Vyvolanie pôrodu s balónikom

kikusha2212
17. apr 2021

Prosim o reakcie, skusenosti, ci uz osobne alebo z pocutia. Zaujima ma hlavne uspesnost vyvolania, rychlost od zavedenia po porodenie a bolest pri zavadzani. Dakujem.

julliska
17. apr 2021

@kikusha2212 ja som mala.. Zaviedli cca o 16tej v pondelok, o 22hej som začala cíti prvé kontrakcie a ráno o 9.13 sa mala narodila... Zavádzanie bolo trochu nepríjemné ale dalo sa (ono to už posledné dni všetko boli, akékoľvek vyšetrenie).. Ked mi vybral balónik praskla mi voda a do pol hodinky bola malá na svete.. Ja som mala dobrý pôrod, vyvolaný takto ale všetko išlo postupne 🙂

31silvia12
17. apr 2021

@kikusha2212 ahoj, ja som mala porod vyvolavany balonikom..velmi som sa bala..aaaale..zavadzanie nebolo nic hrozne..vlozia Ti ho, napustia tekutinou, a ten zvnutra potom tlaci na krcok aby sa otvoril..mne ho zavadzali cca okolo 9-10tej doobeda..presne si nepamätam..cca od16stej som potom mala bolesti..pripominajuce len menstr.krce..v dvoj.-troj.minutovych intervaloch..(som az potom zistila ze su to kontrakcie..ani ma to ale nenapadlo, kedze tie maju klesajucu tendenciu od cca 10 min po 2 min..a nizsie)..takto to trvalo do vecera asi do 22.00..potom asi okolo 22.15 som sa sla spytat sestricky, ci sa mozem aj v noci sprchovat..lebo som mala nejaky "blby" pocit..ze co ked sa to rozbehne. Aj ked tomu nic nenasvedcovalo okrem spominanych "krcov"..ta ma vzala na salu, ze ma pozrie doktorka..po vyš.usudila(bolo cca 22.25), ze som otvorena na 4 cm..ze si mam zavolat muza ak chcem..ze uz sa nieco deje..vytiahla mi balonik..bezbolestne..zavolala som muzovi a ver ci nie..ani nestihol prist..nasa princezna sa narodila cca 20 min po vytiahnuti balonika..nestihla som sa ani poriadne "rozkukat"na porod.boxe😀..takze za mna v pohode..akurat ze som mala take kratsie nocne kosele a trocha mi trcali take hadicky z toho..mala som ich prilepene o stehno zvnutra nohy..prirovnam to k vreckam na krv, ked som chodila darovat..tak to malo take hadicky..
Prajem rychly pôrod🥰❤

kikusha2212
autor
17. apr 2021

@julliska
@31silvia12 dakujem za reakcie 😊 este ma zaujina o kolky porod sa jednalo. Ja som tretorodicka, tak dufam, ze to pojde tiez tak lahko.

julliska
17. apr 2021

@kikusha2212 u mňa 1.porod

selest
17. apr 2021

Zavadzanie som nejak necitila. Dali mi ho okolo obeda. Niekde medzi piatou siestou zacali slabsie kontrakcie. Porodila som pred siedmou vecer velmi rychlo a bezbolestne. Bol to 2. porod..

andreatytler
18. apr 2021

@kikusha2212 Ja som bola prvorodicka a balonik porod nespustil.
Zaviedli vecer o 20:00 a do rana do 7:00 ani jedna kontrakcia. Az neskor som citala ze sa odporuca chodit a ja som isla spat, kedze bola noc a nikto mi neodporucal inac.\Ale ono to bolo nakoniec dobre. Pri ranajsej konrole zisltili ze drobec sa otocit priecne pocas noci, takze je dobre ze to nespustilo porod a mozno ze sa ten porod nespustil prave preto, ze sa otocil.

kikusha2212
autor
18. apr 2021

@andreatytler tak asi to tak u teba malo byt. Takze sa odporuca hybat sa co najviac, hej? Co taka fitlopta? Moze sa?

31silvia12
18. apr 2021

@kikusha2212 u mňa druhý porod, po 16 rokoch😇

janasz06
18. apr 2021

@kikusha2212 Ženy môžem sa spýtať ,takýto tip vyvolávania sa robí kedy?Lebo vecinou som čítala len o oxytocine,alebo tabletkách dnu?jedná sa akože o šetrnejší spôsob?

julliska
18. apr 2021

@janasz06 nerobí sa všade, v niektorej nemocnici vôbec o tejto metóde nevedia. Ale napr v Ružinove je toto ako 1 spôsob vyvolávania pôrodu a je treba aby bol krcok aspoň na pol palca (alebo na pol cm) otvorený, aby sa tam ten balónik proste vedel dat..

janasz06
18. apr 2021

@julliska super ďakujem za info ak do budúcna tak uvažujem presne nad Ruzinovom takže poz.sprava ďakujem pekne

andreatytler
18. apr 2021

@kikusha2212 Neviem ci moze byt fitlopta... ja som pocula ze sa odporuca chodit.

julliska
18. apr 2021

@janasz06 ja som bola hospitalizovana pár dní pred pôrodom a všetky co nám bolo treba vyvolať pôrod tak bol vyvolaný balonikom.. Boli baby, ktoré neporodili ani vtedy keď ja som už s malou odchádzala z pôrodnice, ale napr mne ako prvorodicke pekne pôrod postupne vyvolal - treba chodiť, hýbať sa nech tomu do pomôže aj gravitácia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre