Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
25. feb 2008

ale ci pri porode budem v poho dychat tak to neviem 😅

miriamka
25. feb 2008

Jani...neboj sa,kysliku budes mat az az.A ked nie,tak Ti kyslik daju 😉

jankapo
25. feb 2008

no sandrika sa neozyva... 😒 snad o nic nejde...
loss, ty musis lezat ci aky ti odporucili rezim? ake mas prognozy?
citam ze ste sa bavili o obliekani, fuuu....tak ja som polovicu tehu v pyzamku a teraz ked mi treba nieco obliect...no slzy v ociach pomaly, fakt NIC nemam....stale som chcela byt taka moderna mamina, no najradsej by som po kanaloch, jedny rifle, pomaly ze manzelove tricka... 😀 flisova mikina a ideeeem......elegancia ako.... 😝

jankapo
25. feb 2008

jastericka, velmi pekne si mi to napisala....dakujem.... 🙂 urcite budem cvicit, ved sa aj trosku okyslicim.....to isto nemoze uskodit

miriamka
25. feb 2008

No ja som dala do tehu oblecenia dost vela,nakolko cele tehu viac menej pracujem...ale aj tak vyhravaju teplaky! 😵

jastericka
25. feb 2008

jankapo: niet za čo 😉

loss
25. feb 2008

jani kludovy rezim pre otvaranie a skracovanie krcka poloha na lavom boku nohy vyssie a dieta pre cukrovku no vcera som bola chvilu u nasich aj mi lehatko vytrepali von s perinou takze vsetci sa mi prisposobuju lebo cely den sama doma je ozaj otrasne rozpravam sa len s malou v brusku 😅
ja si z oblecenim tazkuu hlavu nerobim mam jedni sustiaky vel.L z Nike a tricko L a to nosim cele tehu a ked som doma tak pyzamo a super

jankapo
25. feb 2008

loss, to si ma pobavila....
inak poloha na lavom bocku, aj ja praktizujem...no kym mi urolog nepovedal ze maly prilahol lavu oblicku a mam ju plnu vody, ci mocu ci coho...tak odlahcit...sup ho na pravy bok...sa ked sa s.re...tak sa s.re....ty este si aj cukrovku vyfasovala,co? no ja nechapem z coho, nohy mam hore a mam krcove zily....sak malo mame toho, ne? 😀

loss
25. feb 2008

jani tak tak ozaj si tehotenstvo uzijeme 😀
ja na pravom nemozem mala ide z brucha vyskocit nepaci sa jej
este na chrbte sa celkom dalo v takej podlozenej polohe ale od 30tt mi zakazali lezat na chrbte zevraj dusim malu
neboj jani nejak sa dotrepeme do zdarneho konca a este sa budeme smiat ako sme to zvladli

jankapo
25. feb 2008

loss, uz nic nepisme, lebo sak vsetky baby odtial zutekali.... 😀 😀 😀
ja tiez verim ze to dotiahneme, mozno este aj nervozne budeme ze sa to skor nebude chciet narodit, vies ako funguje zakon schvalnosti...ja totiz nehcem velmi skoro, ale zas koniec aprila, to by som sa nenahnevala... 😝 😀

loss
25. feb 2008

no aj ja koniec aprila by bol idealny

loss
25. feb 2008

a inak oni nezutekali isli papat a ja mam dietu a ty nie si hladna preto sme tu 😀

jankapo
25. feb 2008

ja nie som hladna, ja som zozrala jeden mega cibulovo-kyslo uhorkovo-feferonkovy hamburger.... 😝 ako nejaky robotnik zo stavby.... 🤐
na hanbu....utrela som usta a povedala muzovi, ze este by som taku polovicku zvladla...a predtym on za mna dojedal...hehe

loss
25. feb 2008

no aja si mozem dat jedem pomaranc tak pockam aspon do 20h aby som skoro nevyhladla 😔

jastericka
25. feb 2008

inak s tým spaním, presne aj ja keď ležím na pravom boku, malej sa to nepáči, kope ako divá, tak sa otočím a už je kľud 😀

jastericka
25. feb 2008

idem ja od PC, manželík ide pracovať, tak ho musím pustiť.
Prajem pekný večer....
papa 🙂

jankapo
25. feb 2008

pa, jastericka

loss
25. feb 2008

ahojky zajtra 🙂 a pekny vecer aj tebe

lucia31
26. feb 2008

ahojte dievcata 🙂 27tt je uz treti trimester, vsak? 🙂 tak sa vytesujem 😀 ako sa mate?ja idem zajtra na cukor, to znamena aj medzi ludiiiiii 🙂
loss, aj ja som hradocanka! 🙂

miriamka
26. feb 2008

Luci...vitaj v 3.trimetri!No ja som tiez nedavno absolvovala cukor,bolo to v pohode - cakala som horsie 😉

weroni
26. feb 2008

luci: to fakt ty brdo... 😅 😕 tak to sem o tyzden zavitam tiez 😀 Boze jak to leti, len teraz boli dve ciarky... 😔

miriamka
26. feb 2008

Veru,riadne rychlo to leti...ani sa nenazdame a drobci su na svete 🙂

lucia31
26. feb 2008

ved prave...miriamka, mne ten cukor minulu chutil 🙂 mnam, tak sa normalne tesim 🙂 no aj trochu boim, lebo tiez akosi viac pijem, i ked neviem, co je to viac, ja liter mineralky denne 🙂 ale aj to je u mna dost..a samozrejme rano cajik, ovocie a tak..

miriamka
26. feb 2008

Luci...ja denne minimalne 2 litre vody vypijem a cukrovku nemam 😉

lucia31
26. feb 2008

..tao rada pocujem 🙂 dam vediet, ako ...a preventivne tieto dni nejem nic sladke, ziadne cokoladky, margotky, zele cukricky, bonbonieru, dobosky, nanuky atd... ☹ 🙂

miriamka
26. feb 2008

No ja sladkeho na kila,takze som bola prekvapena ze cukor je ok 😉

weroni
26. feb 2008

baby ked sa bavite o piti ja som pred tehu vypila 6 litrov za den (v lete aj 8) a tiez mi nic neni 😅
teraz mi stacia take tri 😅
a sladkeho pozeriem na tony, za to sa niekedy az hanbim 😔 😝 😀

lucia31
26. feb 2008

ved aj ja, uz sa tesim, ako zajtra, hned po tej glukoze, nabehnem s kamoskou do cukrarne 🙂

weroni
26. feb 2008

luci tak ich potom poriadne vyjedz v tej cukrarni 😀

lucia31
26. feb 2008

weroni 😀 ..uz sa tesiiiim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre