Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
16. mar 2008

mire pred chvilou som kukala, na jednej stranke kolko asi dietatko v danom tt vasi, no a v tvojom by malo okolo 1700g takze je akurat, lebo na druhy tyzden je tam uz o 200g viac.. 🙂

miriamka
16. mar 2008

Didi..ja viem,tiez mam v albume taku tabulku,a viac menej vaha sedi 😉

dididi30
16. mar 2008

miri, teraz som to kukla, som si nevsimla, prepac 😅 ja som bola na inej stranke tam je to troska menej, no ale sak to presne ani nejde, to je individualne a chlapci su zvacsa vacsi ,takze je to individualne.... 🙂

weroni
16. mar 2008

miri no parada 🙂 mne teraz bude robit aj sono, juj musim sa smiat lebo sa mi drobek prave snazi vyvrtat dieru v lavom boku 😀 😀 😀 to je superne 😀
vies co, s tou materskou - mne to vychadza zhruba niekedy v polovici aprila a v skolkach kde ucim as ma pytaju ze dokedy asi budem ucit a ked som im povedala ze ak bude vsetko ok tak do polky maja a oni ze "len"? 😠
vies, velmi ma tesi ze mi vravia ze su taki spokojni a ze taku nahradu nenajdu ale tiez troska pochopenia by neuskodilo - ved posledny majovy tyzden ja koncim skolu! 😅

miriamka
16. mar 2008

No mna da asi doky na matersku od 1.4 alebo od 7.4...v praci chcem byt do konca marca a ked tak si potom este tyzden dovolenky vezmem.
Inac DIDI...podla ultrazvuku sme o tyzden vacsi nez by sme mali byt 😵

dididi30
16. mar 2008

ja budem na materskej od polky aprila, ale mozem uz aj koncom marca kvoli tlaku, momentalne posledne 3 tyzdne sa citim hrozne, ani dychat sa mi neda, vcera pred spanim som si dala med s cesnakom a paradne som sa vyspala 😀 az na to,ze ma zobudili take bolesti ako pri mendzese som mala, uz som sa aj zlakla, ale preslo to 🤐
miri, to je tym chlapcekom🙂 aj my sme vacsi ale neviem vahu, to tu nehovoria 😒

miriamka
16. mar 2008

No asi na tie tlaky,problemy s dychanim si uz teraz musime zvyknut...aj ja to niekedy mam,ale nastastie viac je tych dni ked sa citim skvelo 🙂

dididi30
16. mar 2008

miri ja som mala vyssi tlak aj pred tehu a teraz je to horsie lebo babo tlaci a tak, ale inak moc je ok ani neopucham takze podoka,zatial..ty si o mesiac do predu, tak to mas take sikovnejsie ja este aspon tie 2 vydzat aby babo malo aku taku vahu a malo aj tie plucka ok....ale sak u to nieje daleko 😎 😀

miriamka
16. mar 2008

No ako mi doky povedal,ze drobec uz ma okolo 1800-1900g tak ma ukludnil,lebo to uz je vaha ktoru si viem predstavit.A musim si zaklopat,zatial sa stale citim velmi dobre,tak dufam,ze to este tak chvilu aj potrva

weroni
16. mar 2008

miri: mne to tiez povedali na 3D-cku ze sa bud narodi o tyzden skor alebo bude vacsie 😅

dididi30
16. mar 2008

babule doktori toho nahovoria..a najma , ked preplasuju zeny ,ze mozu kazdy chvilu rodit, ani by ste neverili, kolko prikladov mozem uviest.....moja kamoska isla v 26tt na kontrolu a vraj bola na 2prsty otvorena, ale to preto ze mala pred tehu oskodeny krcek...tak bola samozrejma v nemocke dali je injekcie a mala lezat, tak lezala s ritou hore a este koncom tehu ju naplasili,ze je drobcek malicky a narodil sa 2 tyzdne po termine a mal 53 cm a 3700 takze taki su volakeri lekari......potom jednej babe povedali ,ze dobrec je veliky a narodil sa so 49cm a to bolo aj v mojom pripade, takze ja neviem, .......ale samozrejma drzim vam palec, nech su baba velke a zalezi aj na genoch, napr ty si weroni vysoka tak sa to da cakat 😉 nech su fajne a zdrave a to by som bola rada aj pri mojom druhom, lebo tiez mi vravia ze je dost velky a menia mi terminy, no ale nech to dotiahnem aspon do toho 36tt a som stastna 😀 😝

jarka70
16. mar 2008

ahojky 🙂 moj maly je velky stikutavec tiez niekedy ho az lutujem 🙂
robim na obed plnenu papriku uz sa neviem dockat keda sa najem zatial som zjedla 2horalky s jogurtom. 😀

dididi30
16. mar 2008

jari ahoj........ja mam tiez uz navarene.....ale paprika je fajn tu lubim 😉 .........ja som mala jogurt a chlieb vo vajicku s kecupom a cesnakom 😀
to aj moje stikuta pravidelne kazdy den, len nech si da ked je smadnuskavy 🙂

loss
16. mar 2008

baby ja som stale strasne unavena
aj vy?

weroni
16. mar 2008

loss: ja som bola doteraz, asi dva tyzdne dozadu ma chytila ta energia ktora mala prist zaciatkom druheho trimestra - tak u mna dosla zaciatkom tretieho 😀 😀 😀 inac som asi od druheho mesiaca vsade a skoro vzdy zaspala.... na navsteve, v aute (samozrejme ked soferoval drahy 😀 ), po obede, no fakt skoro vsade...
teraz to uz prestalo nastastie 🙂

dididi30
16. mar 2008

loss ja ked som cakala malicku tak som tiez vsade spala, teraz pri malom cez den vobec a v noci mi staci 6 hodin... 😒 mozno to pride aj na mna 🙂

jarka70
16. mar 2008

no ja som sa uz napapkala 🙂 aj ja mam take dni ze spim a som velmi unavena 🙂 a v poslednej dobe po obede stale zdriemnem. navyyse mam problem neviem sa vytoto.. asi mam uz creva pokrutene jak fras 😖 furt mam zapchu ale taku jak teraz ....

dididi30
16. mar 2008

jari rano si davaj jogurt na lacno a mas po probleme, vyskusaj 😉

jastericka
16. mar 2008

ahojte, ja tiež som väčšinu dňa unavená, len niekedy ma pochytí nával energie, škoda, že len nakrátko, tak na pol hoďku a dosť...potom zase príde únava. Moja malinká tiež stále čká, dakedy aj 20 minút vkuse, aj sa napijem a nič, chúďa potom je nervózna asi z toho, lebo sa veľmi vrtí 🙂
Baby, ja by som už chcela ísť rodiť. Jedna známa porodila teraz v sobotu, o ôsmej ráno ju manželík odviezol do pôrodky a o deviatej už bola malá Simča na svete, aj ja chccéééémm takto rýchlo 😅 (ale ona už druhorodička)

dididi30
16. mar 2008

jasteri..ja som tiez druhorodicka...myslis ,ze je to tym?? lebo ja by som bola rada....a v ktorom tt porodila?? inac gratulujem 😉

jastericka
16. mar 2008

tento týždeň vo štvrtok sme ju ešte stretli v nemocke v poradni a bola vysmiata a hovorí, že si myslí, že to bude v sobotu, aby sme jej držali palce. Termín mala na nedeľu.
Prvé dieťatko má cca štyri rôčky. Hovorí sa teda, že druhé ide rýchlejšie a ľahšie a tretie, že úplne rýchlo.
Ale ako všade, výnimka potvrdzuje pravidlo, u každého možno inak. Ona aj to prvé rodila ľahko 🙂

jarka70
16. mar 2008

tak to klobuk dole tak rychlo porodit.
ja ked som isla rodit druhe tak to slo tahsie a skoncilo to cisarskyma tretie ani nehovorim doktor sa cudoval lebo sa hovori ze cim viac porodov tym je to lahsie a u mna je to naopak ☹ didi ved skusala som ten jogurt rano a to este ten co reklamuju na to travenie a mne to prd zabera.ja im pojdem sama urobit tu reklamu 😀

jastericka
16. mar 2008

jarka70: mňa tiež trápil tento problém, začala som sa nalievať vodou, ale vyslovene nalievať, doobeda aj 1,5l a poobede ďalší liter a zabralo...skús

jarka70
16. mar 2008

skusim ked to do mna vojde lebo mam dojem ze uz plnsia ani byt nemozem jak som teraz je mi na puknutie

dididi30
16. mar 2008

no aj moja ma 4 a pol ...hovori sa, no ale to nemusi byt, vraj moze byt este horsi, teda ja som dceru rodila lahko tak cakam ,ze toto bude tazko, no uvidime.
tak teda rodila v termine ako aj ja dceru ja presne na termin....
ale aj tak si ma potesila ked ja to prve porodila lahko 😉
jari sak ja ten z reklami a mne pomala.....hej hybaj a urob ale riadnu 😀 😀 😀 ze sa oni pototo 😀

dididi30
16. mar 2008

ozaj a to je pravda, ze cim kradsi menstruacny cilkus tym neskorsi porod?? lebo ja mam kratky asi tak okolo 21 a rodila som v termine 😕

jarka70
16. mar 2008

ved ked vidim tu raklamu dostavam tlak 1200 😀

dididi30
16. mar 2008

neblazni, mne sa znizuje 😀 😀 😀

jarka70
16. mar 2008

ja uz asi nemam co kupovat malemu a furt kukam na mimibazar a detske obchody ci tam daco nenajdem a potom muz jak kukne do vypisu od uctu ta len toto co a toto zas co si kupovala 😝 uz tam ani nevidim coby sa mi zislo uz som asi chora na nakupy 🙂

dididi30
16. mar 2008

jari niesi sama, ja furt daco najdem co treba aj netreba 😀 ale poviem ti moja dcera zaspinlila kopec veci a ked este grckala gejzirom tak neuveritelne, tak podla toho sudim,dufam,ze tem moj balicky nebude tollko grckat....ale sak ty sama vies, uricite mas pracku zapnutu kazdy den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre