Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
30. apr 2008

monti hej skusala ale to po klystire mi kazali sa osprchovat...a potom som mala dojst na salu aby mi dala infuzku

montinka
30. apr 2008

aha a po tom klystire stacila si dobehnut na wc? vies aby som vedela ake rychle tempo mam potom nahodit.😀

mirka8429
30. apr 2008

monti ja som mala celkom v pohode..neutekala som..len som sa vybrala ze po 10 minutach co mi dali klystir ze by uz trebalo ist xixixi lebo to bolo podobny pocit ako kontrakcia

montinka
30. apr 2008

ahaaa no teda. hmmm som teda velmi zvedava.😀 Samko spinka?

mirka8429
30. apr 2008

monti no teraz ano..som zvedava kedy spusti svoj usedavy plac 🙂

pipinka82
30. apr 2008

no na ten klystír sa moc neteším niekde davajú konskú dávku ktorú nehrozí zadržat 10 minut.ide to hned samo von xixxii možno nedobehnem 🙂

montinka
30. apr 2008

hmmm no ja sa netesim na to sitie a nastrih. 😒

mirka8429
30. apr 2008

pipi klystir je v pohode...

monti nastrih necitis a sitie uvidis..a mozno tiez nebudes

pipinka82
30. apr 2008

noooo to je pravda xixixi 🙂 čo nas čaká a neminie 🙂 juuuj tá bolest fnuk 🙂 ale beriem si do pôrodky nafukovacie koleso a natom budem sediet xixixix 🙂

mirka8429
30. apr 2008

pipi 😀 najhorsie mi bolo stale vstavat ked trebalo kojit alebo prebalit..a preto maly spal primne na posteli hhi ale pomaha sprcha na stehy

montinka
30. apr 2008

miri sprcha? mozes sa sprchovat ked mas stehy? nerozpadnu sa? 😕

pipinka82
30. apr 2008

tak super budem sa spršit ked sa bude dat 🙂

pampuliacik
30. apr 2008

mirka a aky bol pristup personalu- sestriciek- ukazali ti ako kojit? prilozili ti ho hned po porode na prisatie? ja sa bojim, ci budem vediet kojit a ak clovek vystihne daku jezibabu sestru, tak mu ani neukazu ako kojit 😖

duracelko
30. apr 2008

**Mirka8429** gratulujem k Samkovi, je prekrasny. nakoniec mi vysla ta predpoved - predpovedala som ze este v ten vecer porodis... Mirka chcem sa opytat ako to vyzera s bruskom po porode- daju sa uz obliect nejake tie rifle normalnej velkosti?? 😀 😀
Inač ten klystir je aj na nieco dobre, viete kolko stoji taka crevna sprcha?? takto sa vlastne telo ocisti od kadejakych latok- ved co vsetko sme za tych 9 mesiacov pojedli. takze ja ten klystir beriem ako celkom uzitocnu vec.... a nie je to take strasne....

mirka8429
30. apr 2008

monti ano mozes...ale len cistou vodou..neboj nerozpadnu... 😉

pampuliacik...personal uplne super..ukazali ako kojit a ked to neslo tak pomohli...neboj sa aj ked som nieco nevedela tak som sla za nimi ukazali v pohode...ale zato som pocula ze v saci niesu take ustretove sestricky..lezala somnou jedna na izbe a ona prve babo rodila v saci tak ze sa to nedalo ani porovnat s personalom...

mywiel
30. apr 2008

Ahojte, tak porody co? 😀 Ved sa nam to uz krati, takze uz budeme mysliet pomaly len na to. Ja som bola inac prekvapena, ked sme boli obzarat porodnicu, ze same mlade tie pordne baby, urcite este nemaju vlastne deti.

mywiel
30. apr 2008

Ahojte, tak porody co? 😀 Ved sa nam to uz krati, takze uz budeme mysliet pomaly len na to. Ja som bola inac prekvapena, ked sme boli obzarat porodnicu, ze same mlade tie porodne baby, urcite este nemaju vlastne deti.

mywiel
30. apr 2008

Zas mi blne konik... 😀

pipinka82
30. apr 2008

aj tu v Ga je jedna sestrička ktorá je ježibaba a je hnusná na mamičky 🙂 no "teším sa na nu " 🙂 dúfam že sa tam nezdržím vela 🙂

montinka
30. apr 2008

aj nam na cvikach vravela sestricka ze v ZA sa k vam spravaju vraj podla toho ake ste im sympaticke a vraj su tam aj take co same nemozu mat deti a vyuzivaju sa v tom ked zeny trpia pri kontrakciach no super. 😒

pipinka82
30. apr 2008

ale také by nemali tam robit svinuchy 🙂 mamička má čo robit aj pri pôrode a aj po nom a nie ešte sa znervoznovat s bosorkami 🙂 juuuj aj moja kamoška sa aj rozplakala kôly tejto pinne sory za výraz ale mám na nu nervi a ešte som sa snou nestretla ale stretnem fnuuuk 🙂

mywiel
30. apr 2008

To musia ustrazit vasi manzelia aby sa k vam personal choval ako ma. 😀 Ale vraj tu ked nie si narocna, tak ti navyse nic neponuknu, takze treba otravovat. 🙂

pipinka82
30. apr 2008

no uvidíme ako sa bude správat 🙂 asi si snou potikám ked ma naserie 🙂

montinka
30. apr 2008

veru nechapem co take bosorky robia v porodniciach. 😒

mywiel
30. apr 2008

Tak ja uz idem na ten bazen, pre zmenu. pekny vecer. 😉

montinka
30. apr 2008

ahoj a dobre si zaplavaj

pipinka82
30. apr 2008

len ti nervy spravia nieže by boli milé však im my neublížime tým že tam musíme pár dni preležat ja by som chcela medzi detmi pracovat ja by som ich spapala od radosti a pomáhala maminkám však toto je najkrajšie pracovisko no nie???? A aj s detmi tu niektoré stašne zachádzajú ja im dám kakao xixixix 🙂

montinka
30. apr 2008

veru ano robit sestricku na porodnickom oddeleni musi byt super.🙂

montinka
30. apr 2008

kde ste vsetky?

pipinka82
30. apr 2008

noo neviem dnes je to tu mrtvé xixixi 🙂 asi sa všetky túlaju po meste 🙂 a aj ja idem chystat večeru môjmu zachvilku dojde s robotky a hladný 🙂 paaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre