Strach a panika

doliva
18. máj 2013

Ako strašne som sa bála čo bude ako bude,či to zvládnem,čo poviedia ľudia až prišiel ten krásny deň: Ráno som vstala a povedala si:Dievča vschop sa načo,čakáš pomoc od ľudí ktorý vedia len využívať,načo ti je názor nieakých blbiek ktoré sa nonstop starajú o iných len nie o seba,žijú iba kôli tomu aby mohli vymýšlať a ubližovať iným..máš svoju rodinu na to sa zameraj,čo nestihneš dnes spravíš zajtra (MATKY čo majú po 2-detičky sa neľutujú a ty tu vyfňukuješ) a nič nieje také zlé aby nemohlo byť ešte horšie 😉 Fakt baby neviem kde do riti bol do teraz môj zdravý úsudok,a sebavedomie....

cerez
18. máj 2013

@doliva Vidíš, sama si sa posunula ďalej. Niekdy stačí vidieť životné situácie u iných a samo ťa to prinúti zamyslieť sa nad sebou. Ja napr. reláciu "Modré z neba" moc nepozerám, lebo vždy sa doplačem. Ale ak už aj niečo pozriem, vždy si poviem, že moje problémy sú nulové oproti iným. Už dnes si môžeš povedať, že zvládneš všetko. 🙂

doliva
autor
18. máj 2013

@cerez Dúfam že áno ale som si uvedomila či mám o sebe až takú slabú mienku potom budú mať aj iný kašlať na káždého moja vec-môj život 😀 no modré z neba tiež nepozeram lebo potom plač neskutočny

cerez
18. máj 2013

@doliva Každý máme nejaké svoje slabé dni. Niekdy si maximálne vravím, tak toto zvládnem ľavou zadnou a sú dni, keď mi robí všetko problém aj najmenšia maličkosť. Taktiež si myslím, že ak máme veľa ľudí okolo seba a môžme sa na nich maximálne spoľahnúť, tak všetko ide ľahšie. A potom príde nejaká zmena a všetko zostáva na nás. A nevieme si sami poradiť. Lebo sme boli naučený spoliehať sa na druhých. Alebo prenášame zodpovednosť na druhých. Takže najlepšie si začať veriť, robiť si veci po svojom. Budeš chybiť ale bez chýb to nikdy nepôjde. Sebavedomie určite máš, ale skúsenosťou porastie.

doliva
autor
18. máj 2013

@cerez presne tak ani sa spoliehať na druhých pomoc presne je to tak :Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže 😀

cerez
18. máj 2013

@doliva Sama zistíš čo všetko si vieš urobiť sama a s čím si nebudeš vedieť poradiť, vtedy požiadaj o pomoc. Zase netreba robiť zo seba superženu na baterky. 😀

doliva
autor
18. máj 2013

@cerez tak presne tak ale najlepšie urobiť si sama pokial sa dá a hotovo,ako od mojich krsniat už pomoc nečakám tie sa už ukázali...No a od mužovej strany sa môžem spoľahnúť 😀

kiki75
8. júl 2013

@doliva ja mam pocit ze tiez len fnukam, ale co mam robit, ked tu radost necitim 24 hodin denne, a trapia ma obavy.....

doliva
autor
8. júl 2013

@kiki75 moja si tehotná všetko aj inak vnímaš aj ja som mala toto isté! Počuvaj ak chceš kričať,krič...Ak chceš plakať plač,vykrič im svoje každému a buchni dverami a fuck off! rob to čo chceš ty! A myslí len na seba a svoje bábo,ja to už tiež tak robím a žije sa mi lepšie...Potom sa ukľudníš a všetko pôjde lepšie !

kiki75
8. júl 2013

@doliva neni to take jednoduche..... ale je dobre ze ma niekto chape🙂 ja som mylsela, ze tie zmeny nalad a obavy su v 1 trimestri, ale u mna sa hlavne teraz prejavuju v 3.trim. len sa obavam,ze ked uz budem na materskej doma, tak sa to bude stupnovat. doteraz som sa aspon zamestnala v robote vselicim....

doliva
autor
8. júl 2013

@kiki75 aj ja mám také a sktrašne som náladová,a vieš káždý máme aj nieaké problémy a teraz to ešte nesieme horšie 😒 už len vydržať sme nieaké ženy nie 😀

kiki75
8. júl 2013

@doliva snazim sa. dnes som bola na prednaske o edpiduralke, som z tej nemocnicnej atmosfery este totalne sokovana. ja uz len ked pocuvam tie veci okolo porodu,je mi zle. o rizikach a komplikaciach..... ostatne baby tam tak kludne sedeli, ja uz som bola na okraju nervoveho zrutenia (trosku prehanam) ale som bola uz strasne nervozna.....

doliva
autor
8. júl 2013

@kiki75 ja kôli tomu nechodím na také veci,ja som si povedala: išlo dnu vtedy nebolelo? 😀 pôjde aj von 😀 a ani pôrod som nepozerala ani nemienim 100 ľudí-100 chutí a to že nieaka rodila bez epiduralky a bola citlivá a zle znášala pôrod nemusí byť vôbec tvoj prípad a ani nebude!!!! Tak si povec a čo niektoré romky majú po 10-detí tak keby to bola až taká neznesiteľna bolesť asi by nerodili ako na páse 😀 nemyslí na svoj pôrod negatývne treba myslieť pozitývne moja 😉

kiki75
8. júl 2013

@doliva viem, viem, snazim sa 🙂 ale uz som si aj ja povedala dnes po tejto prednaske, ze uz nepojdem na dalsiu. nemienim prist o nervy predcasne. lepsie bude, ked nebudem pripravena na vsetky varianty a komplikacie.....v tromto pripade.... 😒 chcem byt aj ja statocna a nejak vydrzat- a nedat sancu totalnemu zufalstvu----

doliva
autor
8. júl 2013

@kiki75 ale to je normálne že sa bojíš,ja ani už neriešim ked mi nieaká známa rozpráva o pôrode pred svojím manželom-partnerom lebo zvyčajne chce pred ním ukázať aké to bolo ťažké a ako to ona zvládla...a nepozerá na to že niekoho desí...žiaden pôrod nieje bezbolestný ale zvládneme to 😀

kiki75
8. júl 2013

ty si dobra 🙂 ale asi mas pravdu 🙂

doliva
autor
8. júl 2013

@kiki75 ja som taká dobrá ako pokazený kompot 😀 nič sa neboj my sa len bojime lebo nevieme čo nás čaká ale bude to všetko dobré uvidíš 😀

olgakobelova
9. júl 2013

ahojte baby chcem sa spitat lekar my povdal ze mam skrateny krcok maternice 2-3 cm , cervikometria 20 pritomna dilatacia cervixu o sirke 6mm v celej dlzke a vraj ma mlinka zastaveny rast vie mi niekto poradit ? som us nadne. Dakujem

doliva
autor
9. júl 2013

@olgakobelova oj s tym som sa verunestretla,ale doktori sa často mýlia sa neboj nič všetko dobre dopadne

lucique29
11. aug 2013

@kiki75 aj ja úplne s tebou sucitim, myslela som že tehotenstvo bude v pohode . V podstate aj bolo žiadne nevolnosti, až v 6 mes. Ma začali nenormálne kríze boliet. A tie zmeny nálad v 3trim. ani nehovorím. Ach včera večer to na mna tak dolahlo že som sa s manželom pohadala a chytila som amok. Sama som nechápala co sa to so mnou deje...

lucique29
11. aug 2013

Čakám že manžel sa ma spýta či mame všetko či ti niečo ešte nechýba. Či netreba niečo vybaviť ešte, ale čakám márne. Musím mu to asi sama povedať.
Lebo potom aj s toho som nervózna a chytá ma panika že co všetko mi ešte chyba.

kiki75
11. aug 2013

@lucique29 netreba cakat , ale povedat. chudaci muzi oni tiez nemozu vsetko vediet a citat myslienky.....🙂 upokoj sa, predychaj to, a ideme dalej......