Tretia choroba v prvom trimestri

luciar260
8. okt 2017

Ahojte, mam troska obavy som v 11 tyzdni a od zaciatku tehotenstva som uz treti krak chora , hrdlo , uzliny , dutiny nádcha . Teploty som nemala a lieky neboli potrebne dr povedala ze to je normalne ze telo si zvyka , no aj napriek tomu sa bojim ci to babatku nemoze nejako uskodid predsa len v prvom trimestri sa tvoria vsetky organy. Je to moje tretie tehotenstvo no ani pri jednom som tolko chora. Budem rada ak sa podelite o vase skusenosti. Dakujem

skumavka
8. okt 2017

@luciar260 ahoj, bola som na tom úplne rovnako. Tiež tretie tehotenstvo a tiež prakticky nonstop chorá, prvý, druhý trimester. Ja som si rôzne pliagy nosila domov z práce (nemocnica), tak si to vieš predstaviť. Pravidelne každý víkend som sa snažila z toho vyhrabať a preliečiť sa, aby som v pondelok opäť mohla do práce. Teploty som nemala, ale presne hrdlo, dutiny, upchatý nos. Aj kvapky a spreje do nosa som pouzivala, i keď na všetkých pribalovych letákoch sú samé varovania. Bez toho by som sa udusila a to hlavne v noci, po leziacky. Mala som taktiež obavy, aby to nejako neohrozilo bábätko, tie moje časté prechladnutia, našťastie malý sa narodil zdravy. Čiže, jedine pokúsiť sa dobre preliečiť a vyhnúť sa ďalším infekciam, no ale hlavne nestresovat! Naše telo je silné a bábätko v ňom dobre chránené. Človek aj tak všetko neovplyvni, treba myslieť pozitívne.

luciar260
autor
8. okt 2017

@skumavka dakujem 😊

aliii3
8. okt 2017

Neboj sa ty nic, babatko to vsetko hravo zvladne a ty mu najviac pomozes tym, ze sa nad tym nebudes uz stresovat. Treba to hlavne poriadne preliecit a bude dobre, neboj ty nic

nitusiak
8. okt 2017

Ahoj, ja som na tom úplne rovnako. Nakoľko mám problém so srdiečkom, tak je to dosť komplikované. O tehotenstve som sa dozvedela 3 dní pred svadbou, kedy som bola riadne chorá, angína ako fras a boli sme v 4tt. Museli mi kvôli <3 dať antibiotika, avšak pre tehotné. No vyliečila som to. Potom prišlo prechladnutie opäť. Pomohol cibuľový sirup, veľké dávky a soľný roztok do nosa. Prešlo. No teraz som tiež taká nijaká :D Tiež som mala strach veľký, ale presne, musíš sa preliečiť, lebo každá nevyliečená choroba oslabuje srdiečko. A ako mama, musíš byť fit 🙂

luciar260
autor
8. okt 2017

@aliii3 dakujem za povzbudive slova
@nitusiak dakujem a teraz si v kt tyzdni ?

nitusiak
8. okt 2017

@luciar260 12tom 🙂

kleopatra114
8. okt 2017

Na druhý deň , ako som zistila , že som tehotná , dostala som angínu a 38,5 st. Teplotu. Preliecila som sa antibiotikami ( našťastie som vedela , že som tehu, tak som to doktorke povedala, aby mi dala take , ktoré je možné v tehotenstve užívať) . Potom som bola chora s teplotou ešte v 19 tt. Nehovorím , že som sa celé tehotenstvo nebála , ale narodilo sa mi našťastie zdravé babo ❤️

lb1984
1. nov 2017

@luciar260 ja som bolaa chora v 1 trimestri jak .... brhlala som, mala som teploty, kaslala ako tuberak 🙄 som mydlela ze zomrem. Tbl som nebrala ziadne. Dako som to vylezala. ☹

cherry1981
24. feb 2019

@luciar260 ahoj prosim ta vsetko bolo v poriadku? Ja som v 11tt a uz som brala aj atb a zase na mna nieco lezie som zufala, pred tehu som brala imunor, kedze som tiez bola casto chora a ten mi zaberal, ale teraz ho nemozem a som zufala

luciar260
autor
24. feb 2019

@cherry1981 ano vsetko dopadlo v poriadku dr my hovorila ze to na babatko nema vpliv ,pravidelne kazdy mesiac som bola chora nachladnuta pocas celeho tehu a rodit som sla s takou anginou ze som sa bala ako to udycham , nastastie som to zvladla , aj po porode sa my infekty dychacich ciest opakovali cca kazdy mesiac ....obvodna mi poradila luivac , a pomohlo 👍kec porodis skus neviem ci sa to moze v tehu

cherry1981
24. feb 2019

@luciar260 avzdy si to ustala bez atb? Lebo mne to vacsinou vsetko zlezie na priedusky a koncim s atb skoro vzdy😢

luciar260
autor
24. feb 2019

@cherry1981 no skoro vzdy 1x som mala atb, a potom ked som rodila mi hned nasadili lebo som mala vyssie crp

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre