Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
7. apr 2008

ja zvracievam celé tehu ,ale po večeroch ráno som dnes prvý krát, ale už som jedla....klop klop...klop a ešťe som za dva dni schudla 1,5 kg 😒

dididi30
7. apr 2008

mien este mas cas, tak porozmyslaj a malo ktora porodi v aute.....fakt si pekne zvol tak aby bolo tebe dobre....
joj sandri to si este ja zchudla?? 😕 no to je tym zvracanim, ale dorbcek si aj ak vezme to co mas , takze aj ked ty chudnes on si berie to co potrebuje....tak ty po porode sa budes musiet dat do poradku, nejake vitaminky a tak....

sandrika
autor
7. apr 2008

ale práveže keď som schudla som tie dva dninezvracala vraj aj to je príznak pôrodu myslím blížiaceho sa ....

dididi30
7. apr 2008

sandri to ze schudnes?? 😕 tak to som este o tom nepocula.....teda ja som neschudla ani pri jednom hoci pri tomto som vracala aj do 5 mesiacov, neschudla som , iba drzala som vahu, bo hladna som bola aj ak...ale uz mam 10 na vyse a pojde to hore, citim to....drobcek nema vela len 1500 takze je to viac na mne, ale nevadi zhodim to,sak uz budem mat 2 deturence a mam co robit 😀

dorotka
7. apr 2008

jej sandrika a loss ked vas vidim a tolko tyzdnov pri vasich nickoch ziari az ma to potesilo prajem vsetko dobre
a sandri moze to byt aj nejaky virus teraz vselico lieta vzduchom
ja som pribrala aj dva dni pred porodom este dve kila

sandrika
autor
7. apr 2008

ahoj dorotka môže byť aj si myslím,lebo mije tak inak zle aj teplotu mám zvýšenú...aspoň, že tie kontrakcie prestali

dididi30
7. apr 2008

sandri,zeby predporodna teplota?? 😉
dorotka a to uz preco poukazujes na tolko tyzdnov v nicku?? rodila si skor?? 😨

sandrika
autor
7. apr 2008

didi a tobýva ? Ja jumám zvýšenú už 4 dni nie veľa,lenna 36,6, ale normálne mávam 36,0

dididi30
7. apr 2008

no neviem ci to byva, len tak ma to napadlo...ale sak hadam nie, mozno len nejaky vyrus...
ale sak to nieje teplota, mozno sa ti zvysuje tlak a to z toho....

sandrika
autor
7. apr 2008

Už mám 37,1 možno sa zvyšuje ja to už neriešim cítim sa proste divne, ale verím žezajtra mi už bude uplne dobre

dididi30
7. apr 2008

no tak to bude teda virus , daj si na seba pozor

sandrika
autor
7. apr 2008

a možno tak moje telo reaguje ajny vysadenie liekov ..za dve hoinky tu už bude pri mne konečne muž

dididi30
7. apr 2008

sandri zeby?? dufam,ze sa nic zle nestane.....nebude lepsie ak si to opat nasadis?? len aby si nemusela ist na potovost a oni tam zistia ,ze to neberies, tak bude zle ☹

sandrika
autor
7. apr 2008

diduška neboj sa o mna ja to zvládnem oni sa nesmú dozvedieť , že lieky neberiem

dididi30
7. apr 2008

tak pockaj, to oni o tom nevedia,ze beries nejake lieky?? a to ti ich kto nasadil?

sandrika
autor
7. apr 2008

však oni , a hovorím ženesmú vedieť že som ich prestala brať

dididi30
7. apr 2008

jaj no tak dobre teda 😉

loss
7. apr 2008

dorotka akujem 🙂

lucka0122
7. apr 2008

ahojte neviete stranku tehotenska kalkulacka?kde vypocita termin presny?

lenocka80
7. apr 2008

Ahojte babulky. Tak ja som dneska rano bola na pasoch a aj som zacala maaalilinko spinit a zacalo ma pobolievat brusko ako pri M...tak ma hned v nemocnici aj vysetrili...ale vraj sa neotvaram, ale ak mi spinenie neprejde mam frcat do porodnice...tak zatial je to ok, uvidime co bude rano. 🙂 Zeby sa to uz blizilo? Inak zevraj stare matere hovorili, ze ked je tlakova niz, tak sa rodi viac 😀

sandrika
autor
7. apr 2008

leni to hovorí aj moja mama....
tak vyzerá že do piatku budeš mama 🙂

lenocka80
7. apr 2008

Tiiiiiiiiha Sandri, zeby??? Len teraz neviem, ci ak budem rano opat spinit ci ist do porodnice alebo do poradne, lebo zajtra mam aj poradnu...ale asi pojdem najskor tam a uvidim co povie Dr. Teraz sa ma uz vsetci pytaju, ci sa bojim a ja rozmyslam, ze akosi ani neviem, lebo naozaj neviem do coho idem 🙂 Dnes mi kamaratka povedala, ze najviac sa bala teraz pri stvrtom babatku...no tak babky drzme sa.

sandrika
autor
7. apr 2008

ja tiež neviem či sa bojím ,ale po týchmojich kontrakciách ktoré vraj neboliani zdaleka také aké budú pri pôrode sa asi bojím 😉

lenocka80
7. apr 2008

no jasne, ved myslim, ze to je normalne, nejaky strach musi byt, ale tie naaaadherne deturence potom...joooj tak to sa tesim 🙂

loss
7. apr 2008

Leni neboj zvladnes to ja som sa tiez porodu velmi bala ale uz sa tesim ze to budem mat za sebou a malu pri sebe ja verim ze nasi drobci nas nebudu dlho trapit 🙂
daj nam vediet ked to zacne

sandrika
autor
7. apr 2008

leni nojaska každá sa tešká ja veľmi zase som sa pohádala s mamou kôli mojmu pôrodu už mi vybrala dokyho a dohodla s ním že budem braťlieky až do konca čiže do 40 tt, ale ona nevie že som brala naposledy včera ráno a ani im to nepoviem ....

lenocka80
7. apr 2008

Lossik ved urcite, ja viem, ze ta radost bude ovela, ovela vacsia ako ta bolest, tak to ma tak drzi trosku nad tymi bolestami, ktore zatial nepoznam a este som rada, ze manzel bude pri mne, tak to budeme predychavat spolu 😀

loss
7. apr 2008

sandri a ake lieky si to vysadila?

dididi30
7. apr 2008

sandri a myslis, ze to oni nezistia?? no sak vies aki su lekari, mozno to zisti cez krv alebo moc 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre