V 37 tt otvorená pre voľný prst, krčok spotrebovaný na 3 cm

daduss222
29. jan 2020

Ahojte ženy :/ píšem lebo už som hotová neviem co skôr momentálne som hosp. V nemocnici od včera.. Mala. Som bolesti a časté trpnutie brucha bolesti som neskôr mala fakt neskutočne potom som začala. Troska aj krvácať ale prešlo to iba asi 2.krat po utreti som mala krv.. Poslali ma na ctg kde sa ukázalo ze teda prvý záznam bol kľudnejší a ze ozaj som mala potom bolesti a bolo to také horšie ako keď ma prijímaly.. Tak ma poslali na čakačku kde mi podávali infúzie magnézium a nad ránom mi bolesti ustúpily vraj som otvorená rovnako a mam čakať tak ma vrátil ly gyn. Príjem. A tu už len čakám ze co podľa vás je normálne ze som dostala magnézium a ze mi to tým akoby ustúpilo akoby mi to zastavily? Bolesti mam zatiaľ také ze ma bolia strašne kríze a teraz čakám ze co či vôbec porodim alebo ešte nie unavená som úplne nemám chuť na nič nervozita stúpa.. Ďakujem za každú odpoveď 😊

hettinka
29. jan 2020

@daduss222 ja som takto prišla do nemocnice a povedali mi, že porodiť môžem za 2 dni alebo 2 týždne. Nakoniec to bolo 1,5 dňa a tiež som mala bolesti len do krížov, inak nič.

daduss222
autor
29. jan 2020

@hettinka ach no ja už fakt neviem ze. Co vlastne

hettinka
29. jan 2020

@daduss222 no ono si len 37.tt, bolo by fajn, keby bábo ešte ten týždeň počkalo. Ak ti bolesti ustúpili, možno to ešte nebude. Telo sa pripravuje, je normálne, ak je žena aj dlhšie pred pôrodom otvorená na 1-2cm. Hlavne sa treba psychicky nastaviť, že to ešte môže trvať.

Ja už som bola deň pred pôrodom, ale tiež nič nerobili, len čakali, čo bude. Ja som ani žiadne vyvolávanie a urýchľovanie nechcela, pôrody sú vraj potom bolestivejšie. Len je to na nervy, ked človek nevie, že čo...

nikpa
29. jan 2020

@daduss222 magnézium je bežné na zastavenie alebo oddialenie ale nikto nevie ako tvoje telo zareaguje, možno to zaberie a potiahnete ešte pár dní/týždňov alebo to príde skôr. No vôbec sa nemusíš stresovať, bábätko je v 37tt pripravené, zbytočne robíš paniku

lenicka298
29. jan 2020

@daduss222 ahoj, ja som bola v 36+4tt ked som isla na pohotovosť, lebo som začala jemne krvácať. Tiež sa mi snažili oddialiť pôrod magneziom v infuziach. Prišla som tam v piatok ráno, večer sa mi rozbehli kontrakcie a v sobotu ráno, že sa mám rozhodnúť či idem rodiť alebo vydržím bolesti a skúsime to ešte oddialiť. Tak mi dali ďalšie infúzie magnezia a kontrakcie poľavili. A v nedeľu ráno mi povedala primárka, že už som na 4cm otvorená a nedari sa to oddialovat,tak tomu necháme voľný priebeh... zase mi začali pomaly kontrakcie, o 20.00 hod mi odtiekla plodová voda a 00.50 som už mala krásnu zdravú dcérku 😍

daduss222
autor
29. jan 2020

@lenicka298 no mne povedal doktor vraj v piatok ma vyšetrí a dohodneme sa ze ci už tu budem a rozbehne sa pôrod alebo ma pusti domov tak som teda zvedavá ci som vlastne ostala rovnako otvorená alebo sa to pomaly už aj rozbieha a budem trosku viac otvorená.. Som už strašne unavena najradšej by to mala už za sebou :/

lenicka298
29. jan 2020

@daduss222 to ti verím, to čakanie je najhoršie. Ja keby som vedela, že malá bude v poriadku tak by som rodila hned v sobotu ráno, ale keď ma vyplasili lekári a sestričky, že je to skoro, tak som čakala a potom som už bola vyčerpaná, hladná keď som išla rodiť...

daduss222
autor
29. jan 2020

@lenicka298 mňa práveže nejak neplasia oni mi povedali ze keby sa to rozbehne tak ze sa nemám báť ze už je. To normálny týždeň ja som prvé rodila v 38tt 2 týždne pred termínom teraz mam mat termín 21.2 som v 37 tt a od 34tt som bola otvorená ale krcok som vtedy mala na 1,5 a teraz ho mam na 3cm spotrebovany mi povedal.

hettinka
29. jan 2020

@daduss222 mne o 19:00 povedali, že asi nič... a o 22:10 bola dcéra na svete. Ale kríze má bolelo už cely deň.

lenicka298
29. jan 2020

@daduss222 aha tak...no toto bolo moje prvé bábätko, tak som nevedela čo a ako a lekari chceli aby som dokončila aspoň 37tt. Ja som zase nemala ziadne problémy dovtedy, vôbec som sa neotvárala ani nič... este som bola deň pred tým v robote a rano zrazu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre