Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
19. apr 2008

Ahojte ja som bola teda zaase na pohotovosti a všetko postaromkontrakcie akovždy, nonotváram sa tak ma v bolestich poslali domov.Tkaže uvidímako dlho bude tá mojamaternica ešte takto trénovať. od mami som si pýtala aspoň spasmopan od bolestinech sa tutonoc konečne vyspím.

lucka0122
19. apr 2008

sandri teraz si bola na pohotovsti?ja somj asi tri hodiny spala....

sandrika
autor
19. apr 2008

ano no ja som do rána spala30 min a cez deň ešťe nie pre kontrakcie sa nedalo, takže ja som riadne ko

lucka0122
19. apr 2008

boze ved uz mozes rodit tak co ti to nevyvolaju...mna by porazilo....sa takto trapit..

sandrika
autor
19. apr 2008

povedali , že skôr ako na konci 42 tt nie

lucka0122
19. apr 2008

a preco povedali ti dovod?ktory dr.ma sluzbu dnes/

sandrika
autor
19. apr 2008

Dr Jenčo nopreto,lebo skôr sa pôrody nevyvolávajú pokiaľ je dieťatko v poriadku

lucka0122
19. apr 2008

jaj to som nevedela....a ked sa trapis a mas tak dlho uz kontrakcie ani vtedy?uz citim konecne maleho od rana dako nic....a otvaras sa?

mirka8429
19. apr 2008

luci aj ja uz mozem rodit a tiez mi nechcel doki este vyvolat..ale teraz mam mierne bolesti v krizoch a podbrusku atvrde brucho..ale tak uvidime..mozno len falosne...spat uz tiez nemozem kôli krcom co mam v brusku zvycajne v noci fnuuk...

loss
20. apr 2008

ahojte
sandri,mirka teda vy si s tymi bruskami este uzijete

sandrika
autor
20. apr 2008

Ahoj Loss no vyzerá to tak sa mi s tebou snívalo, že sme sa náhodou stretli

lucka0122
20. apr 2008

dobre ranko.....ako som bola v pondelok na kontrole tak mi pocuval stakou hovadinou a strasne mi stym tlacil na brusko a od vtedy ma tam strasne picha..zajtra idem na kontrolu a na predoperacne tak mu to poviem asi..sandri ako dnes?lepsie?ja by som uz najradsej isla rodit je mi jedno ako len aby uz bolo po tom.....

mirka8429
20. apr 2008

loss no ked sa drobcovi este nechce von 😒

lucka to asi pocuval ozvy srdiecka a vtedy aj tak dost tlacia....

lucka0122
20. apr 2008

mirka ale to riadne talcil...velmi to picha a dnes tiez....to robi na kazdej kontrole?uz to chcem mat za sebou......nohy ma strasne bolia spuchnute su ako slon...

sandrika
autor
20. apr 2008

luci ,ale zase to začína od rána mám kontrakcie ,a le slabšie akopredtým. Idem do Europy dúfam, že to zvládnem.

mirka8429
20. apr 2008

luci no mne to robili v nemocke a ked nevedela nahmatat srdiecko tak tlacila........ale mna od toho nepichalo nic...nohy mam aj ja trochu opuchnute....

jastericka
20. apr 2008

ahojte, dobré ránko

tak mi sme ešte tiež tu, včera som bola na dlhej prechádzke po tom daždi, svokrovci skoro odpadli, keď sme sa k nim dovalili, oni bývajú na inom sídlisku ako my.
Som myslela, že ma dnes začne aspoň bruško pobolievať a nič ☹

mirka8429
20. apr 2008

jasteri ahooj...ja som mala stahy maternice v noci ale aj s obcasnymi bolestami.tak som vobec nespala... 😔

jastericka
20. apr 2008

jéééj, závidím, aspoň dačo.Bolelo, moc?

jastericka
20. apr 2008

a to si ako cítila tie sťahy maternice, to Ti tvrdlo bruško?

mirka8429
20. apr 2008

jasteri no boli to take zvlastne tlaky som myslela ze mi brucho roztrhne..a aj tam dolu ako je hlavicka...nedalo sa spat lebo ked som si lahla uz som dostala aj krc do brucha zvycajne bud na pravo alebo na lavo tam kde je zlcnik a to je bolest..zavidis mi prebdetu noc???nezavid...som ako vybluta rezanka 😔 😅

jastericka
20. apr 2008

nie, prebdetú noc nie, ale tie sťahy áno 😉
Teraz cez deň oddychuj, veď zajtra ideš do nemocky, aby si mala energiu 🙂

mirka8429
20. apr 2008

jasteri ved toho sa bojim aby som spala tuto noc...lebo potrebujem energiu ak sa rozhodne ze rodiim... 😔 ....ty kedy ides na poradnu?

jastericka
20. apr 2008

mirka, mne kázal prísť až vo štvrtok a to už budem štvrtý deň prenášať ☹ , ak teda dovtedy nič

jastericka
20. apr 2008

a keby si si dala viac vankúšov pod hlavu, ževraj to pomáha

sandrika
autor
20. apr 2008

jasteri na sťahy nie len na záhu viem o čom Mirka hovoríja to mám 2 tt ažna to, žekaždých 5 min ajterazodrána je to tak 😔

mirka8429
20. apr 2008

jasteri neboj..4 dni prenasat sa este da...ved uvidi ako si na tom... 😉 mozno ta uz tiez necha a vyvola pôrod...teraz som netake nervy dostala...kamarat sa pytal ci som uz porodila..som povedala ze idem v pondelok a ze sa tesiim na tie bolesti..a on mi na to: neboj sa to nic nieje....to je malickost 😠 😠 ide ma roztrhnut ked mi nejaky chlap co ani nevie co je bolest a ani co vsetko si musi tehotna preniest pokial vynosi dieta rozpravat ze to nic nieje...

mirka8429
20. apr 2008

jasteri ja uz pomaly sediim..tolko vankusov mam 😀

jastericka
20. apr 2008

veď uvidíme áno, ja mu asi aj poviem, že už nechcem dlhšie prenášať či by sa nedalo tomu dáko pomôcť

no to ani ja neznášam, keď sa niekto hrá na hrdinu, že to nič nieje...veď by som ho chcela vidieť, keby zažil aspoň menštruačné bolesti a každý mesiac, čo by potom povedal....ale to len sprostosti hovoril
Veď aj mňa sa už každý pýta, ešte nič? Už sa normálne bojím päty z domu vystrčiť, lebo keď ma ľudia vidia s bruchom, no booože ešte nič? To Ti tak fajne padne, že?

jastericka
20. apr 2008

Dobre žienky, idem ja obaliť rybku, aby sme mali čo papať na obed

Veď, keď bude času, zase napíšem dačo. Zatiaľ pa a opatrujte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre