Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svrbenie brucha v 34. týždni

puma1986
17. nov 2015

Ahojte, som v 34 tt a asi pred 6 dnami ma zacalo neskutocne svrbiet brucho....uz ho mam cele bolave doskriabane.... Mate s tym skusenosti?

buchtoska1
17. nov 2015

Dobrý večer, ja mám skúsenosť so svrbením brucha v tehotenstve. Začalo to tiež myslím cca v 35-36 týždni. Ja som v tom čase ležala v nemocnici,lebo som čakala dvojičky. Postupne ma ale začali svrbieť aj nohy a potom aj ruky. Bola som na vyšetrení na kožnom ,kde mi dala lekárka mlieko /názov neviem presne,myslím Lotio , v takej modrej krabičke/ a lekár aj kortikoidnú masť,ale tú som si nedala. Nič mi ale nepomohlo. To svrbenie prestalo, až keď som porodila. V nemocnici mi brali aj krv, zistili mi , že mám zlé pečeňové testy, vysoký tlak a HELP syndróm. Ja osobne si myslím, že to malo súvis s tou pečeňou, lebo na tých miestach,ktoré ma svrbeli sa mi robili veľké fialové fľaky. Všetko toto postupne zmizlo cca mesiac po pôrode.

puma1986
autor
17. nov 2015

@buchtoska1 no ja som to tiez vycitala, ze to mozu byt zle pecenove testy.....zajtra idem obvodnej na odbery a uvidim co povie...potom dam vediet ako som dopadla.

buchtoska1
17. nov 2015

O.K., ešte ma napadlo, že ja som na tú pečeň brala aj nejaký liek, nepamätám si názov, ale viem , že skoro celý sa skladal z Ostropestreca mariánskeho, to mi poradil po pôrode môj gynekológ.

ica86
17. nov 2015

Mňa tiež svrbelo žiadne zle výsledky som nemala. Podľa mna to je tým že sa koža rozsahuje. Mne pomohlo veľa kremovat.

lukaxxx
17. nov 2015

Urcite si daj urobit pecenove testy a meraj si pravidelne tlak. Svrbenie je prvym priznakom help-u. Ak by ti aj vysli testy v norme a svrbenie bude pokracovat daj si testy po tyzdni znova urobit. Ja som mala ok a nakoniec sa mi dost skokovo zhorsili a aj zo dna na den mi vyskocil tlak a musela som rychlo na cisarak. A na to svrbenie mi pomahal olivovy olej.

puma1986
autor
18. nov 2015

No ved kremujem,vcera som natrela hroznovy olej na skusku...... ale v noci to iste neviem dskriabat drucho ☹ uvidim dnes co sa dozviem u doktorky...

zdena12345
18. nov 2015

mna strasne svrbelo v cca 7 mesiaci, nepomahalo nic. Na chvilu utisilo ked som si namastila niecim chladnejsim. Potom mi cele popraskalo ale fakt strasne a uz nesvrbelo. Zrejme mi to robila uz moc napnuta koza. Do 4-5 mesiaca som nemala ziadne brucho a potom pomalicky a posledne 2 mesiace to bolo videt denne rozdiely

anetkaadamko
18. nov 2015

PUPP.....tehotenská dermatitída.....mala som ju v obidvoch tehu........nepomohlo nič.....možno chladné obklady.......žiadne maste od kožnej

puma1986
autor
21. nov 2015

no výsledky na pečeňové testy v poriadku..... mám ísť ešte kožnej....gynoš mi zatial povedal, že mám si kúpiť tekutý púder s mentolom..... prvý krát natrela dobre, ale potom zase to svrbenie....ach jaj 😒

lukaxxx
22. nov 2015

@puma1986 tak super. Asi sa ti len roztahuje koza. Mna ale svrbelo cele telo bolo to hrozne. Zachvilocku uz budes mat ine starosti ked tak pozeram na tvoj termin🙂

puma1986
autor
22. nov 2015

@lukaxxx no neviem, lebo to bolo odrazu v jeden den zacalo svrbiet a odvteey stale..lebo mam aj tehu cukrovku , ale posledne merania som mala dobre a lieky ziadne nato neberiem.. uz aj nohy dolu svrbia,ale to sa ani necudujem mam opuchnute..zajtra idem na kozne tak uvidim ci nieco vybavim... no uz nech je radsej krpana na svete 🙂

adriazab
8. jan 2016

tiež brucho svrbelo a potom sa mi potrhalo, tak by som ho začala čo najrýchlejšie niečím mazať.

vierkal
16. jan 2016

mna tiez svrbelo brusko ale natieram si ho od zaciatku olivovym panenskym olejom . brusko mam krasne bez strii a velikeeeeeeeeeeeeeee. a naucila sa aj dcerka natierat 16r. s olivovym olejom a pokozku ma ako babetko lebo zacala mat strie aj ked neiveme preco lebo ani prudko neschudla ani prudko nepribrala.tak u nas olivovy olej nieje len na varenie🙂))))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli