Mali ste chrípku v treťom trimestri?

makmitka33
28. sep 2011

Milé tehuľky a mamičky, mali ste chrípku v treťom trimestry? Lebo ja už nevládzem ani dýchať a nič normálne mi nechcú dať, iba klapky a čaj proti nachladeniu. Ak ste sa s takým niečim stretli, ako to u Vás doktor riešil, lebo ja už po troch dňoch umieram ☹ ☹ ☹ ☹

silvid
28. sep 2011

ahoj, je to typicka chripka s horuckou alebo prechladnutie a bolest hrdla-priedusky a tak, s chripkou skusenosti nemam...

silvid
28. sep 2011

maly sa mi zobudza, musim k nemu letiet, v kazdom pripade odporucam velmi vela pit, aby sa ta choroba co najskor dostala z tela von. Mne to vzdy zacina tak, ze ma zacne boliet hrdlo, ale fakt brutal, potom dostanem nadchu ze nemozem dychat a nakoniec mi to "skoci" na priedusky a vnoci budim ostatnych doma...Z liekov ani mne nechceli dat nic, ale v lekarni som skusila homeopatika a odvtedy nedam na ne dopustit (v lekarni poradia, je ich vela druhov na vsetko mozne....), potom tie caje ako som uz spominala s mnozstvom citronu, ale hlavne CESNAK, ale nie z obchodu, ale DOMACI...to je jedina vec, ktora ma vzdy zachrani pred ATB. Aj ked mam velmi nizky tlak aj bez cesnaku, teraz ked cakame druhe babo, vzdy to risknem, lebo starat sa doma o maleho, byt tehotna a k tomu este chora a nemat ziadnu pomoc (teda okrem manzela, ktory ale chodi samozrejme do prace). Zabera na 1000%, najnovsie si ho len tak osupem a rozzujem, chvilu si myslim ze to neprezijem, ale super to dezinfikuje organizmus...

boba82
28. sep 2011

@makmitka33 ja som bola chora cca v 34tt, lekar mi predpisal antibiotika, lebo sa to uz nedalo vydrzat. Tie antibiotika mozu uzivat aj tehotne. Po troch dnoch mi zabrali. Maly sa narodil v poriadku, takze pokial sa ozaj citis velmi zle, a pretrvava to dlhsie urcite skoc k lekarovi. Tiez som mala obavy z antibiotik, ale lekar dokonca aj v lekarni mi lekarnicka potvrdila, ze v tomto obdobi su uz min. vedlajsie ucinky. Prajem skore uzdravenie!

mandragora22
28. sep 2011

@makmitka33 ano, mala som silnu a to mesiac pred porodom, skoncila som na ATB a to dost silnych, dieta je uplne v poriadku, nebolo ani kojene a jeho imunita sa rovna imunite kojenych deti, ktorych mamicky cele tehotenstvo boli zdrave alebo uzivali iba homeopatika, takze si myslim, ze ak to bude potrebne, kludne vezmi aj tie ATB, v tretom trimestri je vysoka pravdepodobnost, ze sa nic nestane. teda uz by to urcite nemalo poskodit plod 😉 ale pochopitelne, ak sa tomu vyhnut da, tak treba poskusat najprv ine alternativy. ja som nemala inu moznost, mojim ATB predchadzali 3 tyzdne trapenia sa, zvysenych teplot, upchateho nosa a to popri problemoch, ktore som mala v spojitosti so samotnym tehotenstvom som to uz potom nezvladla a tie ATB priam ziadala. a zabrali za 2 dni. mohla som sa menej trapit, kebyze tiez nemam strach 🙂

makmitka33
autor
28. sep 2011

@boba82 no veď ja som u doktora bola a ten mi poradil len čaj proti nachladnutiu a klapky do nosa a na kašeľ ☹ .
Ďakujem za odpoveď a nepamätáš si náhodou názov tých antibiotík?

makmitka33
autor
28. sep 2011

@mandragora22 Dík 🙂

makmitka33
autor
28. sep 2011

@silvid typická chrípka s teplotou

makmitka33
autor
28. sep 2011

@silvid skúsim aj cesnak 🙂 . Ďakujem za rady 🙂

boba82
29. sep 2011

@makmitka33 uz si nepamatam na ten nazov:(

makmitka33
autor
29. sep 2011

@boba82 nevadí, aj tak dík 🙂

pointka
29. sep 2011

ja som bola chora v 38tt, strasne som kaslala, kychala a pravdepodobne kvoli silnemu kaslu mi v noci odtiekla voda a isli sme rodit. na horucku mozes panadol, na nadchu len vincentku alebo mar, na kasel iba caje alebo bylinne kvapky, ale pozor, aby neboli na baze alkoholu. skorocelovy sirup je dobry, len neviem, ci je bez alkoholu.

li_la
29. sep 2011

Ja som tiež mala tuším v 38tt. Vraj zníženie imunity môže byť prejav začínajúceho pôrodu, alebo tak nejak mi to odôvodnila dr. A mala som len tie homeopatika... oscilococcinum? alebo tak nejako sa volajú... a kvapky do nosa z morskej vody... proste nič! tak len vydržať... nuž...

katmi
29. sep 2011

@makmitka33 ja som mala obojstranny zapal priedusiek.. po konzultacii s mojou gynekologickou a nasledne s obvodnym lekarom mi nasadili normalne antibiotika,ktore sa mozu brat aj v tehotenstve... horsie je,ked sa necha telo trapit sa s chorobou samo, najma u tehotnej zeny,ako ked sa pomoze spravnymi liekmi...
treba skusit vyskusat aj take domace recepty ako je cibula s medom, cesnak s medom, pripadne neviem ci sa moze v tehotenstve pit echinacea, ak nie pit,tak kloktat.. co take este.. ostatne ako ti radila napr.pointka.. drzim palce 🙂

makmitka33
autor
29. sep 2011

@katmi dík 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre