Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

janette4
9. júl 2008

pinco, ja myslím, že tým cumlíkom by sa nemalo nič stať.neviem síce aké máš, ale tie silikónové by mali odolať a tie obyčajné asi tiež.veď to je niečo ako guma, nie?

pinco
9. júl 2008

janette, ved ja si robim srandu 😀
Tak ja mam teda: 25/27/32/19. A kedze to doki nijako nekomentoval, tak asi v pohode 😉 .

pinco
9. júl 2008

no daky kaucukovy mi nakoniec predavacka ponukla, ze ten je makksi, ze ved si potom este dokupim. Ale myslim, ze je to urcite robene na to, aby sa to mohlo sterilizovat, teda vyvarit.

janette4
9. júl 2008

pampu, veď hej, ale mne dali do ruky taký vypínač, že keď ucítim pohyb, tak to mám stlačiť.Srdiečko mu bilo krásne, len sa mu nechcelo hýbať.

montinka
9. júl 2008

no uz som aj tu zacalo liat a ten nas strachoput utekal domov. hm no ja mam 28,30,33,21 zevraj dolezite je to posledne. mne inak panvu meral az teraz kdesi pred dvomi tyzdnami. a tak pinco asi ich vyvarim tie cumle

janette4
9. júl 2008

pinco, kedysi sa cumlíky a vyvárali bežne, a zostali celé.Potom nám daj info, ako to dopadlo.Inak, kupovala si si aj fľašky? Ja som kúpila umelé, ale nie som si istá, či tie môžem variť.

montinka
9. júl 2008

janette aj ja mam umele a jednu sklenenu a asi vyvarim vsetko lebo aj na odsavacke je umela a je tam napisane zevraj by sa mali vyvarit tak uvidim

janette4
9. júl 2008

monti,už ste doma z prechádzky?

pinco
9. júl 2008

hej kúpila som zatiaľ jednu (umelú). Veď si verím, že budem kojiť 😅 Ale vyvarím aj tú.

Je inak na nej napísané: Pred každým použitím fľašu a jej súčasti omyte a dezinfikujte, v sterilizačnom roztoku, v pare, alebo vyvarením.

Takže sa to môže vyvárať 😉

montinka
9. júl 2008

no janette zacalo tu liat a ten nas pes sa strasne boji ked sa zatiahne lebo si mysli ze ide burka tak raz cikol a prasil domov no o stvrtej s nim pojdem znova len sa trochu ukludni. flasky asi normalne vyvarim vsak aj na hrackach niektorych je napisane ze vyvarit

pinco
9. júl 2008

monti, myslíš, že si cikol od strachu pred búrkou, alebo mu bolo treba? 😀

montinka
9. júl 2008

neviem ja som ho naschval tahala aby aspon nieco urobil tak urobil a otocka domov.😀 ale o stvrtej ho znova potrapim.🙂

pinco
9. júl 2008

aspoň máš povinné prechádzky 🙂 Ja sa idem asi tiež povystierať, lebo tu už hodnú chvíľu kvasím a začína ma bolieť chrbát. Tak zatiaľ pa. (idem vyvariť ten cumeľ 😉 )

montinka
9. júl 2008

dobre vyvar a potom mi povies. tak teda ahoj no hej aspon nesedim stale doma.🙂

janette4
9. júl 2008

Už aj ja som bola s hafanom vonku.vonku je pekne.Teraz ma čaká zaváranie uhoriek.pomóóóc 😢

montinka
9. júl 2008

hm aj ja som uz vyvencila rychlo kym chvilu svieti slnko. joj janette nechcelo by sa mi veru. idem ti pomoct?🙂

janette4
9. júl 2008

ahoj monti, už to mám hotové, manželíček pomáhal.On ich kúpil, ja som mu nekázala, tak som mu povedala:Keď si si kúpil, tak si zavar.Tak zaváral, a ja som mu pomohla.

janette4
9. júl 2008

baby, kde ste?manželíček ide do práce, nemám s kým komunikovať. ☹

pizicek
9. júl 2008

baby tak kludne mozete tie cumliky vyvarat nic sa im nestane a aj odsavacky tie su tiez velmi dvolezite.A co sa tyka tasky do porodky tak ja som mala 4pakle vloziek samozrejme tych co predavaju v zdravotnych potrebach su hrozne velke a hrube .ale ked moc krvacas tak su fajn 😒 A nohavicky sme vobec nemohly mat bolo to hrozne lebo ked som sa postavila z postele tak som cakala ,ze mi vypadne. 😀

jastericka
9. júl 2008

ahojte, vložiek som minula 4 balíky, ale nemala som tie zo zdravotníckych, ale SAMU, objednala som si z internetu, boli suprové.
Gaťuše som nosila tie sieťkované, len na vizitu sa nesmeli...inak v pohode.

Mirka: Ahojky, no máme sa už lepšie, kolika a reflux sa pomaly vytrácajú, chvalabohu, ale máme jeden problém Malá mi nechce spinkať v kočíku, takže prrechádzky vonku sú oničom, plné plaču, tak sme radšej doma...

cumlíky v pohode vyváram, ale vo vriacej vode ich nechám len pár sekúnd, to úplne stačí....

pizicek
9. júl 2008

Jastericka som rada ,ze je uz malej lepsie .Neskusala si ju davat spinkat do postielky?MYy este aj teraz zaspavame tak ,ze ho musim hladkat.

janette4
9. júl 2008

baby, tie vložky, to sú tie, čo nemajú ten lepiaci pásik?To je jedno, z ktorej strany si ju dám,keď tam ten pásik neni? 😕 Ja som si kúpila len jeden balí, ale ako čítam, ešte pôjdem kúpiť.Inak, ja som si tiež kúpila jednorazové nohavičky, aby som mimo vizitu nemusela behať po chodbe len tak s vložkou.

pinco
9. júl 2008

čaute, tak ja som išla nakoniec plienky poprať (vyšlo slnko, tak som ich ŕýchlo vyvesila a zasa začalo pršať 😖 )a cumeľ ostal na neskôr. Veď aj tak mi ho bude treba, až keď prídem domov. A ešte sa možno budem nudiť a čakať a čakať (však janette? 😉 ) A gaťky si jasné, že beriem tie sieťované... Ja si vložky beriem len jedny a ostatné mi donesie mama alebo muž. To by som tam fakt išla s kufrom ako videla tú babu monti. 😀

janette4
9. júl 2008

pinco a tiež si si kupovala tie bez pásika, v lekárni?

pinco
9. júl 2008

janette, kúp si ich viac, ale fakt ti potom môžu doniesť. Veď vidíš sama aký je ten balík veľký, tak hádam by si musela mať na ne samostatnú tašku 😀 Treba ich veľa, lebo ich treba často meniť, to neni ako normálne vložky, že ti nasajú aj viac. Toto je kvôli hygiene, aby si ich menila a nedostla dáku infekciu. Aj tých gatiek si kúp aspoň dvojo. Ono tie "super" vložky pretekajú 😝 Ja mám aj takú podložku na posteľ (na pocikávanie sa to normálne používa...)

pinco
9. júl 2008

hej, v zdravotníckych potrebách to tu u nás majú - gynekologické vložky sa to volá... Fuj, hnusné sú, ale vydržíme 😉

janette4
9. júl 2008

no, vďaka za info.kukala som tvoje fotečky.náhodou máš pekné bruško, ani sa mi nezdá moc veľké.Zajtra asi zbehnem do lekárne a ešte si kúpim, aby sa muž necítil potom trápne, keď to bude pýtať.Tie nohavičky som si kupovala 2druhy.Jedny sú balené 5ks,každý zvlásť, a druhé sú také pevné sieťované ako obväz, a tie mám 3ks.Snáď to bude stačiť, neviem.ale tiež asi ešte kúpiť, nech potom chudák nestresuje. 😀

pinco
9. júl 2008

jáj, tak to máš dosť tých nohavičiek. Veď sme sa tu o tom bavili, že oni sú akože jednorázové, ale mne tá predavačka povedala, že to je z takého ako gáza, tak sa to dá aj v rukách preprať. Takže ty máš určite ešte dosť. Ale vložky si choď ešte kúpiť, to fakt chlapi nemajú radi takéto nákupy 😀
Inak dík za to bruško. Mne sa tiež zdá normálne, akurát, že večer sa mi vždy tak dáko zväčší a fakt už ani dýchať sa mi nedá... Aj ty ho mávaš večer dáke väčšie?

janette4
9. júl 2008

aj mne sa tak zdá.večer mi väčšinou otrčí chrbátik alebo ritku, a mám to jak hrb.trošku ho poškrabkám, stiahne sa a potom to spraví zas hnusoba malá. 😲

pinco
10. júl 2008

no presne janette 😀 Taká ritka malá sa vypučí 😀 A labka na opačnom konci... Akurát mi vravela kamoška, že mi to bude po pôrode chýbať. Že si budem len tak naprázdno hladkať brucho a nič 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre