Sú poradne povinné?

haaadanka
14. mar 2020

Sú týždňové poradne pred pôrodom v nemocnici povinne? Minulú stredu tam na mňa nakašľalo za 3 hodiny kvantum ľudí. Tento týždeň chceme s manželom ostať doma.

jany149
14. mar 2020

@haaadanka na to,či chodíš na poradňu je naviazaný príspevok pri narodení dieťaťa tzv."kočíkové"tých vyše 800E presnú sumu neviem...keď sa dieťa dožije 28dní potvrdzuje sa u pediatra a u gynekológa či si pravidelne navštevovala poradňu...
nedá sa ti objednať na čas napriklad alebo sa nejak inak dobodnúť,či by ťa hneď nezobral napríklad....neviem ako by sa posudzovalo keby si vynechala, keď je teraz situácia taká aká je...m

lenka2710
14. mar 2020

@haaadanka ja som nechodila do nemocky, ale k svojej dr, ona ma tie pásy, takže mi to urobila ona! Keby bolo niečo zlé, poslala by ma do nemocky
Škoda, že to nemá tvoj doktor

haaadanka
autor
14. mar 2020

ku gynekologovi som chodila cely cas.. teraz posledny mesiac kazdy tyzden do nemocnice :( A objednana som vzdy na urcity cas a vzdy tam presedim xy hodin :(

lenka2710
14. mar 2020

@haaadanka ja mam ísť na cukor v najbližšie dni a mam z toho už teraz stres! No nič dám si rusko a rukavice a pôjdem! Čo už ostáva

haaadanka
autor
14. mar 2020

rozmyslam, ze zavolam, ze som chora... musim to nejako obist... 🥺

michalka4193
14. mar 2020

@haaadanka treba aj dávať pozor lebo som čítala informáciu ze v Británii sa nakazilo novorodena a nakazilo sa ešte keď bolo v brušku bym že aj matka bola. Nakazena len zisťujú ci sa nakazilo pri pôrode alebo dnu skôr

xjakubikovak
14. mar 2020

@haaadanka ahoj, to potvrdenie ti dáva tvoj gynekolog cize by sa to teoreticky dalo tak ze sa snim dohodnes, mozno s tým nebude mat problem 🙂 tiez by som sa bala na tvojom mieste

zuzinakuz88
14. mar 2020

Je to zváženie každej znás, či pôjde na poradňu alebo nie.Ide o vaše dieťa nie o vás, ak sa niečo stane doma lebo nepôjdeme mesiac a viac na poradňu (pretože situácia môže byť za pár týždňov ešte horšia) budeme si to vyčítať!!!
Dostatočná ochrana môže, no nemusí zabrániť nákaze. Takto vás však môže nakazit aj manžel ktorého ste poslali na nákup alebo príde z prace.
Takže špekulácie o tom, že nebudem chodiť na poradňu, či sono či pásy sú myslím úplne hlúpe.

30tnicka
14. mar 2020

Na to aby si ziskala peniaze, treba chodit na poradne. Nemusi absolvovat kadejake vysetrenia, tie povinne nie su. Ja som nebola na cukor ani kadejake stery a kontroly krcka.
Skus zavolat a preobjednat sa, podla mna to pojde.

diaalex
14. mar 2020

@haaadanka na 100% ti hovorím nie 🙂 mne robil pasy môj gynekológ 🙂 povedal mi, že v nemocnici to nie je povinne, veď aj spoluobčanov odrodia 😋ja som bola v nemocnici 2x (2.x som rodila) a kamarátka tam šla len rodiť 😊

miriam11
14. mar 2020

@haaadanka je to dôležité, zistili by prípadný problém.

haaadanka
autor
14. mar 2020

@miriam11 mam bezproblemove tehotenstvo a zdravucicke babatko... vsetko ide ako ma.. uz som tam bola trikrat..

lula313
15. mar 2020

@haaadanka ide o to, že babatku môžu klesať ozvy, alebo mozes mat kontrakcie a rodit, ale nebudeš o tom vediet.. skôr by som poprosila niekoho, aby mi tam “vysedel” radu.

haaadanka
autor
15. mar 2020

@lula313 prepac, ze sa pytam..,ale ako nemozem vediet, ze rodim??? To nase stare mamy ak nemali pristroje tak nevedeli o tom, ze rodia? Neatakujem, len mi to nejde do hlavy.

zuzzqa
15. mar 2020

@haaadanka do teraz si mohla byť zdravá aj s bábätkom, ale zo dňa na deň sa to môže zmeniť. Ako píše Miriam, môžu napr klesať ozvy a to doma nezistis. Mne sa tak za dva týždne cez vianoce spotreboval krcok zo 4 som na 1.5 a keby ma Dr nepozrel a nenakazal kludovy režim mohlo to mat fatálne dôsledky. Sama by som na to neprišla. Ja som 35tt a ani neuvažujem o tom žeby som na kontroly nechodila. Aj teraz v utorok idem a to dokonca musím využiť verejnú dopravu. Ale tak každý si je zodpovedný za svoje zdravie sám. Pre mňa je menší risk ísť do nemocnice na poradňu ako neísť (samozrejme za dodržania pravidiel ako Rusko, rukavice, atď...)

lula313
15. mar 2020

@haaadanka no kamoska prišla na to, že rodi Zrovna na ctg, nemala žiadne bolesti, hneď išla na stol a do hodiny mala syna. Máš veľa pripadov, kedy ženy porodili doma, do zachoda, v aute, lebo mali skryte bolesti a už bolo neskoro, aby sa presunuli do nemocnice, len citili tlak a už išlo dieťa von. A pri našich starých mamach bola vysoka úmrtnosť novorodencov, napr. veď si len vezmi, koľko porodov konci akútnou sekciou, lebo sa dieťa nespusti do pôrodných ciest(ani mne sa dcéra nespustila, keby nebolo modernej medicíny a rodila by má nejaká pôrodná baba v chatrči, obe by sme umreli a to ešte nebudem spominat, že tiež som nevedela, či rodim, lebo kontrakcie som mala, ale nepravidelne a myslela som si, že sú to len poslickovia).. ja by som ti vedela povedat aj o konkrétnych pripadoch z kramarov, ako sa zvrtli bezpreblove tehotenstva, keďže muž kamosky tam robi porodnika, ale nemienim tá stresovat pred porodom, čo sa všetko môže stať. Držím ti palce, aby si v zdravi porodila, nech sa rozhodneš akokoľvek.

ajka0207
15. mar 2020

@haaadanka vedeli ze rodia ale kopa ich pri porode umrelo, alebo deti, lebo napriklad dlho sa otvárali a potom bol z toho rychly porod niekde v poli, alebo dietatko sa zacalo dusit, nikto to necakal a narodilo sa mrtve. Moze sa ti odlucovat placenta alebo čokoľvek ine. Korona nie je smrtelna ani pre ženu v tvojom veku ani pre novorodenca (aspon z toho co vieme) takze je na tebe ci je vacsie riziko neist na poradnu a riskovat komplikacie alebo ist na poradnu aa riskovat nakazenie koronou. Ja by som na poradnu isla.

eliska13
15. mar 2020

@haaadanka myslím, že áno veď ide o Vaše zdravie oboch.Mne zistili zle prietoky práve 3 t pred pôrodom a aj bábo išlo skôr von bol problém s výživou.Asi by som zavolala lekárovi a spýtala sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre