Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
16. apr 2008

didi ja postielku mam este v kartone lebo este prerabame dom a by sa to zaprasilo.....strasne ma bolia kosti a zadok.....ako keby som mala svalovku

dididi30
16. apr 2008

luci to ti verim, ani ja by som ju este na tvojom mieste neroztahovala, my mame postielku po malej, len hniezdo sme kupili nove, sak bude chalan, tak nedam ruzovu 😅

lucka0122
16. apr 2008

ved to hej..ja mam zlte obliecky hniezdo aj baldachyn....chcem sa opytat dava sa do kocika vankus s paplonikom?to sa dakedy davalo a teraz neviem nevidela som to

dididi30
16. apr 2008

luci je to na tebe, ak to mas a paci sa ti to ,tak si to daj.....moja to nemala, lebo bolo leto ...

lucka0122
16. apr 2008

ved to ze mne sa to nepaci.....to je take starodavne....normalne by som si dala vyvestit kedy pojdem rodit.....neviem sa dockat aj zajtra by som uz isla...jedna mi pisala ze ak idem v BB rodit tak nemam prenasat lebo ze kamoske jej babo zomrelo.....take neviem preco pise...

dididi30
16. apr 2008

luci v poho, mne sa to tiez nepaci ale nebudem ti to pisat, ked som nevedela na to tvoj nazor 😅 .....jasne teraz sa davaju take pekne prikrivocky, tak to mozes dat a samozrejme je to na tvojej predstave 😉
luci to vazne?? to je s prepacenim koza......to ako mne jedna povedala, ze ak mam krv rh negativ tak budem mat postihnute dieta, ale mam pozitiv aj tak a vraj to nemusi byt ani pri negativ postihnute..to ja take reci neznasam.....to tu na koniku ti napisala, ci povedala??

lucka0122
16. apr 2008

ano na koniku.....tak nechcem radsej prenasat...ale to zavisi ako sa dr o teba staraju.....nie/

dididi30
16. apr 2008

luci vobec nic si z toho nerob.....to je cisto cista nahoda, to sa stalo hadam v kazdej nemocke, ale ja verim,ze my budeme ok a pokial sa ti babo hybe tak sa vobec nevzrusuj 😉

sandrika
autor
16. apr 2008

Ahoj Lucka bola som sina hodinku ľahnúť,lebo na kooníku bola nuda...
No vydíš neporodila som, ale stále mámdo polnoci čas 😀 alenie ja to vidím natoho 1.5 , ajkeďma dnesdosťpobolieva podbruško,ale to tak mrchovsky ,ale Luky sa riadne vypúča mám hotové tatry na brušku. A nevidím dôvod prečoby si mala prenášať tak kľud ano,kedy to prídeš do tej sásovej???

loss
16. apr 2008

ani ja nechcem prenasat mam uz toho dost
a vsade sa najdu ludia ktori povedia pred porodom nieco hrozne mne vcera povedala susuedka ze jej kamośka necitila 2dni pohyby mala 1den do terminu a tak isla za doktorom a babo bolo mrtve ze sa zadusilo a nezabudla poznamenat-boze co ak sa to stane tebe-celu noc som nespala pocuvala ci sa mala hybe nakoniec som si povedala ze ja by som isto nebola doma 2dni keby sa mi mala nepohla 😒 tyto ludia su strasni nie aby nas povzbudili este nas plasia

sandrika
autor
16. apr 2008

loss tá je teda ohľaduplná

loss
16. apr 2008

to ano

lucka0122
16. apr 2008

ahojte aj som spala lebo mam hnacku.....a dako ma pobolieva brucho....dnes sa az tak neprevaluje..uvidim co bude do vecera ci mi bude zle..lebo teraz mi je divne...do sasovej pridem v sobotu.....sandri este ma pockas? 🙂 neviem co mi je ale brucho ma boli...nie velmi ale boli....a nohy to ani nevravim

sandrika
autor
16. apr 2008

luci no podľa mna začínaš rodiť, hnačka je príznak tehua veľa ženám začína pôrod tak, že ich bolia nohy to bruchoťabolí stále ,alebosutam dáke intrevali???
Aby si počkala ty mnaja teba určite

lucka0122
16. apr 2008

stoho zeleza mavam zapchu kazdy den a pred hodkou som mala hnacku.....brucho ma vkuse neboli.....akurat sa malemu cka....od predvcera ma bolia kosti medzi nohami dnes to trosku ustupilo ale ako ma zadok boli ako keby som ho mala zlomeny alebo nakopany....ja ta pockam a mozno pojdeme spolu....to by bolo dobre....som len v 36tt a vodecky povedal ze od pondelka mozem hocikedy porodit..ale vraj maly ma hlavku este vysoko..tak neviem...to rychlo stupne dole hlavka?sestrinej kamoske mama porodila pred dvoma hodinami a bol strasne velky podla mna mal 59cm a 3800g....dost nie?ta velkost

sandrika
autor
16. apr 2008

veru veľký 🙂
hlavička dokáže klesnúť ajza deň Lukyjumá veľminízkood začiatku, ale tiežjunemá ešťe zafixovanúna pevno, toby bolo dobrekeby sme šli spolu 😉

ajkabezka
16. apr 2008

ahojte tehulky..takjsem po preporodnej poradni- juj to jsme se s doktorkou na ultrazvuku nasmály 😀 😀 😀 ...tak si představte, že:Kuba má 3500gr, je o 5tt vetší!!!! 😕 ...tak jsem se smály, že už nemusím ani domú a manžel jen sjede pro nachystanou kabelu a jdeme na to 😉 ...primář mi navrhnul při porodu sterilizaci, bo vzhledem k dvoum sekcím by třetí byla jistá a prý by to bylo moc veliké riziko, protože ten múj milovaný manžílek asi prostě neumí dělat maličké nebo normální velikosti dětičky 😅 😅 on říká, že to jsou úspory za tu dobu, kdy na mně čekal 😎 😎 😎 ...takže by to zas byl slon, možná ještě větší jak Kuba...takže příští týden zas poradna a tam se asi domluvíme na datu a aj na té sterilizaci...vypadala jsem mezi těma maminkama jak maxislonice!všechny takové zlatučké maličké bříška- a já...jak kdybych spolkla basketbalovou loptu...no určitě se už těším, až budu Kubinka držet v náručí... 😵 😵
je sice od včera hnusně, ale přejeme vám všichni pohodový a krásný den 😉 🙂

lucka0122
16. apr 2008

a strasne ma kosti na zadku bolia .najlepsie je ked sojim....vtedy ma len nohy bolia....kde si predtym byvala kym si sa nevydala?

ajkabezka
16. apr 2008

tak nevim, to se ptáš ně lucka?

lucka0122
16. apr 2008

ajka to som sa pytala sandriky...ale neva....

ajkabezka
16. apr 2008

dobre v pohodě, jen jsem si nebyla jistá komu to patří 😅 ...jdeme s Danim odpočinout, brzo vstával tak je ospalý, pak zas navečer zjistím, co tu všechno přibylo 😉 ...zatím se držte tehulky 😵

lucka0122
16. apr 2008

pa dobru noc zatial....ajka

sandrika
autor
16. apr 2008

lucka na fončorde pri Úsvite....
ajka no Kubík je riadny chlap 😉

lucka0122
16. apr 2008

hej tam mam starku na svermovej....zas ma picha od spodku a chrbat ma picha..... ty budes tam aspon poznat dakoho v nemocke aj ja by somj chcela. lebo ked som pred rokom tam lezala boli strasne tie sestry daktore

miriamka
16. apr 2008

Ajka...fiha,tak maly je riadny kus chlapa.Super 😵

sandrika
autor
16. apr 2008

sestry sustrašné všetky ja ichneznášama je to vzájomné lebo mama tam s nimi dáko nevychádza tak ti poviem, že ja to mám ešťe horšie možno.....moja ty určite prenášať nebudeš aby si neporodila do piatku

lucka0122
16. apr 2008

sandri myslis ze do piatku?nebudem mat este predoperacne vysetrenia.....ja si myslim ze 20.4......

mien
16. apr 2008

ja to vlastne nepochopím nikdy ako môžu byť sestry drzé, keď žena prežíva tie najťažšie momenta v živote, ja si myslím, že kto na to nemá nervy nech si zmení povolanie

sandrika
autor
16. apr 2008

no Lucikaždoopádne do týždňa podľa mna.....Luky je dnes takýaktívny akohádam ešťe nikdy zaspí na chvíľua zase sa mece 😉
mien no súhlasím s tebou

lucka0122
16. apr 2008

a ked nebudem mat tie predoperacne vysetrenia to nevadi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre