Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
29. feb 2008

super lucka, dobrá správa 🙂

lucia31
29. feb 2008

dik jastericka, normalne som sa bala, kedze ma posledny mesiac prepadali zachvaty smadu a nevedela som sa dopit, hlavne mineralok a to pekne studenych 🙂 cudujem sa, ze ma neboli hrdlo 😉

loss
29. feb 2008

lucka aj ja gratulujemsuper
mnam veternik ja mozem len snivat
jastericka dojdes dnes?

sandrika
autor
29. feb 2008

ahoj lossik ako čo podbruškoa špinenie. U mna ok , ale v noci ma strašne bolale ľavá strana a zase som zvracala 😝 , ananovo mám tie potvory kvasinky ...no inak sa držíme

lucia31
29. feb 2008

loss, nic to, ty si das uz potom s Nellinkou v kocicku 🙂 juj baby, zavidim vam tu trojku v tehu tyzdni..aj ja uz chcem 😉

daniela84
29. feb 2008

Tak zdravim myn sme dnes boli s ockom na 3D ultrazvuk, boli sme si pre videjko a foto a doktor nas este raz meral a vsetko sedelo, termin porodu sa mi posunul na 8 maja, a malinka za tych par dni pribrala az na 1400 gramov. dostali sme aj krasnu fotku kde sa nasa herecka usmieva od uska k usku. Takze sme spokojnejsi

jarka70
29. feb 2008

daniela84 tak to stalo za to a este ked sa mala usmievala clovek je potom spokojny 🙂 ja som sa uz aj naobedovala.ja by som uz tiez chcela vediet kolko vazi ten moj maly alex.

loss
29. feb 2008

lucka to urcite po porode si dam 🙂 inak neboj o 2tyzdne bude 3 na zaciatku
danielka som rada ze je vsetko OK a malinka je uz hotova slecna 🙂

miriamka
29. feb 2008

Danielka...tak to je mala uz velka slecna 🙂

dididi30
29. feb 2008

ahojte baby, este kolko mi treba aby som bola medzi vami? 😀

loss
29. feb 2008

didi este tyzden 😉

dididi30
29. feb 2008

loss , uz sa tesim 😀

loss
29. feb 2008

super treti trimester to uz aj dobre znie vsak

dididi30
29. feb 2008

no he, dobre by znelo aby som uz bola v tom mesiaci co ty🙂.....

loss
29. feb 2008

ja viem ja sa uz neviem dockat 36tt

dididi30
29. feb 2008

a ked budes v tom mesiaci tak uz mozes porodit zrele babo? lebo to si uz v deviatom ci este len v osmom?

loss
29. feb 2008

v deviatom a ano ozem rodit 🙂

dididi30
29. feb 2008

ja som z toho jelen, si ce uz mam dceru, ale stale som si myslela,ze ten 36 tyzden je osmy mesiac...a ze ked budem v 40 tak som v deviatom, ale vlastne je to tak ako vravis 😀 som pocula ,ze v tom osmom je najhorsie porodit, ale v siedmom mozes, preco\?

mirka8429
29. feb 2008

dididi tuto otazku som si velakrat polozila aj ja..ale odpoved neviem..ale lekari pocitaju inak..pocitaju po lunarnych mesiacoch cize ôsmy mesiac je od 29-32tt...aspon mne tak povedali....

helena
29. feb 2008

baby ja som v 29 tyzdni takze podla vas som v ktorom mesiaci????

mirka8429
29. feb 2008

helena no ked si vezmes ze 40 tyzdnov to je lunarnych 10 mesiacov...ale to sa tak pocita lebo vlastne ked ti lekar povie ze si v 4 tyzdni tak si mozno len v 2..pretoze za prvy den otehotnenia sa pocita den poslednej menstruacie...tak kôli tomu...ale podla mna ti zacal 8 mesiac podla lunarnych...lebo ja som bola vtedy v nemocnici presne od 28 tt do 30tt a hovorili ze by nebolo dobre keby som teraz porodila v 8 mesiaci..tak neviem....jednoducho to rataj na tyzdne nie na mesiace...🙂 ja som z toho tiez trochu dopletena....

helena
29. feb 2008

dakujeeem ale doma musim aj tak vraviet ze som v 7 mesiaci-lebo moja mamka je hakliva na to ked to ratam v lunarnych mesiacoch 🙂

mirka8429
29. feb 2008

helena ale preco..ved to tak proste je...to si nikto nevymyslel..je to tak a aj lekari to tak rataju...ja tiez radsej ratam na tyzdne...a zajtra mi zacina 34 tt a viem ze uz v 38tt sa moze normalka rodit...🙂 netrap sa nad tym... 🙂 myslim ze tomu nechapeme viacere 😀

helena
29. feb 2008

ok super-jaj tak tebe sa to uz krasne blizi..... 😀 no parada 🙂

maca28
29. feb 2008

ahojte,vas kuk po dlhej dobe a to len pre to ze koncom marca mam termin a lekar mi predpovedal ze do dvoch tyzdnov porodim,uf som v soku strese a neviem co este 😅

helena
29. feb 2008

ahoj MACA28 no drzim ti palce aby si to zvladla 🙂

maca28
29. feb 2008

dakujem,no zvladnut zvladnem,len ked ono to tak rychlo prislo ze mam zmetok,nemam vanicku,postielku a podobne..

mirka8429
29. feb 2008

helena hej sak toto ze to uz co chvila tu...a ja mam strach...ale aj tak sa mi to nejak vlecie...

maca28 neboj saaa to je uz malickost....to sa rychlo kupi...sustred sa len na to ze zachvilu budes mat male pri sebe🙂))))))) bude to krasne

maca28
29. feb 2008

ja sa bojim,ja tusim nechcem rodit,ja...inakade to von uz nepojde co? 😒

mirka8429
29. feb 2008

maca neboj saaa ved uz jedno babo maas...a ked si zvladla tamto zvladnes aj toto...ja ti tu sice radim ale aj ja mam strach..myslim ze kazda ma strach..ale to je normalne..len u mna je to tak ze ja neviem co ma caka...hehe ale neboj sa zvladneme tooo🙂 no a moze to ist von aj cez brusko na cisarsky... 😀 inu cestu uz nepoznaam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre