Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
24. apr 2008

no mien tak dobre predpovedas no ostavame uz len my a este aj lossik, ja uz mam termin , ja idem na cisarksy 30 aprila

mien
24. apr 2008

no vidíš aj lossik má 12 mája aj ona to už bude mať čoskoro za sebou a ty dani chcela, by som sa ťa spýtať aký je to pocit, že to máš takto, že už vieš na 100 percent, že ideš 30 apríla, isto sa troška bojíš a myslím si, že sa už nevieš dočkať kedy príde ten 30 apríl však

daniela84
24. apr 2008

no co ja viem mam velmi zmiesan epocity, bojim sa takych veci ako ci budem veidte prco malinka place, ci budem dobra mamicka, ci bude vsetko ok, ci nebude nervozna, lebo nam sa to rychlo zbehlo a teraz sme sa aj stahovali a porodu celkovo mam vemi zvlastny pocit z cisarskeho lebo ja som nikdy nebola operovana tak ani neviem ci sa mam bat alebo nie, bojim sa len bolesti po, lebo ja bolest celkovo tazko znasam

mien
24. apr 2008

bolesť aj ja zle znášam, ale už to budeš mať čoskoro za sebou a isto budeš dobrá mamina

dididi30
24. apr 2008

ahojte , konecne na konikovi 😠 nedalo sa sem dostat.....
sto noveho???
mirka 8...uz porodila, ale to asi viete, ako je jej fajne 😵

daniela84
24. apr 2008

no hej vieme a ze aj sandrika dnes ide, jastricka s lossikom sa tie nejak nehlasia a ani danka 86, ta sa to nejak rozbehlo a vidis didus , ze ja budem prva.
XI xi, tak ma predbehli vdaka bohu, ale aj mne sa to uz krati
Mien to dufam aj ja ze budem dobra, uvidime ked uz bude malinka pri mne

mien
24. apr 2008

ahoj didid sandrika ide tiež dneska rodiť tak jej držíme palce, prečo si rišla tak neskoro, ja musím preč, stále prídeš vtedy keď tu nie som no zatiaľ sa majte čauuuuuuuuu

dididi30
24. apr 2008

mien....hej aj sandrika?? no konecne...sak som nemohla, nechcelo ma to tu vpustit......tak sa maj

dididi30
24. apr 2008

danieli, tak teda aj sandrika ide...ostatne baby nemusia rodit, niesu na nete, lebo konik nefungoval......no ale nevadi, ked porodia len dobre bude....a neboj coskoro aj ty to budes mat za sebou......
bozinku sak tu nik neostane 😅

daniela84
24. apr 2008

a coze ta nechcelo, mas nieco s netom ci co, ta vidis uz aj snadrika sla. Ci ma ist nejak na stvrtu pisala tak sa ais bali a isto je nervozna ja nebudem v utorok asi tiez spat a co este manzel

dididi30
24. apr 2008

danieli a to akoze uz rodit ide ci ako?? co jej voda odtiekla?

daniela84
24. apr 2008

no to neviem ci jej odtiekla ale zasa mala bolesti, tak pisala ze dneska ide ze ma na stvrtu ist do nemocky, ze jej daju klystir a cipok a ze by sa to malo spustit

dididi30
24. apr 2008

hm .......no hadam uz porodi, bo fakt to je nenormalne...

ajkabezka
24. apr 2008

ahojte tehulky, tak ani já jsem se nemohla dostat na net- prý celoslovenský výpadok 😲 ...ale už to funguje-
sandrika už asi touhle dobou bojuje aby se to rozběhlo- hlavně asť je všechno OK a Lukinko aj sandrika jsou zdraví 😵
mirka- ta to vzala šupem...hodně zdravíčka jej aj Samkovi 😵
aj jastericka ať je ok a klidně by mohla už jít domú dvojmo 😵
mien ještě jsem tu já 😅 - jdu 11.5 na plánovaný cisarák- pokud už Jakubko neporoste 😅 🤐 jinak dřív...dnes mně nemožně bolí bruško- přesně takové bolesti jako u menzesu a aj stejně bolestivé..jauvajsssssssssss 😖 😖 ....uvařila jsem šošopolívku a peču brambúrky v kamnech- s bílým jogurtem je milujem 😝 😀 , ale teď už budu lehnit, bo to fakt bolí jak se zvednu a chodim no hotovo 😨 😒 ....neboj dididi, aj když budem mít cvrčky u sebe, budem za váma chodit a informovat vás a hlavně sledovat co s váma 😉 ...no a pak se sejdem třeba v nějaké nové témě ..čo sa deje po treťom trimestri nebo ..a je to za námi, máme cvrčky u sebe... 😵 😵 😵

aviril
24. apr 2008

držím palce sandrike a aj ostatným babám, aby sa im narodili krásne zdravé detičky a aby ich moc nepotrápili.

daniela84
24. apr 2008

ajka to ja sa k tebe pridavam aj mna picha naspodu dneska cely den, len ked lezim tak je dobre chodenie nejak nepripada v uvahu lebo si musim drzat brusko, no ale co uz musime to este dobojovat.
didus sak musime vytvorti potom novu temu, trebars mamicky z tretotrimestroviek alebo co ja viem aku, bay sme vedlei co je s vami aj s nami ked uz budeme mat mimca

danka86
24. apr 2008

kde su casy, ked sme boli 26tt, 27tt, 28tt... 🙂 ako sa nam to zdalo daleko a teraz?? Je to na dosah... V pondelok idem do poradne, tak som zvedava co povie lekar, neviem sa dockat..

daniela84
24. apr 2008

No ja som sa uz zlakla ze ty si uz porodila ci co, ze sa neozyvas.
Ta len aby si do pondelka vydrzala

daniela84
24. apr 2008

no akde ste vsetky zmizli, ci to je nas tu uz tak malo? didus kde sa flakas?

dididi30
24. apr 2008

dani tu som, sak tu je taka nuda, hrozne, ........no aspon nieco poupratujem a nachystam pre drobca 🙂 a o sandrike nevies?

daniela84
24. apr 2008

neviem ani sa tu neukazala tak je asi v nemocke sak mozno sa zajtra daco dozvieme, ja som tiez varila musikovi na zajtra obed a trosku sme pratali.

dididi30
24. apr 2008

hej a mas vela roboty este?? ci uz ako tak poriadok?

daniela84
24. apr 2008

joj vies co jedine co musime tak zmontovat jedno kreslo, a zrenovovat balkon. a oststok ja ako tak doupratujem pomalicky aj pri malej, ale este stale nemame take ako zaclony, a chybaju nam potravinove skrinky, ocalunenie dveri a este dovje dvere co sa budu kupovat. Ale to sa bude dorabat este v priebehu maja juna, tak pomalicky

ajkabezka
24. apr 2008

koukám dani máš práce s úklidem jak já 😅
nás čeká ještě vylíčit ložnici, obývák, všechno vyumývat a ustavit nábytek- doufám to pomaličku zvládnu a do nemocky pújdu, jak bude vše nachystané 😅 🤐 🤐 🤐

daniela84
24. apr 2008

no to ti poviem ja riadim tri tyzdne a este by som nepovedala ze je vsetko ok, vcera nam len montovali zaluzky, ale podstata je ze uz nam chybaju tie male veci, ale tie su asi tie najhorsie

dididi30
24. apr 2008

dani sak teraz porobte take prasne roboty a ostatne mozete aj pri malej..
ajka...no tak vy budete krasne rodit, ked tak makate, sak aj ja makam, ale uz len doma, bo od dnes som na materskej 😀
aji tak ta caka cisarak?? no tak aspon vies kedy...

daniela84
24. apr 2008

no sak to co som pisala to uz nie su prasne vdaka bohus, ksrinky tie sa len zasadia a ostatok je tiez len takych malo montovacich prac, hlavny je ten balkon lebo ten sa bude este maovat a odstranit vsetky tie krabice , aby som mohla povysavat a vsetko doukladat. A bude vsetko ok, a ked sa totie skrinky budu robit ja mozem ist k svokrovcom kym sa to navrta abo tak vies

ajkabezka
24. apr 2008

no dva dny makam a pak se dva dny z té makačky dostávám, dneska skoro nechodím, bo jak se hnu a zvednu, bolí podbruško jak blázen.. 😖 😖
my si ešte máknem tak týden a pak už jen dolaďovačky 😅 ...v po nám dojdou parapety, tak se dodělají okna a pak malovat..a pak uklízet a ustavovat nábytek...je toho ještě dost, ale hlavně že už jsou okna 😵

daniela84
24. apr 2008

No to este toho mate to ti nezavidim, ja som riadila s mamkou a mala som dost, a teraz uz nevladzem len trosku upracem a uz citim podbrusko ako blazon. Ale vdaka bohu ze uz je to za nami, lebo by som sa asi zblaznila byt este v podnajme, a v sobotu uz dokonca azda budeme mat aj telku

ajkabezka
24. apr 2008

no já jsem tu na všechno sama, naši jsou 500km daleko a manžel už rodiče nemá 😖 ...takže to musím zvládnout a doufám zvládnu 😅 ...no pújdu uložit Danielka a povegetit u telky, bo Kuba jakosi ožívá a touží po prostoru...držte se holčičky!!! 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre