Vyrážky a svrbenie ku konci tehotenstva. Čo to je?

miss
10. dec 2006

Baby máte niektorá takýto problém? sa posledné dni idem uškrabať 😝 zacalo to na bruchu davala som si na to kremy proti striam že pomožu aj olej detsky od Nivei hypoalergenny, teraz skusam harmancek na ukludnenie, ale nic nezabera 😠 v noci koli svrbeniu nemožem spat, dnes pozeram, že už mam tie svrbivé vyražky aj na stehnach a na rukach, co to može byt? ževraj to ku koncu tehu može byt aj od pečene ked babetko na nu tlaci, som z toho hrozne nervozna. A este jedna otazocka k tomu kolkokrat za tehu Vám robili celkový krvný obraz? myslim kreatinin, pecenove funkcie, cukor atd...lebo mne len v 12tt a odvtedy nic tak neviem na com som. Dik za rady.

lienka.
9. jan 2007

ahoj,ja som mala s tym problemy asi 3 tyzdne,dokonca ma lekar poslal do nemocnice.Urobili mi vsemozne vysetrenia od koznej az po sono zlcnika.Vsetko ok.ked som sa pytala z nemocnice domov tak to uzavreli ako teh.hepatoliu,nieco take.Chceli si ma nechat na pozorovanie az do porodu,dokonca ma strasili,ze im uz aj na taku diagnozu odumrelo dietatko.Tak som si dala zopakovat pecenove testy a su dobre.V nemocnici mi davali nejake tmave lieky a ditiaden,po nom sa dobre spi.Po 3 dnoch to ustupilo o 50%.Vyvarujem sa sladkeho,lebo som zislila,ze to drazdi po sladkom a kyslom.Dnes sa budim len na skrabanie brucha.
Tak sa drzte a vydzte.

lindda
9. jan 2007

lienka ani nestras ,,,,, ja to skor priradujem k tomu ze som alergik, ze mi nieco neurobilo dobre ale aj tak je to neprijemne. Mna hlavne nohy svrbia dufam, ze to prejde 🙂

miss
autor
9. jan 2007

linda- no jo celá,a le dufam, že to konca týždna už budem napoly 😀 😝 skus dithiaden to davaju vsetkým svrbiacim..ak si alergik mal by ti zabrat je to antihistamikum 😉

lindda
9. jan 2007

miss ok skusim tak teda drzim ti palce nech uz to mas zasebou 🙂 Ides rodit s EPI??

miss
autor
9. jan 2007

linda- neviem este podla toho ako budem znasat bolest 😝 radsej by som dala 2200 korun na nejake pekne rifle 😀 😀 ale ked to bude na nevydržanie dam si pichnut coby neee

lindda
10. jan 2007

miss presne aj ja to mam tak premyslene 😀 konecne nohavice a nie az na brusku juuuj 🙂 Tak ti teda drzim palce nech uz to mas za sebou a hlavne daj vediet, ze ake to bolo !!!!

miss
autor
10. jan 2007

linda- dam..dam..ak sa dockam 😀 dik...

lindda
10. jan 2007

uz nech to mam aj ja za sebou .... 😝

miss
autor
10. jan 2007

linda- to hej najma ak Ta trapi to otrasne svrbenie 😝 ale ty mas este trosku casu...

lindda
10. jan 2007

to mam ale uz dva dni mam nejake krce asi som nieco zjedla alebo fakt neviem ,,,
to brusko mi uz pekne lezie na nervicky uplne som nemotorna, ze ?? a to nehovorim o tebe to cakanie musi byt na nic, 😝

babusa1
5. feb 2007

miss, lienka, londda dufam,ze vase problemy uz pominuli a uz nemate ziadne svrbenie, ja som vas teraz zastupila, od minuleho tyzdna sa skriabem, vsetky vyrazky mam uz rozskriabane, zajtra idem na odber krvi kvoli pecenovkam a ani neviem ci sa potesim ked budu pozitivne alebo nie, ked tak citam, ze vam nic nepomohlo...zacinam dietu od citrusov,sladkeho a tučnych jedal, tak uvidime...

babusa1
5. feb 2007

miss, lienka, lindda dufam,ze vase problemy uz pominuli a uz nemate ziadne svrbenie, ja som vas teraz zastupila, od minuleho tyzdna sa skriabem, vsetky vyrazky mam uz rozskriabane, zajtra idem na odber krvi kvoli pecenovkam a ani neviem ci sa potesim ked budu pozitivne alebo nie, ked tak citam, ze vam nic nepomohlo...zacinam dietu od citrusov,sladkeho a tučnych jedal, tak uvidime...

lindda
5. feb 2007

babusa caf no mne pomahla alpa alebo polarny medved to je take cinska vodicka mentolova bolo to dost neprijemne, ale uz je to celkom ok s porovnani co je teraz ,,,, palenie zahy a to velke brucho som nemotorna ako kamion 😀

miss
autor
6. feb 2007

babusa- mne pomohol akurat vinny ocot,skus sa nim natierat aj ked to smrdi 😎 je mi luto že ta to postretlo, lebo viem ake je to strasne 😒

linda- ako sa mas ty?

lindda
6. feb 2007

miss ahoj ,ale da sa len mam nadchu a nemozem v noci spat lebo mam zapchate obe nosne dierky 😠 uz by som sla rodit nech to mam uz za sebou dnes kamaratka porodila dceru v 38tt dost tazko ale su obe ok. A co ty ako si uzivas maminkovstvo ?

babusa1
7. feb 2007

Ahoj, tak prave som volala doktorke a mam mierne zvysene pečeňové testy a mam zajtra prist a niekam ma posle...

miss
autor
7. feb 2007

linda- hej uživam 😝 😀 je to take tažke...hm..myslela som si že to take bude..už sa tesim na leto ked budeme chodit každý den vonku lebo teraz mam doma galeje..no ale lepsie ako tehotenstvo to mi bolo v kuse zle 😝 uvidis tu ulavu vsak už iba nejake 2 týždne možno skor..držim Ti palce nech Ti to rýchlo a bez problemov zbehne 😉 a potom sa nebudes vediet vynadivat na to malinke babetko vonave a krasne.

babusa- daju Ti pravdepodobne diétu a upravi sa to neboj..babetko mas asi uložene tak že Ti tlaci na pecen.

lindda
7. feb 2007

miss no hej nejake dva tyzdne nech uz to je za mnou hrozne ma to brusko uz zatazuje som uplne nemozna 😉 a hlavne ta zaha co ma pali 😝

miss
autor
7. feb 2007

linda- ja som sa ku konci tehotenstva citila pomaly ako jednou nohou v hrobe 😅 😝 takže nic si z toho nerob ta zaha bola každý den a zlcnika ach jaj..ale uvidis ten moment ked porodis..zrazu vsetky problemy sa vytratia bude to ulava na nezaplatenie!

lindda
7. feb 2007

miss ani nevies ako sa na to tesim potim sa ako krava 😀 nemam naladu nic robit teraz som poumyvala riad a som opat unavena muz si tu pekne spinka a ja zasa budem strasit celu noc lebo ked si lahnem pali ma zaha a este k tomu mam nadchu 😝 len dufam, ze sa nebudem trapit ako ty chudatko pri porode 😒

miss
autor
8. feb 2007

linda- ja som vypinala uplne radiator na noc a raz som dokonca nechala okno otvorene v noci ako som myslela že zdochnem od horucavy 😝 😅 a teraz? mam zapnutý radiator na maximum, spim vo svetri a klepem sa od zimi 😀 Neboj, nemysli na zle, každa to prežila tak nejako to prežijes aj ty, ber to tak, že to bude trvat max. jeden den 😀

lindda
8. feb 2007

miss ved toho sa presne drzim jeden den a koniec 😀 Ale uz by som to naozaj chcela mat za sebou je to uz uplne na obtiaz maly sa uz skoro vobec nehybe a ak ano tak iba vykop nozickou a tak zostane aj pol hodku a tak je to na nic ten posledny mesiac 😝

miss
autor
10. feb 2007

linda- žial je to tak posledne 2 týždne su najhorsie to už len cakas a cakas a nemyslis na nic ine, ale ono to zbehne, ja som už ani pomaly neverila pri tom mojom prenasani že raz porodim, ale stalo sa to aj mne 😀 😎

lindda
10. feb 2007

miss no uvidime mozno aj mna caka prenasanie 😖 dufam, ze nie ,ale vyberat si nemozem 😝

miss
autor
12. feb 2007

linda- nerozmyslaj nad tým, este mas 2 týždne pred sebou 😀 😎

lindda
12. feb 2007

miss a co mam robit 😀 ved cely den iba kukam na seba ako vyzeram naliata vodou skarada ako opica bleeee 😀 😀 😀 o roooozmyslam najviac ako sa da 😀

miss
autor
13. feb 2007

linda- hehe každa tehotna si tým presla 😎 teraz sa mi frajeruje co? ale neboj o chvilu budes frajerovat aj ty 😉 😎

jasminka
6. jan 2009

ahojte, uz druhy den mam na bruchu vyrazky, vyzera to podobne ako slnecna alergia a dost to svrbi. natieram sa stale tym istym olejom, periem v tom istom prasku a ani som nic drazdive nepojedla...ale pred troma dnami ma chytila strasna crevna chripka, myslite, ze to moze nejak suvisiet? co s tym mam robit? termin mam uz ani nie za 10 dni

susisus
17. jún 2009

mne sa pred tyzdňom vyhodili vyrážky na bruchu a nohách a teraz začínajú dve svrbieť... na kožnom mi povedali, že je to z ovocia, ale aj keď som ho prestala jesť, nepomohlo zatiaľ... :(

zeleny_cajik
21. júl 2009

pridávam sa do klubu.... neviem sa doškriabať, svrbia ma celé nohy, brucho, ruky, tvár, uši 🙄 pečeňové testy som mala ok. vyhodili sa mi drobulinké vyrážky po stehnách, na bruchu, nič nepomáha..... do konca tehu este daleko... pomooooooc 😲 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre