Určili mi už 4 termíny pôrodu. Ktorým sa mám riadiť?

aduskapo
2. máj 2013

Mám sa riadiť termínom podľa poslednej MS??

livocka21
2. máj 2013

podla sona...je to presnejsie 🙂 drz sa

lesana88
2. máj 2013

@aduskapo rovnake to bolo u mna, 4 rozne terminy s rozdielom vyse 2 tyzdnov... bolo mi povedane ze najpravdepodobnejsi je termin urceny na ultrazvuku v 12.tyzdni

zivika
2. máj 2013

pri prvom porode bol termin najbizsie ku tomu, ktory mi povedal dr. podla posledneho utz. v 36tt...ale urcite to neplati pre kazdu a myslim, ze sa to ani presne neda urcit...najpresnejsie by asi bolo vediet presne den oplodnenia a od toho vyratat, ale aj tak si babatko same urci, kedy je ten spravny cas 🙂

silvikaaa
2. máj 2013

Ja som v 37+4tt a prvy termin som mala pred dvoma dnami a este stale nic 😒 a dalsi termin mam 20 maja a to mi dneska dokt,povedal ,ze ked neporodim do 16 maja , tak mam ist znovu k nemu 😲 😀 ..... podla mna babatko urci samo kedy pride na svet 😀

dominikajenni
2. máj 2013

mne sa doktori držia úplne toho prvého termínu vypočítaného podľa začiatku poslednej menštruácie... podľa sona mám však tiež už dva iné termíny... ibaže termín podľa sona robia hlavne kvôli veľkosti miminka.... čo je zavádzajúce pretože môže byť už dostatočne veľké ale nie dostatočne vyvinuté ako sú napr. pľúcka... takže ... ako napísali viaceré malé si to aj tak vybere samo 🙂

mirka
2. máj 2013

niekde som čítala, že na sone v 15-20tt je najpresnejší termín, ja som mala pri dcérke podľa MS 21.10. a na UZV v tom týždni 28.10. malá sa narodila 31.10

patesladko
2. máj 2013

ja mám tiež viac termínov.. jeden podľa poslednej MS (27.7.), druhý podľa sona (dátum si nepamätám) a tretí podľa bazálnej teploty - o tom mi lekár povedal, že sa ním budeme riadiť, lebo vlastne vďaka tomu on zistil presne ktorý deň sme počali a podľa dákej tabuľky mu vyšlo až 10.8., čo budeme považovať za najvyšší čas na pôrod 🙂 v prípade, že by som ale nemala ten bazálny graf, asi by som sa skôr riadila tým sonom.. mne čo robili, tak bol malý vždy trooochu pozadu, čiže bližie k augustu 😉

darinkazv
2. máj 2013

u nás sa riadia podľa usg v 12tt. ale len ak ti vyjde neskôr, ako podľa ms. ak ti vyjde termín podľa sona v 12tt skôr, ako podľa ms, tak rátajú termín podľa poslednej ms. 🙂 aspoň u nás je to tak 🙂

kikaski
2. máj 2013

súhlasím s tým, že bábätko sa samé rozhodne kedy príde na svet...ja som mala termíny 3 a maličká sa rozhodla ísť v 35-36 týždni...ja som netušila, kedy som otehotnela, ale podľa toho ako bola vyvinutá, tka určili týždne a zhodovalo sa to s termínom podľa poslednej ms, nie podľa ultrazvuku...

simonkazga
3. máj 2013

tiež som mala viac termínov, podľa MS 3.1.2013, podľa pohybov 18.12.2012, podľa sona 28.12 😀 nakoniec mi doktor 21.12. povedal, že budem určite prenášať a Emma sa narodila 24.12. lebo ju to už v brušku nebavilo 😀

inffinity
3. máj 2013

chi chi to máš jedno mimi se stejně narodí, jak bude chtít 🙂

mamina2208
3. máj 2013

mne určili podla sona 20.8., podľa MS 21.8. a malá si to nechala na 22.8.2012 🙂 takže ono to záleží od dieťaťa kedy sa vypýta von

miku1
3. máj 2013

Bábätko sa narodí, kedy samo uzná za vhodné 🙂 Netreba sa dátumom zbytočne stresovať 🙂

kajuska9999
28. júl 2013

Taký istý problém mám aj ja, moja doktorka sa drží poslednej menštruácie, ale druhý doktor u ktorého som bola na 3D a zároveň aj morfologickom UZV tak mi posunul termín hneď o týždeň skorej,a ešte mi aj oznámil že podľa niektorých meraní je malý väčší o takmer 3 týždne, že môžem očakávať že aj to môže byť môj prvý termín.. tak teraz neviem že čím sa mám riadiť. Dík za radu

usacek79
28. júl 2013

ak su tie styri terminy vsetky kdesi v rozmedzi par dni (resp. tyzden az dva hore dole), tak ti to moze byt uplne jedno - presne v termine sa rodi ani nie 10% deti, ostatne sa tabulkami ani vypocitanym terminom neriadia a drzo sa narodia kedy sa im zachce - v rozpati MESIACA okolo toho urceneho terminu 😉 (teda dva tyzdne hore dole a stale sa to povazuje za narodenie "v termine" 🙂 )

ppetinka
19. sep 2013

Mne tie termíny pôrodu riadne lietajú .. od posledného menzesu by to malo byt 4.11, podľa 3D v 12 tt 9.11., potom mi môj obvodný gyndoš dal termín 17.11., na prietokoch dokonca 21.11 😀 takže mi to lieta riadne :/ Ale môj pôrodník mi povedal, že sa mám riadiť úplne prvými termínmi, teda od posledného menzesu + prípadne tým v 12 tt, pretože vraj deti do 12 tt rastú a vyvíjajú sa všetky rovnako, potom je to už váhovo individuálne ... takže tak 🙂

zuzanocka
19. sep 2013

podla toho, co pocuvam okolo seba, je najspolahlivejsi termin, ktory sa urcuje podla prveho sona 😉

jarmila82
21. sep 2013

Ja mam podla menzesu 18.10,podla velkosto asi v 30 tt 23.10 a podla pohybov 27.10

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre