Svrbenie pokožky v 13. týždni

kristin3558
20. jan 2022

Ahojte nemate nahodou niektora podobnu skusenost? Som momentalne 13tt.. mam svrbenie pokozky a som neskutocne uz zufala.. avsak nie je to klasicke svrbenie ale take pichlave ako pri elektroliecbe.. ale obcas aj klasicke svrbenie svrbi ma takmer cele telo- chrbat, nohy, ruky, boky, brucho.. strieda sa to… neviete mi poradit z coho by to mohlo byt ? Nema niekto podobnu skusenost pripadne co mu pomohlo? Na cholestazu som bola v pondelok na krv vsetko je v poriadku povedal mi lekar ze je to len tehotensky priznak… no neviem.. 🥺 snazim sa aj pravidelne natierat cize suchoz pokozkou to asi nie je 🤷🏼‍♀️

buzz5
20. jan 2022

@kristin3558 áno tiež som mala nenormálne svrbenie hlavne na bruchu keďže ta koža bola natiahnuta svrbela ešte viac, musela som si každý druhý deň strihať nechty aby som si nedoškriabala celé brucho. Po tehotenstve to prešlo. Proste treba len vydržať a pevne nervy, to strihanie nechtov pomôže aby si si neurobila nejaké nepekne škrabance.

januska20
20. jan 2022

@kristin3558 ja ti neporadím. Prežívam niečo podobné,ale mňa tak svrbia prsia od začiatku tehotenstva.

denda007
20. jan 2022

Na svrbenie tela v tehotenstve je treba dať pozor, môžte mať problém s pečeňou.

kristin3558
autor
20. jan 2022

@denda007 ano prosim vas precitali ste si co som napisala ? Cholestaza to nie je v pondelok som bola na krv 🙃 vsetko mam v poriadku u mna ta cholestaza je aj malo pravdepodobna ja zlcnik uz nemam

kristin3558
autor
20. jan 2022

@buzz5 och no pojdem si do lekarne kupit 100tne bambucke maslo malo by to pomoct 🙏 niekde som sa docitala a ak nie asi to budem riesit potom s lekarom..

kristin3558
autor
20. jan 2022

@januska20 prsia su ale normalnym prejavom niekoho bolia a niekoho svrbia mna svrbeli tiez ale potom to samo preslo 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre