Vysoký tlak v 34 tt

barbara24v
2. sep 2019

Ahojte ženy!
Mali ste, alebo máte niektorá problem s vysokým tlakom v tehotenstve?
Vo štvrtok som bola hospitalizovaná na jednu noc, kedže chceli vidieť ake hodnoty mi namerajú za 24 hodin. Tam to bolo viac-menej Ok. Od 127/70 do 138/85. Tak mi povedali, že chápu že predsa som v nemocnici atd...bielkovina žiadna v moči a aj krvné testy som mala dobre.
Zas si meriam teraz doma, a skáče mi hore dole 😏 raz je v pohode , ale napríklad ráno som mala aj 148/93....zajtra idem na kontrolu do nemocnice k lekárke, len neviem co možem vôbec očakávať. Kedže oni tiež povedali, že som tak presne hranične s tými hodnotami. Tie lieky na tlak v tehotenstve, sú úplne bezpečne pre bábätko? Zatiaľ sa vyvíjame úplne v poriadku. Poslali ma aj na ultrazvuk v nemocnici. To sme boli 33+1 a malý vážil 2250 g, čiže povedali že všetko je v poriadku.

maminkasisa
2. sep 2019

Ja som mala vyssi tlak v tehotenstve, brala som dopegyt, dieta je ok, rodila som v 38 tyzdni, ak by si ho mala vysoky, urobia Ti sekciu, v tehotenstve je vysoky tlak nebezpecny....

barbara24v
autor
2. sep 2019

@maminkasisa
Nežijem na Slovensku, tak uvidíme ako to pôjde. Zajtra idem na kontrolu, čiže uvidíme co mi povie doktorka. Jedno viem, že tu neradi robia sekciu....tak dúfam ak by trebalo, tak nebudú čakať

maminkasisa
2. sep 2019

Drzim palce, nech to hlavne dobre dopadne

barbara24v
autor
2. sep 2019

@maminkasisa ďakujem

danielaaa212
2. sep 2019

@barbara24v ja som rodila dva tyzdne dozadu a teda brala som dopegyt, potom vasocardin na pulz s magnezium. Tiez som bola 6 dni v nemocnici na pozorovani,ale teda v 39 tyzdni. Sleduj si tlak, oni ta urcite nasmeruju, co a ako. Ja som v tomto doverovala lekarom...aj ked sa mi teda v nemocnici nechcelo lezat. Bola som ale rad,ze som bola ppd stalym dohladom a teda hlavne babatko. To je ohrozene preklampsiou najvuac. Chcela by som ale trosku poopravit kolegynku hore v komentari,ze nemusi skrz tlaku koncit pprod cisarskym rezom. Ak su pprodne cesty a dietatko v poriadku,tak pokojne aj normalny porod. Ja som rodila prirodzene . Tlak som malaraz 125 na 85 ale poobede aj 150 na 105. Cize posleduju a rozhodnu ako .

astonka
2. sep 2019

@barbara24v tak treba veriť lekárom oni vedia čo majú robiť, ja som rodila akutnou sekciou práve kvôli preeklamsii v 35tt tlak som mala 180na110 na zníženie nezaberalo nič,držím palce

maminkasisa
2. sep 2019

@danielaaa212 ak je vysojy tlak a nejde klesnut, je nutna sekcia.....

barbara24v
autor
2. sep 2019

@danielaaa212
@astonka
Ďakujem vam...uvidime. Vo štvrtok som ostala velmi zle na tom psychicky , keď mi oznámili, že som musela ostať v nemocnici...ale potom to prešlo a fakt som sa zamyslela nad tým, že prvorade je zdravie bábätka a potom aj moje, čiže už to nejako dotiahneme. Dnes som 33+5 , takze už niesme az tak ďaleko od konca. Naštastie zatiaľ preeklamsiu mi nepotvrdili. Vlastne aj preto som ostala vo štvrtok v nemocnici. Dnes som doma mala horný tlak tak do 145 cca a dolný do 93 cca...ale jasne aj menej, ale toto boli horné hodnoty. Uvidíme zajtra

astonka
2. sep 2019

@barbara24v hlavne sa nestresuj radšej nemocnica pod dohľadom,ja som mala už aj bielkovinu v moči, u mňa to prišlo odrazu v pondelok bolo na poradni všetko ok a štvrtok ráno už akútna sekcia,tak nech to potiahnuté aspoň do 38tt

barbara24v
autor
2. sep 2019

@astonka jasne, už to beriem tak. Ďakujem ti. Dúfam že to potiahneme co najdlhšie. Lekárka mi vlastne povedala, že ešte aspoň 3 týždne by bolo fajn, potom by nič ani neriešili, ak by sa malý vypýtal na svet, tak porodim a hotovo.

jesenna
2. sep 2019

@barbara24v neporadim, ale držím palce 😘

barbie1981
2. sep 2019

Ahoj ja mam normálny tlak, obe tehotenstva som mala zvýšený na každej poradni okolo 150, brala som len magnézium. Mne povedali ze by riešili dlhodobý tlak nad 150. Obe deti sa narodili 2 týždne pred termínom a sú ôk.

danielaaa212
3. sep 2019

@maminkasisa ahojky. Je to mozne, tym ze autorka prispevku pisala o nizsom tlaku,este ako som ja mala ... chcela som ju len upokojit,ze to nemusi byt jedina moznost. Ja som sama bola v tom,ze tlakarky len sekcia, no nakoniec mi vysvetloval lekar,ze to naozaj az vo vysokom ohrozeni dietata, ked neprospieva a neciti sa dobre, pripadne ak to ohrozuje mamicku. Cize ozaj nechcem,aby si to brala ako vycitku,len ako doplnenie ze moznosti je viacero,aby sa nebala,ze len cisarak. 🤗😇

montemotherone
3. sep 2019

@barbara24v sledujú ťa, nerieš a zver sa im do rúk. Vedia vo robia. A lieky na tlak? Sú pre bábätko určite menšie zlo ako komplikácie z vysokého tlaku 😒 Teraz jednoducho počúvaj čo máš robiť a rob to. Možno bude pokoj na lôžku, prísna diéta... Ak chceš normálne donosiť a porodiť zdravé dieťa, nerieš, "poslúchaj" a upokoj sa 😉

magnolia555
5. sep 2019

@barbara24v ahoj, neviem ako sa stravujes, ale skús vylúčiť kadejaké slané pochúťky, menej soliť, nejesť vyprážané jedlá. Mne toto tiež pomohlo,aby sa mi znížil tlak. Držím palce 👍

galioska
5. sep 2019

@barbara24v ja som takto mala celé tehu a v pohode do konca , presne na termín ale rodila som v UK tu je to ine

barbara24v
autor
5. sep 2019

@galioska ja to tu mam podobne. Žijem v Irsku. Nedali mi žiadne lieky ani nič, kedže ho nemám vysoky stale, raz je v pohode a raz vyšší. Tak mi povedali, pokým v moči nenájdu bielkoviny tak zatiaľ ma len pozorovať budú. Teraz už do konca mam týždenné kontroly.

galioska
5. sep 2019

@barbara24v nemôžu vraj nič dat, ja som ale mala vysoký tlak aj predtým a stále nám, ja od kedy som v UK mám ho vysoký a nevedia zistiť prečo, akurát ja ho mám v kuse vyšší mne neklesá dole prudko po liekoch trochu, ale ja to necítim vôbec...neboj, bude všetko ok, oni zistia keby niečo je zle s babom, niekedy je to lepšie ako stále kukať do ženy zo spodu ako to robia na sk

potvorka20
7. sep 2019

@barbara24v ja som koli tlaku lezala od 30tyzdna,psychicky som to už nedávala no musela som vydržať nakoniec som rodila v 35tyzdni akútnou sekciou.. cely čas som nemala bielkovinu v moci a nakoniec úplne vystúpila a potvrdili preeklampsiu.tak na druhy deň rozhodli cisársky akútny, stihli mi dat aspoň jednu dávku kortikoidov. Čiže ta bielkovina vystúpi aj za 24hodin aj keď predtým bola negativna. Držím palce nech Ti to ubehne a dobre dopadne

brita7777
28. nov 2019

ako ste dopadli ?

barbara24v
autor
28. nov 2019

@brita7777
Ja som nakoniec prenášala 4 dni,na ten 4ty deň mi praskli plodovu vodu a do vecera som porodila. Ale všetko bolo v poriadku naštastie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre