Štikútka bábätka v brušku

5. jan 2022

Kazdu 1-2 sekundy, par minut mam take jemne otrasy v brusku. Som v 36tt. Moze to byt stikutka alebo sa mam bat? Uz sa mi to par krat stalo, citim pri tom, ze aj kopne a aj potom je to male ok (pravidelne pohyby). Vdaka

lucinkak87
5. jan 2022

Samozrejme, hlipne si plodovej vody a už to ide, zvyčajne to trvá cca 5 minút 😉

autor
5. jan 2022

@lucinkak87 len sa mi nezda, ze je to tak vela ckania v priebehu par minut - myslim ten interval 1-2sekundy :/

lucinkak87
5. jan 2022

Menšie dieťa, menšia branica, rýchlejší pulz =rýchlejšie čkanie, myslím ze je to OK... Každopádne ak máš strach, kontaktuj svojho gynekológa

ailiba
5. jan 2022

V tomto štádiu tehu mal malý stikutku aj 3x denne. Bolo to vtipne, lebo ho to vždy najedovalo a začal kopať. Podľa mňa je to normálne. Syn je zdravý a trávenie mi možno iba závidieť.

marticka85po
5. jan 2022

Aj ja to mam niekolkokrat denne 😄

autor
5. jan 2022

Dobre, ste ma ukludnili 🙂
Ano, aj ja mam pocit, ze pri konci ho to nastve a riadne si k tomu kopne..chudatko😁

euka210
5. jan 2022

Moj prvy strasne casto mal stikutku...stale ked som si sadla 😁 ...cele brucho sa mi triaslo 🤣

anickaaa6aaa
5. jan 2022

Aj mojmu synovi ked bol v brusku sa velmi casto ckalo. Bolo to celkom usmevme 🙈

zuzkaa1991
5. jan 2022

Ja si pamätám ze mojej sa vkuse ckalo tiez som nevedela co to je....a ma 4r. A stale casto sa jej cka🤣🤣🤣 hlavne ked bola mensia a presne pocas uspavania 🙈🙈 mame anrocne od10m do teraz 😁

gurags
5. jan 2022

Moja dcérka stále stikutkala v brušku 😊

certikbertik11
6. jan 2022

Ja som 34tt a za deň mám to 3 krát a v noci keď chceme už spať tak opet to mame, ale sa potom veľmi hýbe pokiaľ sa vám dieťatko hýbe tak je všetko v poriatku aj by ste mala slabé hybanie už treba vtedy ísť doktorovi ale vy už máte 36tt v takom som rodila dcéru kľudne už môžete porodiť aj skôr ja ešte pár týždňou a znovu idem nato už mám naplánovaný cisársky tak sa držte dúfam ze budete vsedci zdraví

tuttii
6. jan 2022

Prvy syn v brusku štikavku nemal vobec a teraz cakam druheho a ten pravidelne...tiez som 37tt. Je to rozne.neboj je to ok

ja123456789
6. jan 2022

Mne stikutali vsetci ako zivot a su v poriadku, tak nemaj strach, ale ak mas predsa obavy tak chod za doktorom, radsej 100 krat zbytocne ako raz nieco zanedbat

katusik904
6. jan 2022

Je to úplne normálne, najmä ku koncu tehotenstva. Mne sa to stávalo na dennom poriadku, keď som čakala synčeka, hlavne posledný mesiac. Vraj je to pre dieťatko veľmi dobre a takto si cvičí dýchacie svaly a pripravuje sa na prvý nádych 😊

jackie_1992
7. jan 2022

Môj cikutal v brušku skoro stále. Niekedy to bolo len také klopkanie a niekedy sa natriasalo celé brucho. A aj teraz keď ma tri mesiace ho stikutka neopúšťa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre