Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
30. apr 2008

pauli ahoj kedy ides na kontrolu?

aviril
30. apr 2008

paula, ja som prvý mala cisárskym a až pri druhom som zistila, čo je to rodiť. Nemala som nejak ťažký pôrod, asi by som to prirovnala dĺžkou k mirkinmu pôrodu. tiež mi pichli oxytocín na zosilnenie kontrakcií a po ňom som ozaj mala silné bolesti. už samotné tlačenie nebolo také hrozné, to už išlo rýchlo. a hlavne to bolo vedomie, že už je tu koniec bolestí, len vytlačím a mám už od bolestí kľud a hlavne dieťatko v náručí. ale ja som sa hrozne bála. teraz chcem ísť rodiť tiež prirodzene. bolí to síce predtým, ale potom mám pokoj. cisarák zas pri tom nebolí, ale potom...a dlhšie, ako pôrodné bolesti.

zmrzka333
30. apr 2008

aviril a kde ta to boli ked mas kontrakcie? Boli brucho, ci tam dole, ci kde?

zmrzka333
30. apr 2008

inak o sandrike nic nove?

dididi30
30. apr 2008

ahojte tak ja som si konecne vydychla matersku mam vybavenu, konecneeeeee 😝
a v noci som nespala, iba take pichanie mam dole, nenormalne a bola som v obchode a tak ma pichlo,ze som si myslela, ze mi ide drobec vypadnut 😕 ale je stale tam 😅 ja mam to pichanie uz 2 tyzdne a kamoska vravela, ze do mesiaca porodim bo ona mala to iste pre porodom

montinka
30. apr 2008

ahojte no didi konecne mas klud.a teraz mozes uz iba vegetit

dididi30
30. apr 2008

joj monti ahoj, by si neverila celu noc som nespala tak som sa za to trapila a nakoniec vsetko je ok, teda zatial 😠
co porabas?

montinka
30. apr 2008

no moja vidis tak super konecne pokoj.hmmm nehnevaj sa ale na chvilu ta musim opustit monty sa pyta von tak bezim aby nieco nestihol urobit doma. ahoj zatial

dididi30
30. apr 2008

ok tak bezkaj...ja si oddychnem...tiez som bola do teraz prec

aviril
30. apr 2008

zmrzka, ako pri krámoch, len silnejšie. taká kŕčovitá bolesť v podbrušku. keď si predstavím, že za chvíľu ma to čaká 😖

dididi30
30. apr 2008

aviril.ja mam pichanie v podbrusku, nevies z coho to moze byt?? zeby tlacil na mocovy mechur?? 😕

lucka0122
30. apr 2008

didi to mam aj ja.....akurat musim ist na postu len ako tam dojdem neviem

dididi30
30. apr 2008

luci a mas to ako dlho?? vraj to mozu byt aj falosne kontrakcie a do mesiaca sa da porodit 😕

dididi30
30. apr 2008

luci a mozno je to tym, ze ich mame velmi nizko, mozno tlacia na krcek alebo porodne cesty

montinka
30. apr 2008

tak uz som tu

dididi30
30. apr 2008

sikovna, ja tu kukam stranku o pichani v podbrusku

montinka
30. apr 2008

aha nooo aj mna obacas picha ale to je asi ine. hmmm mozno sa ti uz telo pripravuje na porod alebo ja neviem mozno ti drobec na nieco tlaci

dididi30
30. apr 2008

no ved na porod sa telo pripravuje cele tehu....vraj je to normalne, takze pohoda, len dufam,ze mi nevypadne 😀

montinka
30. apr 2008

inak aj ja mam obcas taky pocit tak ma tlaci na spodku bruska

mirka8429
30. apr 2008

luci nie to prepichovanie vody neboli...popri tom mas kontrakcie tak to necitis neboj sa 😉

paula dakujem..no ja som mala dost silne kontrakcie a mala som ich vkuse..a este mi davali kadeco na zosilnenie kontrakcii..som uz chcela mat po..som mala stastie ze som sa tak skoro otvorila..ale tak neboj sa..zvladnes to 😉

zmrzka333
30. apr 2008

Babule Sandrika sa neozvala?

montinka
30. apr 2008

miri inak to asi kvoli tomu ze ti vyvolavali teda davali ti ten liek si mala preto take kontrakcie. vraj vtedy su silnejsie a castejsie. co robi Samko? ozaj cez noc pekne spinka?

dididi30
30. apr 2008

no a teraz ma seklo v krizoch ci co, asi od zimy, je mi zima
joj mirka a ty sa tu objavis a ani nas nepozdravis? 😒

zmrzka333
30. apr 2008

ahoj Mirka

montinka
30. apr 2008

hmmm didi uz si asi odvykla.😀 hm zmrzka asi sa neozvala.

dididi30
30. apr 2008

no asi je na majovkach 🙂

zmrzka333
30. apr 2008

Mirka a kojis maleho?

mirka8429
30. apr 2008

zmrzka no krize a podbrusko ako kramove bolesti ale silnejsie ovela a aj tlak na konecnik...

didus no trosku mi ostalo brusko ale len trosku... 😉

dididi30
30. apr 2008

monti ona je mimo 😅 asi nas nevnima 😀

dididi30
30. apr 2008

mirka no chvala bohu , mne ostalo ale aj rychlo spadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre