Vyrážky a svrbenie ku konci tehotenstva. Čo to je?

miss
10. dec 2006

Baby máte niektorá takýto problém? sa posledné dni idem uškrabať 😝 zacalo to na bruchu davala som si na to kremy proti striam že pomožu aj olej detsky od Nivei hypoalergenny, teraz skusam harmancek na ukludnenie, ale nic nezabera 😠 v noci koli svrbeniu nemožem spat, dnes pozeram, že už mam tie svrbivé vyražky aj na stehnach a na rukach, co to može byt? ževraj to ku koncu tehu može byt aj od pečene ked babetko na nu tlaci, som z toho hrozne nervozna. A este jedna otazocka k tomu kolkokrat za tehu Vám robili celkový krvný obraz? myslim kreatinin, pecenove funkcie, cukor atd...lebo mne len v 12tt a odvtedy nic tak neviem na com som. Dik za rady.

miss
autor
17. dec 2006

lienka- tak ti poviem, že dnes som bola do 6stej rana hore a skrabala som sa do krvi 😖 ti poslem do internej posty clanok o tej tehotenskej chorobe, k lekarovi radsej chod, ked už nic ine ten puder co ti v lekarni namiesaju to aspon na chvilu stiahne tie vyyražky, poslu ta ku kožnej, ja som od kožnej dostala akurat ten puder a papier co možem a nemožem jest dietu pri kožných ochoreniach, babetko to nohrozi nie je to vraj nebezpecne iba žial desne neprijemne, mám to už 10 dní a cakam kedy už porodim aby to preslo, ani by som sa nehnevala keby už aj teraz 😅 ale žial priznaky na porod nemam 😠

lienka.
18. dec 2006

ahoj miss kupila som si nejaky tekuty puder a mentolom,ale nepomaha,des idem sa zblaznit dnes som naspala asi 2h,chystam sa volat lekarovi co s tym.Rozmyslala som ci to nema nieco spolocne s pecenou?Uz vidim ako sa bude lekarka na mna divat ci mi nesibe,ci vobec budu vediet co to je.Jem dost sladkeho ine mi od zaciatku ani neberie ci je to z toho?Ale na teste na cukrovku som bola,vysledky mam dobre.Vcera som bola od noh az po plecia cela natreta,pomohlo to na 2hod a uz viac nie.Napisem ti co mi povedal na to lekar,idem mu volat okolo 8 00.

tonicka
18. dec 2006

ahojte babule, ja to našťastie nemám, ale kamarátka tým trpela, vraj jej malý tlačil na pečeň a napokon jej vyvolali porod v 38tt lebo to bolo neznesitelné. Najviac jej na to zaberal vlhký uterák.Držím palčeky 😉

lienka.
18. dec 2006

ahoj Tonicka,myslis,ze by to bolo tym?nemohla by si sa jej opytat ci jej robili aj nejake testy ci nema nieco s pecenou?Ak by to bolo iba to tak by som bola spokojnejsia.Vdaka

tonicka
18. dec 2006

Robili a tuším mala zvýšené. 😉

lienka.
18. dec 2006

Tak som volala lekarovi,mam ist na pecenove testy,takze idem,lebo sa to uz neda vydrzat.

tonicka
18. dec 2006

chod lienka, držím palčeky 😉

miss
autor
18. dec 2006

lienka- držím ti palce, ja som si už svoje obehala, bola som na pecenových testoch a mam ich v poriadku, dokonca mi robili aj glykemický profil a ten som mala tiež v poriadku, aj biochemiu, držím dietu a hoci stale to svrbi pomalicky sa to zlepsuje, 2-3 krat denne sa natieram tým pudrom a pojdem na kožne aby mi predpisala dalsiu davku, vynechaj teraz sladke ja som tiež za sladkým besna a celý den som žila len na sladkom, ale vraj to može byt hrozný alergen, skus vynechat vsetko draždivé mne to dost pomohlo nejem žiadnu zeleninu, ovocie nic, akurat vcera som trosku zhresila a zjedla 3 vianocne pernicky 😔 😕 daj vediet cim skor co ti povedali, ale asi 100% vyliecenie pride až po porode 😒

tonicka- može to byt aj pecenou, ale co v pripade ak su vsetky vysledky dobre? 😅

danka2
18. dec 2006

ahoj miss akurát dnes ráno som na teba myslela ako si s tým skončila 🙂Tak aspon že testy máš v poriadku takže alergia... no nič drž sa 🙂

miss
autor
18. dec 2006

danka- jéj to je od teba milé, že si myslela na mna 😉 neviem asi alergia nieco sa asi posralo 😝 možno toxiny, jedla som aj cierne uhlie vraj na seba viaže toxiny z tela..ťažko povedat z coho to je 😠 ma napadlo, že aj v obchodaku som si skusala tricka na holé telo, ktovie kto ich skusal predo mnou už nabuduce si rozmyslim co si dam na seba 😒

danka2
18. dec 2006

veru može to byt aj tým dnes nikdy nevieš...hlavne že ti je aspon kusok lepšie 🙂

miss
autor
18. dec 2006

danka- ano je oproti tomu co to bolo uff 😝 to je hrozne ake vseliake guty sa na cloveka možu nalepit

danka2
18. dec 2006

už to vydržíš 🙂ved sa nám to poriadne kráti 🙂

tonicka
18. dec 2006

miss, len drzat dietu alebo porodit. Ja som mala na zač. tehu aj zle peč. testy aj alergiu.Najhoršie to bolo ked som sla zo slnka do klimat. miestnosti a pripadne som zjedla jahody - v noci som skoro zomrela od palenia a svrbenia.Spala som zabalená v mokrých uterákoch. Takže trpím s vami 😉

miss
autor
18. dec 2006

danka- veru krati...si pamatam akokeby to bolo teraz ked som otehotnela a vravela som si, joooj aka dlha cesta ma este caka a ejha už je to za dverami 😀

tonicka- fuuha tak to potom vies asi ako nam je 😝 tie noci su fakt najdesnejsie

tonicka
18. dec 2006

veru viem, ale vy to máte fakt za pár... ja som sa bála, že to budem mať celé tehu. 😀

lienka.
18. dec 2006

ahojte,tak som po krvi,vysledky mam len az zajtra mam s nimi prist k lekarovi.Podla toho co som sa divala mam zvyseny cukor,cholesterol,nejake triacylglyceroly,a alkal.fosfatazu.Takze super dufam,ze to nebude na nemocnicu.To sladke musim obmedzit isto,lebo cele tehotenstvo len,babovecky,dobosticky,makovnicky a palacinky.Lenze ako sa stravovat,ked je to jedine co telo berie inak vsetko ostatne vyvraciam?Myslite,ze ten cukor je vela?Ma bytdo 6.10 a ja mam 7.27.Glukozovy test v 27tt bol dobry.

tonicka
18. dec 2006

lienka, je to dost, lebo 6,1 je hranična hodnota ale neboj to sa upraví 😉

miss
autor
18. dec 2006

lienka- ak si nebola na lačno tak 7 nie je vela, ale ak si bola na lacno tak tam nejaký vykyv je..každopadne už nejedz sladke!!! musis vydržat ak by si predsa nevedela tak radsej vypi ovocný caj, alebo multivitaminový dzus..ale bez pridania cistrusových plodov..

lienka.
18. dec 2006

No ved prave o 6 00 som si dala babovku a o 9 00tiez to som nevedela,ze idem na krv,az potom som sa rozhodla a zobrala mi krv o 11.30.A od zaciatku tehotenstva som pribrala 11kg.Len to,ze maly mal 3kg v 35tt.

lienka.
18. dec 2006

ozaj na konci toho vysledku je napisane:stav materialu:slabo chylozne neviete co to znamena?

miss
autor
18. dec 2006

lienka- jaj babovku 😀 to je v pohode po jedle ak nie na lacno je limit 7,9 takže zvysený cukor nemas..po jedle sa automaticky cukor dviha a na hodnotu pod 6 by mal spadnut do 2 hodin po jedle.

miss
autor
18. dec 2006

ale co chylozne? to pocujem prvý krat

lienka.
18. dec 2006

no a tu babovku som vyzierala este v aute o 10 30 ´jeden kusok,lebo som bola hladna.Myslis,asi mu to musim povedat zajtra co?

miss
autor
18. dec 2006

lienka- jednoznacne 😀 to musis povedat 😀 cukrovku urcite nemas 😉

lienka.
19. dec 2006

Tak kozne mam za sebou,dala mi nejaku mast a ditiaden.Zajtra si idem zopakovat test na cukrovku.Dnes mi lekarka pozerala tie pecenove,vraj pecen je ok len ten cukor sa im tam nepaci,budem na lacno tak som zvedava ako to dopadne.Kozna to ukoncila asi tym,ze"ved ten mesiac uz nejako vydrzite...no,ale s akymi nervami dnes v noci som si musela davat obklady co mi nohy az horeli.
Miss tiez mas tu mast taku mentolovu?pomohlo ti to aspon trochu?

miss
autor
19. dec 2006

lienka- dnes som zaspala o 4tej 😠 myslim že to prejde fakt až po porode 🙄 som z toho už zufala, lebo som z toho už unavena rano som vstavala k zubarke a skoro som od unavy omdlela 😒 takisto beriem ditiaden, ale vobec to nezabera beriem si tabletku na noc...ale svrbi vsetko ako šlak a unava v noci neprichadza, ja som nedostala mentolovu mast, ale iba puder, v stvrtok musim zajst za nou, vravela, že ked to neprejde mam prist na kontrolu a kedže som naložena ako v žihlave stale tak idem už mi dochadza puder, moja DR. ma chce poslat na infekcne, ale tam nejdem, myslim, že to nie je nakazlive, nikto to odo mna este nedostal a to sa ma muž stale dotýka 😀 este na infekcnom ozaj nieco chytim, už mi nic ine nechyba 😝 ja by som mala ist zajtra na GTT zopakovat si, ale nejdem, kaslem na to už tie experimenty na mne ma už nebavia 😝 ale vraj aj zo zvyseneho cukru je svrbiaci problem tak cojaviem..ja som mala nalacno dobre honoty akurat v moči mam vela cukru a ty sa neboj vsak ti brali krv po babovke, ked pojdes nalacno bude to dobre 😉

lindda
9. jan 2007

no uz aj ja viem co to je sa osivat celu noc ,,,,,, cele telo ma svrbi hlavne ruky a nohy ida ma stoho slak trafit vyzeram ako by som mala blchy 😀
a co je najhorsie, ze to trva aj celu noc ,,, aj vy ste mali taketo tazkosti ??

miss
autor
9. jan 2007

linda- ani mi nevraaaav ja som si užila mesiac plaču a bezsenných nocí, kup si vínny ocot a hoci smrdi natieraj sa tým a ak by si nevedela vydržat tak skus dithiaden na spanie je to antihistamikum co trochu uspava, mne sice nejak extra nepomohol ale kým to nemas až take akutne mohol by zabrat 😝 je to des ja viem...

lindda
9. jan 2007

miss dik za rada ja som zase prave skusala alpu a celkom to pomohlo ale iba na chvilku ale aj to je pomoc,,
A co ty este stale si cela???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre