Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

aviril
3. jún 2008

ahojte.
didi, a to vraj v anglicku nechávajú v pôrodnici len 1 deň? To akože na druhý deň už pôjdeš domov?

dididi30
3. jún 2008

aviril aj v ten den po 6 hodinach po porode ak niesu komplikacie.....ale lekarka pride kazdy den akoze na vizitu, takze pohoda

mirka8429
3. jún 2008

ahojte babule..ako sa mate...ja tu na skok len...co novee 🙂 my sme dnes boli cely den vonku a samko spinkal v kociariku...

aviril
4. jún 2008

ahojte. aj my sme boli vonku včera, dobre sa mu spinkalo.
didi, tak to je sila, že už pustia domov. ale na druhej strane doma je doma a keď lekárka chodí...tak prečo nie.

dididi30
4. jún 2008

drobre ranko
mikra , aviril, joj uz vam je fajne pekne kockujete drobcekov a ja sa stale gulam 😒 este mozem aj 2 tyzdne, ma porazi....
veru aviril je to dobre, budem doma a vies ked su uz deti, teda ako ja mam dceru je to dobre, bo sa mozeme vsetci od zaciatku venovat drobcovi a pomozu mi, aj muz bude doma.... 😎

jarka70
4. jún 2008

ahojky ja len tak na rychlo lebo maly je dnes zarevany.trapy nas kolika inac je ok papkame kazde 2hod.este aj v noci normalne zavidim maminam co im deticky spinkaju v noci a nebudia sa na papkanicko.a zacina to vidiet aj na vahe uz nas dokina upozornila nech alex tolko nepapa lebo ma uz vyse 6kil.zatial este kojim ale aj dokrmujem sem tam.a dnes som bola uz aj so sebou na kontrole som sikovna 🙂
didi uz ti svieti 40 🙂 🙂 mam radost o chvilu tu budes zdielat mamickovske problemiky a nie tehu 🙂 a pijes ten malinikovy caj ale homeop. beries ?idem trosku popratkat lebo pride o chvilu z muzom poistovak davame maleho poistit. a uz sme aj pokrsteny 🙂 🙂

vixi
4. jún 2008

ahojte tehulky, ja som uz asi tiez v tretom trimestri, cakame dievcatko. Ako zvladate to teplo? Npuchnu Vam z toho trochu nohy a prsty? Myslite ze uz by sme mali byt pre vsetky pripady zbalene do nemocnice?

montinka
4. jún 2008

ahojte babule ako sa mate. nooo vixi obcas mi puchnu ale malinko ale vraj to mame spomenut u dokiho na poradni tak mu to spomen. no ja som si dnes bola uz pre istotu pokupit veci ale balit si ich zatial nejdem hlavne ze su uz doma.🙂

pampuliacik
4. jún 2008

caute baby. taka som rada-zajtra som posledny den v praci. uz to zacinalo byt neunosne, lebo mam hrozne bolesti klbov a zrejme aj nejaky zapal v klbe, takze dojst do prace a sediet tu bolo hrzone utrpenie. a este tie horucavy. ja tiez este nie som zbalena do nemocky, ale planujem 😀 aby som mala pocit, ze je to blizsie. stale len pocitam tyzdne...monti- mas aj sietovane nohavicky. a co kocik? videla som predtym v albume, aky chces. kedy kupujes?

montinka
4. jún 2008

ahoj pampu. no ano mam aj tie nohavicky. kupila som zatial troje ak mi bude malo tak mi dokupia. a kocik uz mam pozri v albume.

darlinka
4. jún 2008

Ahojte, prave som si uvedomila, ze ja som este nic extra pre babo nechystala a uz je asi najvyssi cas...clovek nikdy nevie... A ako vravi Pampu, aspon budem mat pocit, ze uz je to blizko. 🙂 Tiez uz koncim v praci, v piatok idem naposledy, stacilo. Uz mam toho plne zuby, lebo niekedy sa ledva hybem, tiez ma bolievaju klby - panva, i ked v poslednej dobe to trochu ustupilo. Uvidime ako to pojde dalej...
Monti, my sme chceli kupit presne taky isty kocik, len v modrom, videli sme ho v Ziline. 😵 No nakoniec sme kupili Cam.

zmrzka333
4. jún 2008

caute bruska, normalne sa to tu flaka

pampuliacik
4. jún 2008

caute- mam otazku k tym sietovanym nohavickam- tie este nemam. monti- kde si ich kupovala, ako to ze mas len 3? ja som zatial pozerala len na nete, napr. babetkovo a tie najacnejsie je balenie asi 5 po 70 sk. to sa daju kupit aj jednotlivo niekde a kolko stoja? je to nejaka konkretna znacka? lebo to co som videla najlacnejsie su Canpol babies, niekde teda za 70 sk a niekde az za 120...

dididi30
4. jún 2008

ahojte....
pampusik, mozno ma monti 3 baleni 😉
zmrzka ,veru flaka, nikoho nikde 😕
tie co tu chodievali porodili uz len ja tu kysnem 😅 ..

vejinka
4. jún 2008

ahojte...hlasim sa ako nova k vam..konecne treti trimester 😉

aviril
4. jún 2008

ja som mala 2 sieťkované nohavičky a jedny som si vždy oprala a druhé som mala na sebe a úplne stačili aj tie 2 kusy. tie canpol sú jednorazové akoby papierové.
vydrž didi aj ty už čoskoro budeš v inej téme

dididi30
4. jún 2008

vejina vitaj 😉
aviril to vazne sa da aj oprat?? 😕 to som nevedela, som si myslela,ze to su take jednorazovky....
aviril, no tebe sa to povie, ja to uz nevydzim, ja mam z toho riadne nervy, bolesti su mizerne akurat tak tlaky a picanie a to je vsetko, bojim sa predlzovania, velmi 😢

vejinka
4. jún 2008

no mne by sa to tusim v rukach rozpadlo..keby som to mala rajbat 😀 ale tak mozno sa to prat da..namocis vyschne 😅

vejinka
4. jún 2008

didi...coskoro to mas za sebou 😉

dididi30
4. jún 2008

vejina, to nerim,ze si taka lava na pranie 😀
no mozno co skoro mozno za 2 tyzdne, zatial sa da, ale po nedeli to nebudem psychicky zvladat, uz ho tu chce maaaaaaaat 😅

mirka8429
4. jún 2008

pampuliacik ja som mala sietovane nohavicky a je to dobra vec..ja som ich vyuzila este par tyzdnov po pôrode ked ostatne nohavicky neprichadzali v uvahu kôli stehom..a kupila som ich vzdravotnickych potrebach ale skus sa spytat aj v lekarni

zmrzka ahooj no ako sa mas??

didus viem aka si netrpezliva to presne aj ja som bola

dididi30
4. jún 2008

mirka ja viem pamatam si, tak som smiala a teraz mozes ty.....joj na nervy.... 😠

pinco
4. jún 2008

Ahojte. Didi, ty si este tu? Akurat som na teba dnes myslela, ze ci uz to nemas za sebou, ze postupne vsetky rodite a ja este dlho dlho... 😒 Len ma po dvoch pokusoch pisania zhodilo z tohto konika, tak som to vzdala 😠 No este vydrz, chlapcom sa vraj nechce na svet 😉
A to co za sietovane nohavicky kupujete? Ja nic nemam este... Iba pre malu oblecko zvlacam 😀

dididi30
4. jún 2008

hm pinco ja som vynimka zvykaj si 😀 este tu mozno pobudnem 2 tyzdne 😝 ...ja viem, ze chlapcom sa nechce 😖
to su take jednorazove, ale vraj to niekto perie tak neviem...su dobre po porode ale aj pocas mrchy...no ja uz nezvlakam, ja by som radsej uz obliekala 😀

pinco
4. jún 2008

No ja ti verim didi. Uz ja si tak vravim, ze kedy to konecne budem mat za sebou, lebo tu odfukujem ako taky maly tulen 🙂 Budem ti drzat palce, nech den D uz nastane 😀
Inak ked je nieco jednorazove, tak asi by sa to malo akoze pouzit len raz, nie? Ci to akoze aj paierove vreckovky ked su jednorazove, tak ich treba aj tak vyuzit... 😀

dididi30
4. jún 2008

pinco no neviem, vraj to nejake peru, teda aj ja som bola prekvapena 😀
dakujem, bodaj by si dal ten moj drobec dohovorit 😀 ale nezda sa mi, no uvidime

pinco
4. jún 2008

baby, este som sa chcela spytat - som niekde citala, ze v 28tt zacina vytekat kolostrum z prsnikov. A ja nic take nebadam. Mate to? To si mam ist kupit dake vlozky do podprdy?

dididi30
4. jún 2008

pinco nemusi, to moze az po porode.....takze nebojaj, ale kupit so mozes pre istotu 😀 hoci zas necakaj ze sa ti to bude liat 😀

pinco
4. jún 2008

No s tych mojich "jeden a poliek" sa liat asi nebude 😀

darlinka
4. jún 2008

Pinco, ja to mam uz asi od 5 mesiaca, ale je to len velmi slabucke, takze pohoda 🙂 Vlozky do podprdy som skor potrebovala pri prvom babu po porode - kvoli mlieku, lebo som ho mala na zaciatku vela. Kup si, mozno sa ti zidu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre