Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
13. máj 2008

Ahojte bruska tak ako sa dnes mate, my sme sa vcera s manzelom zhodli, ze nasa mala ma asi nocny zivot, lebo noc co noc je hore od tej siedmej do tej jedenastej a potom zaspi sladkym spankom a zobudi sa o stvrtej rano na papanie, tak sme si povedali ze to asi bude tak a pokym si nemzeni rezim tak si na to budeme musiet zvyknut.
Inac sme museli kupovat novy kocik, takze mame nove dva doma, jeden sa snazime predat takze ak by ste niekto mali zaujem, mozte sa ozvat poslem foto, nas prvy kocik sa nam totiz nezmesti do vytahu a kedze ja som po sekcii natahovat sa snosenim kocika dole hore velmi este nemozem.
Aj ked sa da skladat je tazsi ako tie hlinikove co sme kupili.
No co uz tak vcera vecer dostala emka aj novy kocik. A dnes alebo zajtra uz hadam pojdemem aj na trosku vonka.

mien
13. máj 2008

dobré ránko maminy, neviete náhodou do ktorého tt sa mi môže malý otočiť, lebo ešte mám stále KP

lucka0122
13. máj 2008

ahojte vcera sme boli kuk maleho Patka ale k lucke nas nepustili a teraz volala ze uz aj chodila trosku ale ze je tu strasne picha este je taka chudatko oblbnuta....a patka som vcera fotila ale nedaju sa mi sem dat foto lebo su velke a nemam program na ich zmensenie tak pofotim dnes nejake inym fotakom a dam pa cmuk

dididi30
13. máj 2008

ahojte.....mien, no kedy kolvek este stale mas cas 😉 aj pocas kontrakcii sa moze otocit,takze pohodka 🙂
ako sa mas??
danieli a to ste predtym kupili kocik, ktory sa nedal poskladat?? hm ja som myslela na to ako na prve, lebo casto cestujeme...
no veru danieli musis si zvyknut na jej rezim a postupom casu sa to zmeni, len este taky mesiacik dva tri 😉

dididi30
13. máj 2008

lucka...jej tak to je super,ze sa ma dobre, tesime sa...a nech sa zdravucky 😉

mien
13. máj 2008

dididi no ja sa mám pekne povedané na figu vôbec už nevládzem a keď idem von z domu, tak sa potím ako kôň a ty ešte vládzeš
Lucke gratulujem

dididi30
13. máj 2008

mien cosi, ale motam sa ako vladzem, aby som mala lahsi porod...sak uz kazdu chvilu mozeme rodit 😉
ale uz sa citim tak na prasknutie, len si neviem predstavit dalsi mesiac, to uz nechapem co tam tolko bude robit 🙂

daniela84
13. máj 2008

didi aj tento sa da poskladat , ale aj tak je nejaky taky velky a hlavne tazky, mysleli sme ze sa zmesti ale bol zle pomerany vytah, takze sa nezmesti. Tak sme to zle dopsekulovali

aviril
13. máj 2008

mien, môj bol tiež zadočkom ale potom v 34tt už bol hlavičkou. mám napr.susedu, ktorej už nariadili cisarák a keď išla na ďalšiu kontrolu nejak týždeň pred pôrodom, tak už bolo otočené hlavičkou. tak neviem, väčšinou vraj sa poloha ustáli do 35 tt, ťažko povedať, asi je to individuálne.
ja sa zas strašne potím v noci, len čo zadriemem už aj som spotená, mám normálne mokré čelo. manžel sa vždy na mne smeje.

dididi30
13. máj 2008

aviril a ty nemas ziadne priznaky porodu?? teda ja uz planujem mat v tvojom tt odrodene, kedze som druhorodicka, ale ty si 3 rodicka a si furt tu, no kto vie....ako sii rodila pri predoslich detoch??

aviril
13. máj 2008

didi, žiadne príznaky. však aj ja som už chcela mať porodené a stále nič. ja som oboch mala týždeň pred termínom, tak ešte chvíľu vydržíma a potom ma začnú mrle ešte viac žrať.
Najstaršieho som mala cisárskym kvôli komplikáciám - pri kontrakciách mu spomaľovalo srdiečko, tak mi museli urýchlene spraviť cisarák. S druhým ma prijali do nemocnice týždeň pred termínom na plánovaný cisarák, ale ráno, keď ma vyšetrovali pred zákrokom, bola som už na 4 prsty otvorená /čo som necítila, kedy som sa otvorila/, tak mi dali na výber, že môžem aj normálne, tak som sa rozhodla pre spontánny pôrod. Pustili mi vodu a potom teda začali tie ozajstné kontrakcie a keď mi ešte aj pichli oxytocín...až ma zatrasie, keď si spomeniem na tie bolesti. Ale to som sa už potom rýchlo otvorila a po 5 hodinách od pustenia vody sa malý narodil.
A teraz chcem rodiť tiež spontánne. Dúfam, že teraz ho "vypľujem" ako moja mama nás - ledva stihla prísť do pôrodnice.

montinka
13. máj 2008

ahojte dievcence. som rada ze lucke aj malemu sa dobre dari. Didi ako sa mas? ja som akurat dosla z mesta fuuuuj ale je teplo hroza neviem si predstvait tie teploty v juli uvarim sa.

dididi30
13. máj 2008

monti ahoj....no ved my mame teraz horuco a ti poviem,ze mam co robit...a bola si u lekarky ci kde?

montinka
13. máj 2008

ale joj na urade hlupom. k doktorovi idem vo stvrtok. dnes idem este cvicit a potom doucko vecer.hmmm aj ivanovi tam je urcite teplo. 😝

dididi30
13. máj 2008

aviril, to vyplutie ti zelam, aj sebe 😀 ..verim,ze to bude rychle.....tiez mi pri malej vyvolavali, aj sa stracali odozvy ale chvala bohu som ju stihla vyprdnut a ona bola drobunka a mala malicku hlavicku, takze pohodka...len ma riadne nastrihli a roztrhlo ma, dlho ma zasivali, to bolo najhorsie.....rodila som 12 hodin z toho som mala ozajstne bolesti mozno 20 minut pri vytlacani...
inak baby, sak tu nechodi pupicek asi odrodila nie?

montinka
13. máj 2008

inak didi aj ja som si to vsimla hmm mozno uz ma drobceka.🙂

mirka8429
13. máj 2008

mien môj maly sa tiez vkuse pretacal..bol nozickami dolu...potom v 30tt sa dal dolu hlavou...a v 33tt zas dolu ritkou...uz som myslela ze tak ostane..ale v 36tt sa otocil dolu hlavou..neboj sa..to este sa moze pretocit...

baby môj maly je taky nekludny ..neviem co mu je..po papani nie a nie zaspinkat a bud tak mrnci a sa stale natahuje alebo aj placka...neviem preco..niekedy mam dojem ze mu nestaci moje mlieko...pije z 1 prsnika aj 20minut ale tak nervozne ako keby mu neslo alebo neviem..ale pritom mlieko ide...potom mu dam d druheho prsnika ked este place a z toho pije cca 5-6 minut...a normalne sa mu odgrgne tak ja uz neviem...

didus ako zistim ze ho boli brusko...ale botak ☹ ☹

aviril
13. máj 2008

didi, dúfam, že to bude rýchle a všetko dobre dopadne, nech sme zdravé my a hlavne naše detičky.
Inak, aj moje deti boli malé - najstarší 2660g/46cm, druhý 2840g/50cm, som zvedavá, aký "valibuk" bude tento. Len aby som nebola prekvapená, možno ozaj bude veľký.
Didi, a mala si epi keď si necítila silné bolesti?

dididi30
13. máj 2008

mirka ahoj....a davas si pozor na to co jes?? inak terz je ten cas, kolliky a tak....masiruj mu vela chrbatik a nechavaj ho poriadne odgrgnut....joj to aj mna caka a chlapci su taki haklivi ☹
ak sa velmi krci v nozickach, v tedy je to brusko....len nevhzdavaj kojenie a koj kedy treba aj castejsie, a ked spi dlho tak si odsavaj aby si nestratila mliecko.

mirka8429
13. máj 2008

didi no ked ja mam dojem mliecko sa mi tvori menej...a maly ma zelenkavu stolicu..to nieje to ze mu nestaci moje mliecko??fnuuk..a mam odsavat aj tak...aj ked prsia niesu tvrde?..nozickami ani tak velmi nekopka...skôr ich tak napina na rovno...

dididi30
13. máj 2008

monti no mozno uz ma synceka pri sebe a vies tu sa po porode ide domov, tak sa hadam ani hybat nevhladze, chuda......aj mna to caka....
aviril, nie nemala som epi, proste mna to tak nebolelo, asi preto,ze som malavala silne kramy, alebo neviem 😨
veru nech su zdravucke a aj my silne.....no malicka mala 3050g a 49cm, je taka drobunka stale, ale nam to nevadi, je nas anielik...vraj nas chlacek nieje tazky ale je dlhy, no cely tato 😀 ale sak uvidim, nakoniec bude tiez drobusik a ja ostanem velka mamina 😀 ale ani to mi nevadi, ja si ho vykrmim 😀

dididi30
13. máj 2008

m irka to si mysli kazda zena, ale nieje to tak, kolko dobec vypije, tolko sa vytvori mliecka a dolezite je si odsavat a najma v noci, ked nepije tolko....inak ak budes kojit dlhsie tak prsia uz nebudu take naliiate , budu makke a mliecko tam fut bude....tak neboj a pi vineu a daj si deco pivka a vela vody, ok?? zaprazne polievky a vela ovocia co nenafukuje

aviril
13. máj 2008

mirka, mne povedali, že zelená stolica je tuším vtedy, keď vypije viac-menej predné mlieko. Ja som staršieho nekojila, tak pri menšom som sa tiež len učila. Najprv som mu dávala pri jednom kŕmení z oboch prsníkov a to nebolo dobré, lebo z oboch vysal len predné mlieko, ktoré je vodnatejšie. Dávaj mu pri jednom kŕmení len z jedného prsníka, aby vysal aj zadné mlieko, ktoré je sýtejšie a keď vypije "celý prsník" a nebude mu stačiť, vtedy mu daj aj z druhého.
A vraj na mlieko je dobrá melta káva - ja som ju píjavala každé ráno, ale to preto, lebo mi chutila, že je to dobré na mlieko som sa dozvedela až nedávno. Tak asi aj zato som mala dosť mlieka a kojila som 9 mesiacov.
na bruško som používala aj mastičku PUPÍK a tým som ho masírovala. Ja som si s bruškom tiež teda užila.

dididi30
13. máj 2008

avirli presne tak, to ked sa dava z obidvoch tak dostava len predne, treba z jedneho a potom z druheho a ak je dlhla odmlka tak si aj odsat....

montinka
13. máj 2008

no didi mozno to uz ma pupi za sebou. no miri kedze ja o tomto vela neviem tak ti asi moc neporadim

mirka8429
13. máj 2008

didi a spenat mozem??lebo som si vcera dala..myslim ze hej nie??

avril dakujem...aj ja som tak pocula..len ked plačkal tak som si myslela ze mu nestaci mliecko ze uz v prsniku nemam tolko tak preto som dala druhy...a ta melta to sa da kupit v tescu??..a brusko mam pomastit ked bude plackat??som kupila vetrovu mast..aj kvapky sab simplex...len neviem ci mu davat lebo neviem rozlisit kedy boli brusko...a sem tam mu dam feniklovy cajik ale len tak trosku po lyzickach...a aj ja ho pijem

mirka8429
13. máj 2008

monti ja viem..ved aj premna je to vsetko nove..ja sa tiez ucim

montinka
13. máj 2008

no dievcata idem sa najest. miri a ty to nezdavaj. ahojte zatial a pekny zvysok dna

dididi30
13. máj 2008

mikra.....nevadi , podla mna.....skus len take masko vo vode, zemiacky vo vode a tak. aspon mesiac vydrz...
monti a ty co robis?? pobehujes kade tade?? 😅
baby asi idem z netu,idem daco porobit, bo len tu sedim...papa a drzkajte sa....
mirka opatruj malickeho 😉

mirka8429
13. máj 2008

monti dobru chut...paa

didus no spenat je dobry na zelezo tak preto.no snad to nevadii... 🙂 🙂 paaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre