Svrbenie tela v 8 týždni tehotenstva

kasiopeja01
2. feb 2013

Ahojky, moze sa niekto podelit o skusenosti? Som v osmom tyzdni tehotenstva. Uz dva tyzdne zapasim so zapalom pluc. Vcera som dobrala ZINAT. Kasel mi stale nepresiel. No uz treti den pozorujem svrbenie. Najprv len na bruchu,ale dnes sa to vystupnovalo. Svrbi ma cele telo, ale nie sustavne. Zistila som, ze je to hlavne,ked je v teple, pod perinou. Navyse na rukach sa mi vyhadzu take pupence ako ked spadnete do pokrivy. Nemal niekto z vas podobnu skusenost? V pondelok urcite idem za doktorom, len neviem,ci nemam ist radsej na pohotovost. Neviete,co to moze byt? Dakujem
Janka

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veriiii
2. feb 2013

@kasiopeja01 ak mas vyrazky podobne po dotyku prhlavy tak si myslim,ze ide o urticariu-koprivka, ide o alegicku reakciu, tak pravdepodobne po zinate..ja by som zasla na pohotovost, co sa budes trapit cely vikend...

kasiopeja01
autor
2. feb 2013

Ahoj baby, dakujem za rady. Tak som pr
e istotu sla na pohotovost. Vysetrit velmi nemali co, lebo vyrazky zahadne zmyzli. Dpktorka mi ale povedala, ze to bude alergicka reakcia a dala mi dithiaden, ze ho mam vziat, ked sa zas ukazu. Teraz je 23.00 a ja vam pisem a cakam, kedy zaberie lebo sa idem uskrabat. Priserny pocit ☹
Ps: ale robila ultrazvuk a mimco je v poriadku, tak sa velmi tesim 🙂

martinano
2. feb 2013

@kasiopeja01 v pondelok rano zbehni k svojej dr. nech ti spravia krvne testy ja som mala toto iste,ale pozor,, bola to pecen, ziadna sranda, treba to vysetrit a teda nic na ukludnenie nezabralo az lieky na pecen

ustrachana
2. feb 2013

@kasiopeja01 presne ako pise martinano, aj ja som to mala a bol problem s pecenou, musela som byt sledovana a pravidelne mi kontrolovali krv a poslali ma na sono pecene

kasiopeja01
autor
2. feb 2013

Ja som uz o tej peceni citala v prispevkoch, ale moze sa to objavit aj na zaciatku tehu? Lebo som si myslela, ze len ku koncu sa to stava. Kedy vam na to prisli? V kazdom pripade v pondelok obehnem zenskeho aj obvodbeho, nech mi urobia testy. Mimochodom, uz to prestalo svrbiet, tak mozno ten dithiaden ozaj zabral 🙂

dafy
2. feb 2013

@kasiopeja01 je to koprivka aj ja ju mám od decembra a neviem co s tým uz som vybrala aj inekcie ale sem tam sa to vracia vraj je to z jedla tiez mám dilemu ☹

dafy
2. feb 2013

@kasiopeja01 u mna je to tiez tak ze cez den zmizne a začina to z večera a do rana som vyškriabana a vyzerala som ako keby som spadla do prhlavy hrozne ale stale to bolo horšie a horšie 😠

martinano
2. feb 2013

@kasiopeja01 ja som na to liecena do dnes, aj mimo tehu ☹

miskalevica
3. feb 2013

@kasiopeja01 ahoj, to s pecenou moze byt aj v prvom trimestri, mne to zacalo v 8tt, sice bez svrbenia, ale mam stale zle pecenove testy a som na rizikovom a beriem dlhodobo lieky na pecen a zlcnik. Drzim palce nech sa to upravi 😉

veriiii
3. feb 2013

@kasiopeja01 nemyslim si,ze ide o tehotensku cholestazu, to je zrejme co dievcata mysleli,tato sa zjavuje az vo vyssich stadiach tehotenstva, vacsinou az v 3.trimestri, moze ale aj v druhom, a viac menej ide o svrbenie tela, kde vyrazky typu co opisujes nie su, vo vacsine pripadov ani ziadne sa nevyskytuju......

martinano
3. feb 2013

@veriiii ochoreni pecene je velmi vela a nemusi to byt cholestaza,ktora sa vyskytuje neskor,no bodaj by to bola len alergia na nieco

veriiii
3. feb 2013

@martinano to je pravda,ale podla tych priznakov v spojeni so zinatom ide skor o urtikariu a necudovala by som sa,keby sa zistili aj zvysene pecenove hodnoty..

martinano
3. feb 2013

@veriiii n u mna to malo uplne rovnaky priebeh po atb, taketo vyrazky a zistili tazke poskodenie pecene, liecim sa uz niekolko rokov.....

kasiopeja01
autor
3. feb 2013

ach baby ,no tak teraz sa uz bojim. zajtra hned rano pojdem k dokimu, nech mi vezme krv,tak drzte palce. Dnes rano som tie vyrazky zas mala uplne vsade, uz som to nevydrzala, tak som zobrala druhu polovicku dithiadenu a za pol hodiny po vyrazkach ani stopy, rovnako ako v noci ... divne

kasiopeja01
autor
4. feb 2013

Tak som dnes bola ulekara a bola to alergia na lieky. Zobral mi odbery, ale povedal, ze je to isto alergia, lebo inac by mi dithiaden vobec nezaberal. Dnes uz je svrbenie len mierne a aj vyrasky su uz len sem-tam, tak dufam ze sa to uz len zlepsi. Drzim palce vsetkym s takym problemom, aby vas to rychlo preslo, lebo je to strasny pocit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre