Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
14. mar 2008

mien teda ja som to mala v poho....to site bolo hrozne, za ziva ☹

mirka8429
14. mar 2008

mink diik ked sa posmelim kuknem 😀

mien...ja viem tak ze zasivanie niekoho boli a niekoho nie...niekomu to aj umrtvia..tak neviem...

mien
14. mar 2008

asi sa idem kuknúť aj ja, dúfam, že sa nepokakám
dididi, ináč klobúk dole druhé dieťatko ja si pri druhom asi veľmi rozmyslím, a možno, že sa budem viacej báť, lebo budem vedieť do čoho idem
mirka, chcela by som byť na tvjom mieste v 35tt

dididi30
14. mar 2008

moja ja som do 3 rokov mojej dcery nechcela ziadne na vyse, ale ona je uz samostatnejsia a chodi uz do skoly a nam bolo uz smutno samim..zmenis nazor, ked to zistis....ja som v poho, su tu take co maju rocne dieta a cakaju druhe, to potom davaj klobuk dole 😉

mirka8429
14. mar 2008

mien no ked uz budes mat babatko pri sebe tak to sitie mozno ani vnimat nebudes..a ak aj ano..tak to stoji za to ...vsetko robime pre drobceka nie? tiez som rada ze uz som v 35tt ale uz by som mala najradsej po 😖 to uz sa ani spat neda a vsade tlaci...a este je aj zle otoceny... ☹ tak neviem ci sa este otoci..to uz mala sanca...no...a som na rizikovom a otvorena hehe ty mas rizikove tehu?

didi kazdy inak hovori...dakto ze ani neciti a dakto ze to najhorsia vec z pôrodu...som zvedava co povies po tomto tehu 🙂 mozno teraz bude v poho nie?

mien
14. mar 2008

ja sa tam neviem dostať, kliknem na to a neotvorí sa mi to
ale ako som tie obrázky pozerala mo nie je to veľmi pekné

mirka8429
14. mar 2008

mien radsej nepozeraj..hehe to je tak ako ja..zvedava na vsetko tak so si dopodrobna precitala cisarsky rez..a teraz ked pôjdem tak aj ked nic citit nebudem ale budem vediet co tam robia tak tlak aby nevystupil na 500 😀

mien
14. mar 2008

ty si sa tam dostala, ty budeš mať cisársky, ja sa bojím, že si to nevieme vybaviť, lebo keď mi doktor povie, že by bolo lepšie prerodzene, no neviem čo spravím, on ešte nerodil , aj ke´D JE

mien
14. mar 2008

no to som parádne dopísala, chcela som napísať, že žiaden doktor nevie ako to bolí, lebo ešte v živote nerodili, veď chlapi sa idú zblázdniť keď ich niekto kopne medzi nohy a nie to aby ich tam zašívali a strihali

mirka8429
14. mar 2008

mien presne..ja ked nahodou budem rodit normalne..ked sa stane zazrak a sa otoci..som muzovi hovorila ze chcem epi..a on ze nie ze to zvladnem...nervy do mna vosli myslim si ty vies ako to boli..ale aj ked budem normalne rodit tak bez epi...anesteziologicka mi poradila ze lepsie bez..lebo aj ked nieje nieco v poriadku tak to citis..s epi nie

mien
14. mar 2008

no tí muži sú hrozne múdri všetci, veď aj môj je taký múdri a ke´d ho bolel zub tak to ťahal týždeň, lebo, že vraj sa bojí ihly, inák aj ja preto chcem cisársky aby som nič necítila, a bojím sa toho, keby som náhodou išla rodiť prirodzene, že mi nestihnú dať epi, ináč sú maminy ako čítam, že si povedia, že chcú rodiť bez epi aby všetko cítili, no ja taká odvážna v živote nebudem

dididi30
14. mar 2008

tak ahojte babule.....ja idem do mesta, papa 😀

mien
14. mar 2008

naviem ako vy baby, možno teraz napíšem sprostosť, ale ako sa na tie pôrody pozerám, mne to vypadá také ponižujúce, neviem prečo, veď je to normálne vec, asi preto, že sa tam v tebe všetci hrabú

mirka8429
14. mar 2008

mien no ta ja asi budem...nech si vychutnam pôrod 😀 ale aj tak asi na cisarsky budem 😒 aj môj muz sa boji zubara 😀

didi ahooj moja pekny deen

mien
14. mar 2008

dididi a načo tam ideš haha, na pivko, vidím, že si z Nitry to je pekné mestečko, len aby si sa nestratila tak pa

mien
14. mar 2008

len aby tam s tvoji mužom nemali väčšie problémy ako s tebou, ináč cisársky ako som čítala je veľmi dobrá vec /to vravím ja skúsená ha/ lebo nič necíti, a že je potom horšie, lebo ťa to bolí, ale už budeš máť bábätko na svete

mien
14. mar 2008

neviem čo by som za to dala, keby som to mala za sebou

mink
14. mar 2008

No, najde sa tam naozaj vselico.... ☹Ja som hladala porod do vody, pretoze tu moznost zvazujem a nasla som tento

https://www.youtube.com/watch?v=-ct8MyqhC2c

..... nadherny prirodzeny porod...... taky porod mat 😎 juj.... to by som bola prestastna... 😵

mien
14. mar 2008

mink ja sa tam neviem dostať vypíše mi tam passport čo čo a neviem čo mám zadať, ale veľmi by ma to zaujímalo

mink
14. mar 2008

Treba sa za zaregistrovat pod Sign Up....a vyplnit informacie v modrom okienku.... nieje tam toho vela a neplati sa za to.Bez registracie sa to neda pozriet....pretoze to kontroluje vek uzivatela.

daniela84
14. mar 2008

No ahojte ja som sa dokotulala z hypernovy, je pekne tak som sa odvazila aj dnes vyjst si von, a dokupila som malej kozmetiku, nakoniec som ostala pri nivei, aj ked viem ze na zaciatok nebudem toho vela potrebovat aj tak som nakupila, ved kto by odolal, a dokupila som aj posledneho plysakla do zbierky macka poo, tak uz mame vsetkych a teraz idem papat

sandrika
autor
14. mar 2008

dany tých chcem aj ja , ale momentálne sú pre nás pridrahý...videla si môj album , pozri krpcovu detskú 😉

kaluha
14. mar 2008

no ten pôrod je fakt ukážkový ja som mala pri prvom presne taký istý akurát tam niesu zaznamenané kontrakcie predtým to je horšie ako pôrod ked už tlačíš to je už v pohode.Dúfam že teraz to bude rovnaké ale ako každá žena aj ja sa teraz znovu bojím ako to celé bude napriek tomu sa mooooc teším.

sandrika
autor
14. mar 2008

kaluha tebe sa to už fakt kráti držím palce aby si mala rýchli bezproblémový pôrod

mink
14. mar 2008

Kaluha... tak to si stastna zena ked si mala taky porod 😵 Je tam este jedno video od nich.. tam su kontrakcie....to je ta horsia cas porodu ako pises.Ked si mala prvy porod taky krasny urcite ten druhy bude podobny alebo este aj lepsi... 🙂 😵

daniela84
14. mar 2008

sandri ty mas take tie nalepky, to je pekne, aj ja mam ale len zopar xi xi, ale asi este objednam nejake, no mi nebudeme mat decku, len taky kutik v spalni, ale poviem ti sm posadnuta mackom poo, uz mame zopar veci s mackom od saticiek, nohaviek cez flasky a podobne, tie sme dostali od mamky

sandrika
autor
14. mar 2008

ajmôj muž je ním posadnutý ešťe idem objednať bordúrku do detskej ja ju tiež nezariadujem je len vymalovaná nábytok bude musieť kôli financiám počkať

daniela84
14. mar 2008

Fiha tak to sme dvaja , moj manzel sa na mne iba smeje, ale aj tak aj ona pozera vsetko s mackom poo, nam chyba este nejaka komoda, lebo sme do svokrovcov dostali taku vysoku polickovu policu, tak tu vyuzijem. Len na nu prirobim nejaky zaves, asi najlepsei s mackom poo :DDD

sandrika
autor
14. mar 2008

ja som na nete videla ale ani čo ma zabiješ ti nepoviem kde viemlen, že sadá zohnať krásny záves a aj koberec ten somvidela v Baumaxe 🙂

daniela84
14. mar 2008

no my sme nasli koberec v merkury markete, a zaves som este ani nevidel, ale skusim aj ja si vygooglit nieco, hadam najdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre