny nas drobcek,cez den nejako pohyby nevnimam asi preto,ze v robote sa hybem a nejako nestiham kontrolovat ci kopka alebo nie ale vecer ked si lahnem tak sa zacne ozyvat...a sem tam miery presne do mocoveho mechura 😀 neboj sa ked ti doktor povedal ze je vsetko ok tak je to ok 🙂

weru3ka
13. nov 2013

@hamca ahoj prosim ta som tiez v 31tt a necitim maleho uz od vcera odobeda ako raz sa medzitym pohol ale len 2sekundy nwwm ci mam ist na pohotovost ako to tam prebieha?bojim sa ze sa na mna budu pozerat co tu robim....zajtra mam poradnu mam pockat boze preco to tak zrazu prislo?:(

hamca
13. nov 2013

@weru3ka no na pohotovosti trosku na mna sestricky pozerali, ze co stresujem, ale doktor bol mily a vysvetlil mi, ze trosku panikarim, ale tak zeje lepsie radsej prist zbytocne, ako keby sa nieco zle malo stat. Na pohotovosti mi urobili odozvy plodu a sono a kedze bolo vsetko v poriadku, tak som isla domov.
Nerobi tvoj doki aj dnes poobede? Aby si skocila radsej za nim.
A skusala si maleho nejako "vyprovokovat"? Ja napr. Mam polohy, ktore malej fakt vadia a ked sa dlhsie nehybe, takju takto podrazdim a ked sa pohne, tak som spokojna.
Drzim palce, nech silen drobec vybral relaxacnu chvilku.

hamca
13. nov 2013

@weru3ka este ma napadlo, ze doki mi rozpraval, zena pohyby ma vplyv aj tvoj zdravotny stav. Ak nahodou na teba nieco lezie, tak aj to moze byt dovod. Alebo si len jednoducho zjedla napr. Mak, co utlmilo babo.

weru3ka
15. nov 2013

@hamca ahoj dakujem pekne za odpoved tak potom sa troska rozhybal predsa ked som dlho sedela joj to bol vydych🙂 na kontrole vsetko ok maly je otoceny dole hlavickou uz a vraj to mohlo sposobit ze ked sa otocil tak sa unavil a dospaval:D tak neviem ale som rada uz by som neprezila keby sa nieco stalo.a co cakas ty? sme v rovnakom termine ako vidim🙂

hamca
15. nov 2013

@weru3ka ja som teraz tiez menej citila babo a doki mi povedal, ze uz je tiez dole hlavou, tak uz mi nekope do mechura, tak to tak menej citim. Som rada, ze je u teba vsetko v poriadku! My cakame dievcatko, takze muzicek bude mat doma babinec 🙂

weru3ka
15. nov 2013

juj tak vam to vyslo ja som tiez chcela dievcatko ale nevadi som uz rada aj za chlaceka uz b som nemenila len nech je v poriadku. A druhe hadam nam vyjde to dievcatko🙂 a uz mate jedno dievcatko ci? ak ano aspon ste nemuseli uz nejak vela nakupovat boze sak to ide tak do penazii este nemame vanicku deku drogeriu neviem ale ci si mam nakupit nejake samponik a tak ale ako to funguje? daju ti nieco v porodnici?a na ten pupcek?

patka182
25. sep 2014

Presne moj pripad strasne malo citim mojho drobceka pitala som sa doktorkya povedala ze je jedno ake je aktivne ze kazde je ine ale hlavne je ze ho citime kebyze nie treba ist na pohotovost. Preto sa uz tym vobec netrapim

nikoletka160
8. okt 2014

Dobry den chcela by som sa opytat som prvykrat tehotna som v 26 tyzdni a este stale necitim poriadne pohyby iba ako keby sa mi nieco prevracalo na spodku bruska. Neviem ci to moze byt aj preto ze som silnejsia. Mohli by ste mi pomoct.
dakujem

zabinka1
18. okt 2014

Ahojte idem sa opitat ..som32 tyzdni moj krpcek ma kopava itezivne ranbo vecer od stvrtku sa to zmenilo vcera ma kopol iba dva razy dnes este vobec co to moze byt prosim poradte mi co mam robit .... Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre